Parné čističe pre domácnosť ako si vybrať

Parné čističe pre domácnosť - ako vybrať najlepší model? Hodnotenie top 10 parných čistiacich prostriedkov

Dnes je široký sortiment čistiacich prostriedkov pre domácnosť v predaji v širokom sortimente. Ako si vybrať určitý model zo širokej škály, môžete sa rozhodnúť, keď ste sa oboznámili s charakteristikami, ktoré sú najprv odporúčané venovať pozornosť.

Popísané zariadenie bolo pôvodne použité na dezinfekciu v zdravotníckych zariadeniach. Konštrukcia tohto zariadenia je dosť jednoduchá, vo vnútri je parný generátor, ktorý pumpuje paru cez trysku pod tlakom. Ak sa povrch musí zbaviť alergénov, prachu, nečistôt, baktérií a baktérií, parný čistič je ideálny na to.

Ak máte záujem o parné čističe pre domácnosť, ako si vybrať správnu možnosť, musíte sa rozhodnúť ešte pred nákupom. Aby ste to dosiahli, musíte pochopiť typy takýchto jednotiek, ktoré predstavujú ručné modely, kompaktné parné čističe a zariadenia, ktoré kombinujú funkcie vysávača a parného čističa. V prvom prípade hovoríme o zariadení, ktoré je vhodné používať a ukladať, a v prevádzke umožňuje spracovanie ťažko dostupných miest. Ďalšou výhodou sú dostupné náklady. Avšak existujú aj nevýhody, ktoré sú vyjadrené v pôsobivej hmotnosti výrobku, hmotnosť prístroja môže dosiahnuť 2 kilogramy. Držanie takéhoto zariadenia v ruke dlhú dobu bude dosť ťažké.

Vzhľadom k parným čističom pre domácnosť, ako si vybrať správnu možnosť, určite premyslíte. Zlatý stred je kompaktný parný čistič, ktorý je uprostred medzi vysávačom a ručným zariadením. Aby sa povrch spracoval, domáca nebude musieť držať zariadenie v rukách. Nevýhodou je malá dĺžka kábla, ktorú všetci výrobcovia takýchto zariadení hreší. Ak máte záujem udržať dom v čistote, ale žiť v chate pôsobivé veľkosti, je najlepšie vybrať parný čistič vo forme vysávača. Tento model poskytuje vysoký výkon, ale bude to viac.

Výber modelu kapacity a objemu nádrže

Ak spotrebitelia považujú čističe na paru pre domácnosti za domácnosti, ako si vybrať konkrétnu možnosť? Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je moc. Ak nechcete, aby čistenie trvalo dlhšiu dobu, potom je najlepšie uprednostňovať model, ktorý má uvedený parameter nad 1000 wattov. Objem nádrže určuje, ako dlho môžete zariadenie používať bez toho, aby ste ho doplnili vodou. Po dobu jednej hodiny čistenia budú potrebné 2 litre tekutiny. Toto je objem, ktorý treba dodržiavať pri kúpe modelu parného čističa. Je dôležité venovať pozornosť aj materiálu v základni nádrže, hliníkové priehradky boli tie, ktoré sa počas prevádzky ukázali najlepšie.

Výber modelu pre tlak pary a dostupnosť ďalších funkcií

Domáca parná čistiaca pomôcka musí mať nevyhnutne určitú funkčnosť, iba toto čistenie bude účinné. Ak očakávate pozitívny výsledok, je dôležité skontrolovať, či model má regulátor výkonu pary. Pomocou tohto doplnku si môžete vybrať výrobu suchého paru, ktorý je vhodný, keď musíte zvládnuť vonkajšie oblečenie alebo čalúnený nábytok. Po vyčistení zostane povrch úplne suchý.

Ako doplnkové funkcie môžete zvážiť ochranu pred deťmi. Ak existuje takýto prídavok, čistič pary bude stáť viac. Ak potrebujete bezpečnostný ventil a funkciu blokovania pary, je dôležité, aby ste sa pred zakúpením oboznámili s produktovým pasom. Ak chcete vybrať najlepší čistič pary, je dôležité zvážiť, že každý model je charakterizovaný určitým tlakom. Spotrebitelia, ktorí nebudú vykonávať profesionálne upratovanie, je najlepšie opustiť možnosti, ktoré poskytujú asi 6 barov. Ale pre domácnosť bude zariadenie s výkonom presahujúcim 3 bary perfektné. Nenechajte sa pokúšať s nízkymi nákladmi, vyberajte modely s menším tlakom, pretože sú neudržateľné pri odstraňovaní nečistôt a spracovaní starých škvŕn.

Hodnotenie top 10 modelov parných čistiacich prostriedkov

Ak potrebujete parný čistič pre váš domov, spätná väzba, ktorej cena by vás mala určite zaujímať, potom by ste mali venovať pozornosť najobľúbenejším modelom, ktoré si spotrebitelia zvolili. Vedúci predaja je Karcher SC 2 Premium, ktorého cena je 11 000 rubľov. Na výstupe je toto zariadenie schopné dodávať tlak pár 3 bar. Vnútri je zásobník na liter vody, výkon zariadenia je 1500 wattov. Pre pohodlie čistenia môžete použiť jednu zo siedmich návnad.

Výkonným modelom tohto výrobcu je SC 4 Premium, ktorý má pôsobivejšiu cenu - 25 000 rubľov. Výrobca zvýšil tlak pár na 3,5 baru, objem nádrže na vodu zostal rovnaký. Výkon je 1800 wattov, ako prídavok je železo.

Vysoká kvalita a cenovo dostupné náklady značky Philips na čistenie pary

Ak si vyberiete parný čistič pre váš domov, recenzie, cena, ktorú by ste mali skontrolovať pred nákupom, môžete venovať pozornosť možnosti Steam Plus FC7020 / 01, za ktorú bude mať 7500 rubľov. Výrobca zariadenie dodal s vodnou nádržou, ktorej objem je 0,45 litra. Vo vnútri je zabudovaný vysávač a výkon zariadenia je 1300 wattov. Počas prevádzky zariadenia môžete použiť jednu z dvoch trysiek. Tento parný čistiaci prostriedok, okrem všetkých vyššie uvedených výhod, má ešte jeden, ktorý je vyjadrený atraktívnym vzhľadom. Kufor je namaľovaný v bielej a modrej farbe.

Spotrebitelia, ktorí chcú ušetriť peniaze, si môžu kúpiť FC7012 / 01 MultiSteam, ktorého cena je 4900 rubľov. Objem nádrže je malý - 0,06 litra. Napriek tomu je výkon zariadenia dosť pôsobivý, to sa rovná 1200 wattoch. Zariadenie je vybavené šiestimi dýzami, v predaji je biela a modrá.

Rozpočet a funkčnosť

Parný čistič "Kitfort KT-&089raquo; možno pripísať rozpočtovým možnostiam. Tento model stojí 5700 rubľov, ale je to univerzálne zariadenie, vďaka čomu môžete dezinfikovať a čistiť odolnosť voči povrchovej teplote. Súčasne sa nebudú musieť používať chemické prostriedky. Spotreba prístroja je 1500 wattov, objem nádrže je 1,5 litra. Parný čistič "Kitforth9raquo; bude schopný zvládnuť jemné a husté tkanivá.

Ďalším modelom spomínaného výrobcu je KT-903, ktorý sa dá nazvať obľúbenou voľbou. To je spôsobené v prvom rade na to, že táto jednotka má k dispozícii hodnoty, ktorá je 10 500 rubľov, toto zariadenie sa líšia všestrannosť a môže nahradiť detergent čistejšie, stierače, a dezinfekčné parník a tkanív. Doba zahrievania je iba 3 minúty a výkon zariadenia je 2000 wattov. Zariadenie má pracovný tlak 4 bar, teplota pary na výstupe je 145 stupňov. Kapacita kotla s objemom 1,5 litra umožní dlhšie čistenie bez doplňovania nádrže. V celej sade je dodávaná kapacita vymeniteľnej nádrže v objeme 1 liter. Ak máte záujem o výrobcu súpravy, parný čistič vyššie uvedenej značky bude vynikajúcim riešením.

Ak chcete sledovať skúsenosti väčšiny, môžete si vybrať nasledujúce modely: Redmond RSC-2010 Blue za cenu 4500 rubľov; Zelmer VC1260, ktorý má cenu rovnú 6500 rubľov; alebo Vitesse VS-330, za ktoré bude mať 3800 rubľov. Ale parný čistič Endever si napriek vysokým nákladom zaslúžil najpozitívnejšiu spätnú väzbu, pretože poskytuje vysoký tlak pary 3,5 bar, čas ohrevu len 3 minúty a impozantnú dodávku pary 17 gramov za minútu.

Najlepšie parné čističe pre recenzie kupujúcich

Chcete, aby vaša izba svietila čistotou? Potom stačí utrácať peniaze na chemikálie pre domácnosť a ťažko znečistiť! Moderné zariadenie - parný čistič, dlho získalo srdce miliónov používateľov. Pomocou takéhoto zariadenia dezinfikujete ťažko dostupné miesta a vďaka horúcej pare sa zbavíte vírusov, baktérií a alergénov. Predstavte si ideálnu čistotu a dokonca aj zdravotné výhody. Ako dobrý prístroj kúpiť, je ťažké, a nie každý vie, čo má hľadať, budeme vám pomôže pochopiť a popísať podrobnejšie v tomto článku, ako si vybrať parný čistič pre domáce a zaradil najlepšie v roku 2017!

Zariadenie a princíp fungovania parného čističa

Venujte pozornosť, výrobcovia každý rok len zlepšiť svoje výrobné technológie. A aj keď parný čistič nie je nové zariadenie, modely novej generácie sú ideálnym asistentom v každom dome. Návrh moderného parného čističa sa skladá z:

 • Dýzy a príslušenstvo
 • Prvok pre ohrev tekutiny
 • Vodná nádrž
 • Spúšť pištole
 • Pružná hadica

Pred začatím prác s týmto zariadením by ste mali parný kotol naplniť vodou. Len potom pripojte k sieti. Po niekoľkých minútach bude zrejmé, ako sa voda varí a zmení sa na paru. Upozorňujeme, že spúšťací mechanizmus poskytuje tlačidlá a režimy, ktoré umožňujú až po stlačení, aby sa uvoľnil prúd pary dosahujúci teploty až do 100 stupňov Celzia. Nemôžete sa ani obávať, že horúca para bude poškodzovať vaše zdravie! Vzhľadom na voľnú štruktúru odtoku, nebudete sa spáliť a byť úplne bezpečný.

Pozri tiež - Ktorý parný mop je najlepší - hodnotenie 2017

Parné čistiace zariadenie je považované za jedno z najefektívnejších a najuniverzálnejších zariadení našej doby. Spočiatku sa zariadenie používalo v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach na dezinfekciu pohlaví, ale v priebehu času rozsah pôsobnosti rozšíril svoje obzory. Teraz môžete s jeho pomocou vyčistiť nielen priestor, ale aj pri čistení interiérov automobilov alebo domácich spotrebičov. Zvolený parný čistič sa často používa na čistenie kúpeľne, ale existuje mnoho ďalších možností využitia, medzi ktoré patrí:

 • Čistenie sklenených plôch
 • Odstránenie zamrznutých nečistôt z náradia a domácich spotrebičov
 • Dezinfekcia a čistenie čalúneného nábytku
 • Čistenie postelí z kliešťov a alergénov

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené príležitosti je zariadenie hrdé na to, že sa nazýva univerzálnym a praktickým používaním. Jediné, čo sa nedoporučuje používať parné čistiace prostriedky na povrchy vosku a laku, a tiež v zimnom období očistiť studené okuliare (pri poklese teploty je možné praskanie skla).

Široká škála domácich spotrebičov pre domácnosť bude páčiť drahé i rozpočtové modely. V závislosti od preferencií a oblasti použitia profesionáli rozlišujú hlavné tri typy parných čistiacich prostriedkov:

 1. Vysávače. Zariadenia tohto typu sú najvhodnejšie na profesionálne použitie. Medzi analógmi je zariadenie charakterizované vysokými výkonovými charakteristikami a účinnosťou. Vzhľadom na vysokú kvalitu montáže, trvanlivosti a vybavenia sa považuje za najdrahšiu. Chcete vybrať asistenta nie na desať rokov? Potom je lepšie tráviť čas, než stráviť nervy a peniaze na opravy.
 2. Kompaktné. Hora popularity je obsadená modelmi kompaktného typu. Vďaka umiestneniu nádrže na podlahe je možné ich porovnať s vysávačmi. Táto výhoda, pretože nemusíte udržiavať zariadenie dlhú dobu v rovnováhe. Pred výberom budete dobre oboznámený s kompletnou sadou a dlhou hadicou a káblom. Treba mať na pamäti, že tento typ modelu by mal mať dĺžku hadice aspoň 3 metre a kábel - čím dlhšie, tým ľahšie sa používa. Kompaktné parné čističe sú spravidla vybavené tryskami na čistenie rôznych povrchov.
 3. Manual. Mnohí sa budú spýtať: "Ktorý čistič pary je lepšie kúpiť za dom za prijateľnú cenu a s dobrými parametrami? - Samozrejme, manuál. Tento unikátny vynález vám umožní rýchlo a ľahko čistiť akékoľvek povrchy. Ľahký a kompaktný dizajn je ľahko ovládateľný a vhodný na uloženie.

Ako si vybrať najlepší parný čistič pre váš dom?

Ešte stále neviete, ktorý čistič pary je lepší? Ak to chcete urobiť, nemusíte prečítať viac informácií, stačí určiť rozsah aplikácie. Najlepší parný čistič je ten, ktorý úplne vyhovuje požiadavkám a potrebám zákazníka, preto je potrebné venovať pozornosť takýmto parametrom:

 • Power. Medzi väčšinou parametrov sa považuje za hlavný a dôležitý pri výbere domácich spotrebičov. Čím vyšší je výkon, tým vyššia je rýchlosť napájania pary a tým vyššia účinnosť čistenia. Najlepší parný čistič pre recenzie zákazníkov je ten, ktorého výkon je viac ako 1000 wattov. Venujte pozornosť, podlahové vysávače majú výkon od 1300 do 2300 W, ale manuálne, zasa - od 700 do 1600 wattov.
 • Objem parného kotla. Tento indikátor sa pohybuje od 0,5 do niekoľkých litrov. Dávajte pozor, čím je kapacita menšia, tým častejšie ju budete musieť naplniť vodou. Vzhľadom na rozsah práce si vyberiete príslušnú možnosť. Kapacita kapacity v 1 litri s hlavou bude stačiť na 30-40 minút práce v režime non-stop.
 • Deklarovaná váha. Najmä pre ručné čističe pary a rozsahy od 1-6 kg (zvyčajne merané v prázdnej forme).
 • Trysky a ich funkcie. Pri nákupe drahé vybavenie, dávať pozor na komponenty, medzi ktorými musia byť: bod trysku, tryska pre čistenie podláh a obkladov, rovný a ručné náradie pre čistenie kefkou, hubica umývanie okien plochy. Minimálny počet ďalších komponentov musí byť aspoň 3 kusy.
 • Dĺžka kábla. Najlepšie je vybrať zariadenie s maximálnou dĺžkou kábla (4-6 m). Tiež stojí za zváženie funkcie navíjača káblov. Toto je veľmi pohodlné a nemusíte rozvinúť a odvíjať kábel ručne.
 • Dĺžka pružnej hadice. Ako ukazuje dlhodobá prax, dĺžka hadice nemusí mať vždy dobrý účinok na kvalitu a účinnosť práce. Ak zoberiete do úvahy hodnotenie parných čistiacich prostriedkov, takmer všetky modely majú priemernú dlhú hadicu. To je sprevádzané skutočnosťou, že pri nízkych výkonoch sa pary prechádzajúce cez dieru ochladzujú. Výsledkom je časté rozstrekanie vody, ktoré nie je vhodné na ošetrenie jemných povrchov.
 • Rozmery štruktúry. V priemere, mobilné a ručné parné čističe dosiahnuť veľkosti 20h15h25 cm a teraz vnútro zariadení, napríklad: Karcher SC 1702 (ktorý je obsiahnutý v hornej parné čističe) má veľkosť 50h33h33 cm.
 • Čas vykurovania a maximálna teplota. V závislosti od výkonu a objemu nádrže je priemerná doba ohrevu 10 sekúnd až 10 minút. Ak sa vyžaduje najrýchlejšie vykurovanie, je možné nádrž naplniť predhriatou vodou. Po úplnom zahriatí teplota vody dosiahne 140 ° C, tlak pary je asi 3,5 baru. Vzhľadom na vysoké teplotné indexy sa zvyšuje kvalita čistiacich a baktericídnych vlastností.
 • Tlak pary. Hodnotenie parných čistiacich prostriedkov ukázalo, že moderné modely majú tlak pár 2 až 6 barov. V charakteristikách môžete často vidieť presne tieto indikátory, ale je dôležité pochopiť, že tento tlak je v nádrži, nie pri napájacej pare. Tiež prúd pary závisí od použitej trysky a dĺžky hadice. Ak ste v rozpore s otázkou, ktorý parný čistič je lepšie kúpiť pre dom, spätná väzba používateľov bude viesť a najmä poskytne radu.
 • Typ vykurovania. Dôležitým parametrom, ktorý môže byť priamy prúd alebo s vytváraním pary v samotnom kotle. Druhá možnosť je považovaná za najviac požadovanú a odporúčanú na nákup, pretože výkon pary a teploty bude oveľa vyšší.
 • Výrobný materiál. Vysokokvalitná konštrukcia - záruka trvanlivosti a pohodlia. Najlepšie je kúpiť techniku, ktorej základňa je vyrobená z tepelne odolného plastu. Odborníci odporúčajú odobrať parný čistič s hliníkovou nádržou na vodu. Kvôli dobrej tepelnej vodivosti kovu sa voda ohreje rýchlejšie a váha sedí na povrchu.
 • Ďalšie vymoženosti. Mnoho drahých modelov má rozšírenú funkcionalitu, ktorá vám umožňuje sledovať tok kvapalín, nastaviť výkon atď. Ale aby sme pochopili, ktorý parný čistič je najlepší, recenzia skutočných kupujúcich urobí správnu voľbu.

Hodnotenie parných čistiacich prostriedkov pre domácnosti v roku 2017

Parné čističe rozsah je pomerne široký, ale treba pripomenúť, že vysoko kvalitné a odolné zariadenia je možné zakúpiť iba od renomovaných výrobcov v kvalifikácii, ktorého súčasťou je: Karcher, DeFort, úsmev, Kifort, Endever, veľmajstra Philips.

 • Grand Master GM-Q1 Multi Elite je najlepší parný čistič pre dom v roku 2017. Multifunkčný model pomôže nielen k čisteniu podlahy, ale aj k tomu, aby sa pokazená vec dostala do poriadku. Je možné pripojiť žehličku (súčasť súpravy). Výkon 1950 W a zásobník s objemom 2,3 litra umožnia čistenie s maximálnou účinnosťou a komfortom.
 • Kitfort KT-903 - jeden z najlepších modelov v pomere ceny a kvality. Má široké využitie, pretože je vybavený vysokými výkonovými charakteristikami - 2000 wattov. Malý a štýlový parný čistič dopĺňa akýkoľvek interiér a dlhšiu prácu bude potrebovať až 60 minút.
 • Parné čističe, hodnotite najlepšie pre čistenie nábytku a podlahy - Endever. Model Odyssey Q-410 - najlepší medzi svojimi kolegami. Zariadenie je vybavené veľkou nádržou na vodu (1,5 litra), ktorá sa doslova zahrieva v priebehu niekoľkých minút na teplotu 130 ° C. Súprava tiež obsahuje množstvo trysiek, ktoré umožňujú vyčistiť a vyčistiť rôzne predmety.
 • Aký parný čistič má vo svojej funkcii "ochranu pred deťmi"? Samozrejme, Karcher SC 2! Model má malú kapacitu, ale nie je prekážkou na kvalitatívne zvládnutie čistenia. Objem nádrže 1 liter sa môže po 6,5 minúte úplne zahriať. Tiež existuje ochrana proti rozsahu a režimom regulácie dodávky pary.
 • Často umývajte okná a sklenené plochy, ale neviete, ktorý čistič pary je lepší? Potom dávajte pozor na model Smile ESC Malý a cenovo dostupný asistent s výkonom 1000 W a kapacitou zásobníka 220 ml. Majte na pamäti, že model má pomerne dlhú šnúru, ktorá je vhodná pre veľké izby. Je vybavená dvoma dýzami na umývanie okuliarov a čistenie textílií.
 • DeFort DSC-1200 je kompaktný model s priemerným výkonom 1200 wattov. Čistič pary je vyrobený z vysoko kvalitného termoplastu s objemom 300 ml. Zariadenie je vybavené odmerkou a rôznymi dýzami.
 • Ak potrebujete multifunkčné zariadenie na žehlenie a napaľovanie, najlepšie vo vašej firme bude spoločnosť Philips GC660 / 05. Parný čistič, najlepší poradie trvá niekoľko rokov za sebou. Výrobcovia sa postarali o maximálne pohodlie a vybavili zariadenie vyberateľnou nádržou na vodu. K dispozícii je aj funkcia automatického prevíjania kábla. Nezabudnite na výkonové charakteristiky - sú maximálne. Výrobok je vybavený dýzami, rackovým vešiakom a ochranným obalom.
 • Smile ESC 924 je moderný model malých rozmerov s výkonom 800 W a vodnou nádržou 250 ml. S ním zabudnete, čo sú pokazené veci a špinavé priestory. Hodný výsledok za vaše peniaze!

Buďte bdelí a pamätajte si, že domáce úkony používajúce parné čistiace prostriedky vyžadujú osobitnú pozornosť. Dodržujte všetky pokyny a dodržiavajte bezpečnostné pravidlá a výsledok prekročí všetky vaše očakávania.

Dúfame, že teraz už nebudete mať žiadne otázky a budete presne vedieť, ako si vybrať parný čistič pre váš domov v roku 2017!

Ako si vybrať domáce čističe pary pre domácnosti - typy spotrebičov a výberové kritériá

Počiatočné používanie parných čistiacich prostriedkov je čistenie a dezinfekcia zdravotníckych zariadení. V posledných rokoch sa však tieto zariadenia presunuli do kategórie domácich spotrebičov. Umožňujú vám vyrovnať sa s čistením rôznych povrchov v dome bez chemických látok. Aby zariadenie trvalo dostatočne dlho a efektívne sa vyrovnalo s priradenými funkciami, je dôležité, aby bol jeho nákup úmyselne. Zistili sme, ako vybrať domáce čističe pary pre dom, a tiež zvážiť popis niektorých populárnych modelov.

Účel a princíp zariadenia

Než zistíte, ktorý z nich si vyberie parný čistič pre váš dom, definujeme, aké funkcie tento druh domácich spotrebičov vykonáva. Parný čistič (parný generátor) je zariadenie určené na čistenie rôznych povrchov pomocou horúcej pary.

Mechanizmus jeho práce je nasledujúci. Voda, naplnená nádrž s vykurovacím článkom, pod vplyvom elektrickej energie vrie a zmení na paru. Vstupuje do hadice a vystupuje cez trysku. Vzhľadom na prítomnosť ventilov sa pary nahromadia a vytvárajú pretlak. Keď stlačíte tlačidlo, ktoré otvorí skrutku, vzduch opustí vysokú rýchlosť a značnú časť.

Čistenie povrchov je dôsledkom navlhčenia mikroskopických kvapôčok horúcej vody z kontaminantov, ako aj mechanického pôsobenia prúdu pary, ktorý "zrazí" zvyšky. Posilnenie účinku sa dosahuje pomocou rôznych štetcov a dýz.

Aké možnosti má domácnosť na čistenie domu alebo bytu? Jeho funkcie:

 • odstraňovanie nečistôt z povrchov odolných voči vlhkosti a vysokým teplotám - keramické dlaždice, okná, zrkadlá, radiátory, toaletné misy, vane, drezy, kuchynské spotrebiče (rúry, extraktory).
 • čistenie ťažko dostupných miest - drážky, trhliny, úzke otvory, prepletené švy;
 • zničenie prachových roztočov, ploštice, škriatkov, vši;
 • starostlivosť o nábytok, koberce, záclony, oblečenie (nie všetky modely).

Čistenie nábytku pomocou parného čističa

Horúca para sa dobre vyrovná s nečistotami pozostávajúcimi z tukov, olejov, parafínu, vosku, lepidla, cukru a glycerínu bez ďalších detergentov. Ak je to potrebné, odstráňte vápencovú váhu, hrdzu alebo močový kameň na povrchu, je potrebné aplikovať čistiaci prostriedok a potom ho ošetriť parou.

Poznámka: Dezinfekčný účinok parogenerátora nie je univerzálny. Forma, rovnako ako niektoré vírusy a baktérie, ktoré sú menej stabilné v životnom prostredí, zomierajú a spadajú pod parný prúd s teplotou asi 100 °. Ale kvôli zničeniu mnohých iných patogénov je potrebné predĺžené varenie.

Návrh a vybavenie zariadenia

Vzhľadom na to, ako si vybrať parný čistič na čistenie domu, je dôležité vedieť, že sa zariadenia môžu líšiť v konštrukčných vlastnostiach a sade príslušenstva. Základné vybavenie zahŕňa:

 • parný kotol (kotol) - nádrž na vodu;
 • elektrický vykurovací článok;
 • Flexibilná hadica s ventilom, ktorý dostáva paru z kotla;
 • spúšťová pištoľ s tlačidlom na paru;
 • trysky.

Niektoré modely majú funkciu absorpcie vody, v ktorej sú rozpúšťané nečistoty. Prostredníctvom trhliny v tryske vstupuje do samostatnej nádrže. Okrem toho je časť profesionálneho prístroja vybavená injektorom a čerpadlom na dodávanie pracích prostriedkov do dýzy. Tieto možnosti uľahčujú proces čistenia, ale výrazne zvyšujú náklady na čističku pary.

Funkčnosť zariadenia závisí od počtu príslušenstva. Druhy dýz:

 • kefy rôznych veľkostí na dlaždice, kameň, čalúnený nábytok, koberce;
 • Kovový škrabák pre povrchy, ktoré nie sú poškriabané;
 • utierky z froté;
 • špička na umývanie okien;
 • tryska s úzkym nosom na čistenie trhlín;
 • bodová dýza pre chrómové časti, odtokové otvory, kohútiky;
 • žehlička na žehlenie vecí;
 • parné železo;
 • tryska na ošetrovanie textílií;
 • turbo kefa, ktorá sa navyše otáča a odstraňuje pretrvávajúce nečistoty;
 • striekaciu pištoľ na osvieženie rastlín.

Rôzne trysky pre parný čistič

Pri rozhodovaní o tom, ako vybrať najlepší prostriedok na čistenie pary pre váš dom, je potrebné vziať do úvahy, že sú manuálne, podlahové a multifunkčné.

Moderný ručný čistič pary pre domácnosť je kompaktné zariadenie v podobe elektrickej kanvice. Môže byť použitý na povrchové čistenie malej miestnosti. Funkcie zariadenia:

 • relatívne nízka cena;
 • malý výkon - od 600 do 1600 W;
 • malá nádrž na vodu (do 0,5 litra), zabezpečujúca nepretržitú prevádzku počas 15-20 minút;
 • hmotnosť približne 1 kg - po určitom čase prevádzky sa ruka unaví.

Súbor funkcií ručného zariadenia závisí od tlaku. Niektoré modely sa vyrovnávajú len s občerstvením čalúneného nábytku, iní - dokážu čistiť dlaždice a inštalatérske práce.

Čistenie okenných tabúľ pomocou ručného čističa pary

Keď si myslíte, ako si vybrať domáce čističe pary pre veľký dom, stojí za to dávať pozor na podlahové spotrebiče. Podľa návrhu sa podobajú na vysávače. Ich telo je na podlahe a pohybuje sa kolesami. Počas práce musí hosteska držať iba hadicu s tryskou v rukách. Výrazné vlastnosti zariadení:

 • vysoký výkon - od 1500 do 2300 W;
 • veľká nádoba (1,5 - 3,2 l), ktorá umožňuje pracovať 30 až 60 minút bez pridania vody;
 • niekoľko dýz, ktoré poskytujú možnosť čistenia rôznych povrchov;
 • vysoká cena.

Podlahové spotrebiče sú pohodlnejšie a všestrannejšie

Multifunkčné modely sú pokročilou verziou podlahy. K telu parogenerátora môžete pripojiť rôzne tipy na čistenie povrchov, rovnako ako žehličku na vyhladzovanie vecí parou. Takéto zariadenia sa vyznačujú vysokým výkonom, významným tlakom pár a veľkou nádržou. Patria k najdrahšej kategórii parných čistiacich prostriedkov.

Takéto jednotky kombinujú funkcie parného čistiaceho prostriedku na čistenie domu a parníka na starostlivosť o sneh

Domáca parná čistiaca kvapalina pre domácnosť, ako je vybraná v článku, má niekoľko výhod:

 • Rýchle upratovanie, ktoré vyžaduje minimálne úsilie.
 • zničenie patogénov a parazitov;
 • príležitosť opustiť chémiu v domácnostiach, ktorá je obzvlášť cenná pre rodiny s malými deťmi a alergie;
 • odstránenie nepríjemných pachov;
 • čistenie náterov a čalúneného nábytku zo škvŕn vrátane ťažko dostupných miest;
 • Osvieženie kobercov;
 • Boj proti tuku a vápna na kuchynské spotrebiče a inštalatérske práce.

Parný čistič sa dokáže vyrovnať s čistením odsávača pár

 • vysoké náklady na multifunkčné zariadenia známych značiek;
 • Na mnohých povrchoch, po parnej úprave zostávajú škvrny, mali by sa otrieť handričkou z mikrovlákna;
 • Je potrebné vynaložiť úsilie na odstránenie zastaraných nečistôt a okrem toho sa môže vyžadovať používanie chemických látok pre domácnosť;
 • neporiadajte plasty, jemné tkaniny, lakované povrchy;
 • je možné poškodiť čalúnenie vlákien čalúneného nábytku a kobercov, ak sú súčasne ošetrené parou a intenzívne trenie;
 • zariadenie sa nedokáže vyrovnať so stopami pevných farieb, niektorých typov lepidla, sadry, cementu a ďalších.

Dôležité: Pod vplyvom vysokej teploty môžu byť kontaminanty obsahujúce živočíšne bielkoviny "konzervované", to znamená, že sa stávajú neaktívnymi. Generátor pary nedokáže spracovať škvrny z krvi, vajec, mlieka, omáčok.

Pri výbere parného čistiaceho prostriedku sú kľúčovými kritériami efektívnosť, odolnosť a jednoduchosť použitia. Vzhľadom na rôzne možnosti by ste mali venovať pozornosť:

 • energie;
 • tlak, prietok a teplota pary;
 • objem nádrže a materiál, z ktorého je vyrobená;
 • rozmer hadice a šnúry;
 • ďalšie funkcie.

Výkon má vplyv na čas, počas ktorého sa voda v zariadení dostane do plynného stavu, ako aj na spotrebu elektrickej energie. Optimálny indikátor:

 • pre ručné - 700-1600 W;
 • pre podlahu - 1300-2300 wattov.

Tlak, prietok a teplota pary

Kvalita čistenia závisí od parametrov pary. Pri domácich čistiacich zariadeniach pary sa tlak pohybuje od 1,5 do 5 barov. Čím vyššie je, tým rýchlejšie a horúci vzduch opúšťa trysku. Dostatočná úroveň čistenia - od 3 barov. Poskytuje paru rýchlosťou okolo 200 gramov za minútu.

Teplota pary by mala byť najmenej 110-140 ° C. Malo by sa vziať do úvahy, že je nižšia pri výstupe ako v kotli. Ak je indikátor menej ako 110 ° C, nebude možné zbaviť sa plesní, mastnoty a iných silných nečistôt.

Kapacita zásobníka na vodu ovplyvňuje čas vykurovania a nepretržitú prevádzku. Dostatočný objem na čistenie apartmánu v priebehu 30-40 minút je 1,5-2 litrov. Vyrábajú sa podlahové zariadenia s objemom 5 litrov, ktoré však dlho vyhrievajú.

Pri výbere ručného čističa pary sa nesmiete snažiť o príliš veľký zásobník. Pri naplnení vodou bude hmotnosť prístroja veľmi vysoká. Optimálny variant - 0,3-0,5 l.

Materiálom kotla môže byť oceľ alebo hliník. Druhá možnosť je výhodnejšia, pretože poskytuje rýchle vykurovanie a je menej náchylná na usadzovanie.

Krátka dĺžka hadice parného čističa neumožňuje vyčistiť povrchy, ktoré sú vo výške, pretože zdvíhanie podlahovej jednotky je ťažké. Tento parameter by mal dosiahnuť 1,5-3 m. Avšak stojí za zváženie, že počas prechodu cez hadicu sa para ochladzuje a kondenzuje. V parných čistiacich zariadeniach s nízkym výkonom by hadica nemala byť príliš dlhá.

Rozmery šnúry určujú manévrovateľnosť zariadenia. Optimálna dĺžka je 4-6 m. Je to vhodné, keď je možnosť automatického navíjania.

Pri hľadaní odpovede na otázku, ktorý parný čistič je lepšie kúpiť pre dom, recenzie pomáhajú určiť výber. Vlastníci uvádzajú, že zariadenie by malo byť vybavené nasledujúcimi ďalšími funkciami:

 • regulátor, ktorý umožňuje výber teploty a intenzity dodávky pary, ako aj jeho nasýtenia vlhkosťou;
 • odnímateľná nádrž - je vhodnejšie naplniť ju vodou;
 • ventil, ktorý neumožňuje otvorenie nádrže, ak je v ňom pretlak;
 • ochrana pred deťmi - tlačidlo, ktoré blokuje uvoľnenie pary;
 • ovládacie tlačidlá na rukoväti;
 • možnosť nepretržitého napájania parou, ktorá je vhodná pre veľké plochy.

Tip: Pri kúpe parného čističa je dôležité vyvážiť rovnováhu medzi všetkými parametrami a vybrať zariadenie so súborom potrebných funkcií. Čím je zariadenie výkonnejšie, tým väčší objem nádrže potrebuje pre nepretržitú prevádzku.

Zostavujú odborníci hodnotených parné čističe pre domáce produkty zahŕňajú také dobre známej značky, ako je Philips, Karcher, Ariete, Clatronic, Mie, uvoľňujúce zariadenia v rôznych cenových kategóriách. Zvážte vlastnosti niekoľkých populárnych modelov.

Grand Master GM-Q7 Multi Elite je multifunkčný parný čistič, ktorý obsahuje rôzne čistiace dýzy a žehličku na vyhladzovanie vecí. Vďaka vysokému výkonu vám prístroj umožňuje odstrániť vápennú váhu v kúpeľni, zarovnať vrstvu hustého materiálu, vyčistiť kamennú podlahu atď. Vybavená horizontálnou stripovacou funkciou.

Karcher SC 2 je vonkajší parný čistič s užitočnými doplnkovými funkciami: regulácia pary, ochrana dieťaťa, ochrana proti škatuľke. Rozlišuje sa v kompaktných rozmeroch a nízkej hmotnosti (asi 3 kg). Sada obsahuje niekoľko príloh: kefy, dýzy, obrúsky od mahry. Prístroj je pripravený pracovať po 6,5 minútach po pripojení k sieti. Mechanizmus strihania kábla nie je príliš vhodný.

MIE Bello je výkonné multifunkčné zariadenie. Súprava obsahuje podlahový mop, trysku na okuliare, špičku na čistenie nábytku, kefy, ploché železo pre vertikálnu parenie a žehlička na horizontálne žehlenie. Hodnotenia používateľov ukazujú, že zariadenie dokonale zvládne všetky úlohy. Mínus - plastové kolesá na dne tela, ktoré klepajú pri pohybe na tvrdú podlahu.

Vysokokvalitný a dlhodobý čistič pary je spoľahlivým asistentom v domácnostiach. Ošetrenie rôznych povrchov horúcou parou vám umožňuje rýchlo zbaviť nečistôt bez agresívnych chemických látok a veľkého úsilia. Vysoká teplota a vlhkosť však môžu poškodiť niektoré materiály. Aby ste tomu zabránili, je dôležité dodržiavať prevádzkové pokyny zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

56 + = 57