Parný čistič pre domácnosť

Parné čističe pre domácnosť - ako vybrať najlepší model? Hodnotenie top 10 parných čistiacich prostriedkov

Dnes je široký sortiment čistiacich prostriedkov pre domácnosť v predaji v širokom sortimente. Ako si vybrať určitý model zo širokej škály, môžete sa rozhodnúť, keď ste sa oboznámili s charakteristikami, ktoré sú najprv odporúčané venovať pozornosť.

Popísané zariadenie bolo pôvodne použité na dezinfekciu v zdravotníckych zariadeniach. Konštrukcia tohto zariadenia je dosť jednoduchá, vo vnútri je parný generátor, ktorý pumpuje paru cez trysku pod tlakom. Ak sa povrch musí zbaviť alergénov, prachu, nečistôt, baktérií a baktérií, parný čistič je ideálny na to.

Ak máte záujem o parné čističe pre domácnosť, ako si vybrať správnu možnosť, musíte sa rozhodnúť ešte pred nákupom. Aby ste to dosiahli, musíte pochopiť typy takýchto jednotiek, ktoré predstavujú ručné modely, kompaktné parné čističe a zariadenia, ktoré kombinujú funkcie vysávača a parného čističa. V prvom prípade hovoríme o zariadení, ktoré je vhodné používať a ukladať, a v prevádzke umožňuje spracovanie ťažko dostupných miest. Ďalšou výhodou sú dostupné náklady. Avšak existujú aj nevýhody, ktoré sú vyjadrené v pôsobivej hmotnosti výrobku, hmotnosť prístroja môže dosiahnuť 2 kilogramy. Držanie takéhoto zariadenia v ruke dlhú dobu bude dosť ťažké.

Vzhľadom k parným čističom pre domácnosť, ako si vybrať správnu možnosť, určite premyslíte. Zlatý stred je kompaktný parný čistič, ktorý je uprostred medzi vysávačom a ručným zariadením. Aby sa povrch spracoval, domáca nebude musieť držať zariadenie v rukách. Nevýhodou je malá dĺžka kábla, ktorú všetci výrobcovia takýchto zariadení hreší. Ak máte záujem udržať dom v čistote, ale žijete v malej chate, je najlepšie vybrať parný čistič vo forme vysávača. Tento model poskytuje vysoký výkon, ale bude to viac.

Výber modelu kapacity a objemu nádrže

Ak spotrebitelia považujú čističe na paru pre domácnosti za domácnosti, ako si vybrať konkrétnu možnosť? Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je moc. Ak nechcete, aby čistenie trvalo dlhšiu dobu, potom je najlepšie uprednostňovať model, ktorý má uvedený parameter nad 1000 wattov. Objem nádrže určuje, ako dlho môžete zariadenie používať bez toho, aby ste ho doplnili vodou. Po dobu jednej hodiny čistenia budú potrebné 2 litre tekutiny. Toto je objem, ktorý treba dodržiavať pri kúpe modelu parného čističa. Je dôležité venovať pozornosť aj materiálu v základni nádrže, hliníkové priehradky boli tie, ktoré sa počas prevádzky ukázali najlepšie.

Výber modelu pre tlak pary a dostupnosť ďalších funkcií

Domáca parná čistiaca pomôcka musí mať nevyhnutne určitú funkčnosť, iba toto čistenie bude účinné. Ak očakávate pozitívny výsledok, je dôležité skontrolovať, či model má regulátor výkonu pary. Pomocou tohto doplnku si môžete vybrať výrobu suchého paru, ktorý je vhodný, keď musíte zvládnuť vonkajšie oblečenie alebo čalúnený nábytok. Po vyčistení zostane povrch úplne suchý.

Ako doplnkové funkcie môžete zvážiť ochranu pred deťmi. Ak existuje takýto prídavok, čistič pary bude stáť viac. Ak potrebujete bezpečnostný ventil a funkciu blokovania pary, je dôležité si pred nákupom prečítať produktový pas. Ak chcete vybrať najlepší čistič pary, je dôležité zvážiť, že každý model je charakterizovaný určitým tlakom. Spotrebitelia, ktorí nebudú vykonávať profesionálne upratovanie, je najlepšie opustiť možnosti, ktoré poskytujú asi 6 barov. Ale pre domácnosť bude zariadenie s výkonom presahujúcim 3 bary perfektné. Nenechajte sa pokúšať s nízkymi nákladmi, vyberajte modely s menším tlakom, pretože sú neudržateľné pri odstraňovaní nečistôt a spracovaní starých škvŕn.

Hodnotenie top 10 modelov parných čistiacich prostriedkov

Ak potrebujete parný čistič pre váš domov, spätná väzba, ktorej cena by vás mala určite zaujímať, potom by ste mali venovať pozornosť najobľúbenejším modelom, ktoré si spotrebitelia zvolili. Vedúci predaja je Karcher SC 2 Premium, ktorého cena je 11 000 rubľov. Na výstupe je toto zariadenie schopné dodávať tlak pár 3 bar. Vnútri je zásobník na liter vody, výkon zariadenia je 1500 wattov. Pre pohodlie čistenia môžete použiť jednu zo siedmich návnad.

Výkonným modelom tohto výrobcu je SC 4 Premium, ktorý má pôsobivejšiu cenu - 25 000 rubľov. Výrobca zvýšil tlak pár na 3,5 baru, objem nádrže na vodu zostal rovnaký. Výkon je 1800 wattov, ako prídavok je železo.

Vysoká kvalita a cenovo dostupné náklady značky Philips na čistenie pary

Ak si vyberiete parný čistič pre váš domov, recenzie, cena, ktorú by ste mali skontrolovať pred nákupom, môžete venovať pozornosť možnosti Steam Plus FC7020 / 01, za ktorú bude mať 7500 rubľov. Výrobca zariadenie dodal s vodnou nádržou, ktorej objem je 0,45 litra. Vo vnútri je zabudovaný vysávač a výkon zariadenia je 1300 wattov. Počas prevádzky zariadenia môžete použiť jednu z dvoch trysiek. Tento parný čistiaci prostriedok, okrem všetkých vyššie uvedených výhod, má ešte jeden, ktorý je vyjadrený atraktívnym vzhľadom. Kufor je namaľovaný biele a modré.

Spotrebitelia, ktorí chcú ušetriť peniaze, si môžu kúpiť FC7012 / 01 MultiSteam, ktorého cena je 4900 rubľov. Objem nádrže je malý - 0,06 litra. Napriek tomu je výkon zariadenia dosť pôsobivý, to sa rovná 1200 wattoch. Zariadenie je vybavené šiestimi dýzami, v predaji je biela a modrá.

Rozpočet a funkčnosť

Parný čistič "Kitfort KT-&089raquo; možno pripísať rozpočtovým možnostiam. Tento model stojí 5700 rubľov, ale je to univerzálne zariadenie, vďaka čomu môžete dezinfikovať a čistiť odolnosť voči povrchovej teplote. Súčasne sa nebudú musieť používať chemické prostriedky. Spotreba prístroja je 1500 wattov, objem nádrže je 1,5 litra. Parný čistič "Kitforth9raquo; bude schopný zvládnuť jemné a husté tkanivá.

Ďalším modelom spomínaného výrobcu je KT-903, ktorý sa dá nazvať obľúbenou voľbou. To je spôsobené v prvom rade na to, že táto jednotka má k dispozícii hodnoty, ktorá je 10 500 rubľov, toto zariadenie sa líšia všestrannosť a môže nahradiť detergent čistejšie, stierače, a dezinfekčné parník a tkanív. Doba zahrievania je iba 3 minúty a výkon zariadenia je 2000 wattov. Zariadenie má pracovný tlak 4 bar, teplota pary na výstupe je 145 stupňov. Kapacita kotla s objemom 1,5 litra umožňuje čistenie bez dlhodobého doplňovania nádrže. V celej sade je dodávaná kapacita vymeniteľnej nádrže v objeme 1 liter. Ak máte záujem o výrobcu súpravy, parný čistič vyššie uvedenej značky bude vynikajúcim riešením.

Ak chcete sledovať skúsenosti väčšiny, môžete si vybrať nasledujúce modely: Redmond RSC-2010 Blue za cenu 4500 rubľov; Zelmer VC1260, ktorý má cenu rovnú 6500 rubľov; alebo Vitesse VS-330, za ktoré bude mať 3800 rubľov. Ale parný čistič Endever si napriek vysokým nákladom zaslúžil najpozitívnejšiu spätnú väzbu, pretože poskytuje vysoký tlak pary 3,5 bar, čas ohrevu len 3 minúty a impozantnú dodávku pary 17 gramov za minútu.

Najlepšie domáce čističe pary

Čistiaca kvapalina pre domácnosť je jedným z najhospodárnejších a ekologickejších domácich spotrebičov. Pri kúpe takéhoto zariadenia už nemusíte používať škodlivé prostriedky na čistenie podláh, stien, nábytku ... Tento pomerne nový vynález sa stal rozšíreným. Naše hodnotenie je pripravené poskytnúť zoznam najlepších domácich čistiacich prostriedkov na paru. Recenzia vám pomôže navigovať v rôznych ponúkaných modeloch a zakúpiť slušné zariadenie.

Aký druh parného čističa by som si mal vybrať?

Nemecký výrobca domácich spotrebičov na čistenie. Spoločnosť bola založená v roku 1935. Zakladateľom bol Alfred Kercher, ktorý pôvodne plánoval viesť rodinnú produkciu. V roku založenia spoločnosti Alfred vynaleže energeticky úspornú soľnú pec. Tento moment môže byť považovaný za východisko pre úspech Karchera. Dnes má spoločnosť postavenie jedného z najlepších výrobcov čistiacich zariadení v Nemecku.

Zložka medzinárodnej vzdelávacej skupiny SBM. Hlavnou činnosťou spoločnosti je výroba elektrického náradia. Výrobky značky sa predávajú vo viac ako 50 krajinách sveta. Spoločnosť každoročne vyrába približne 2 milióny kusov výrobku, a to nielen elektrického náradia, ale aj záhradných a domácich spotrebičov, ako aj auto príslušenstva. Nový vývoj a inovatívne technológie umožňujú spoločnosti DeFort zostať na najvyššej úrovni.

Spoločnosť, ktorá sa narodila v roku 1992. Hlavnou úlohou tvorcov značky v tom čase bolo poskytnúť na trhu cenovo dostupné domáce spotrebiče. Ako plnohodnotný konkurent spoločnosť konala pred 10 rokmi. Výrobky značky sa vyznačujú kvalitou a vysokou funkčnosťou. Okrem tradičného vybavenia domácnosti ponúka spoločnosť Smile aj inovatívne jednotky.

Ruská spoločnosť špecializujúca sa na výrobu domácich spotrebičov. Výrobná základňa značky je v Číne. Kvalita produktu, jednoduché používanie, atraktívny dizajn a široká funkčnosť - hlavné charakteristiky výrobku Kitfort.

Tvorba ratingu - kľúčové kritériá hodnotenia

Pri vypracovávaní tohto hodnotenia sa vychádza zo zákazníckej spätnej väzby o konkrétnych modeloch parných čistiacich prostriedkov. Analýza súčasných informácií umožnila identifikovať špičku najlepších zariadení. Nasledujúce vlastnosti parných čistiacich prostriedkov boli kľúčovými kritériami pre posudzovanie zariadenia:

 • veľkosť nádrže na vodu;
 • obdobie nepretržitej práce;
 • kompletný súbor;
 • funkčnosť;
 • design;
 • celkové rozmery;
 • výkonový faktor;
 • účinnosť;
 • hmotnosti;
 • cena.

Parné čistiace prostriedky sú multifunkčné alebo orientované iba na určitý typ čistenia. Nižšie sú uvedené najlepšie modely rôznych kategórií.

Parný čistič na podlahy a čalúnený nábytok - čistý a šetrný k životnému prostrediu

Parný čistič je určený na čistenie rôznych podlahových krytín a čalúneného nábytku. Takéto zariadenie možno nazvať pomerne silným a kompletným. Zariadenia sú často objemné, ale výsledok ich práce nezostane bez povšimnutia.

ENDEVER Odyssey Q-901 - najlepšia voľba pre veľké čistenie

Objemová nádrž na vodu, dostatočne vysoký výkon, dlhá pohotovostná doba zaručujú kvalitu globálneho čistenia. Výrobok je dobre vybavený: existuje sada trysiek na čistenie rôznych povrchov. Návrh parného čističa sa dá nazývať rustikálnym. Hlavná úloha ENDEVER Odyssey Q-901 je však jednoznačne pod jeho silou.

Zrejmé výhody parného čističa tejto značky sú:

 • vynikajúce vybavenie;
 • vysoký účinník - 1,8 kW;
 • dlhý autonómny režim - až 45 minút;
 • dobrá kvalita práce;
 • objemová kapacita vody je 1,5 litra.

Používatelia zistili len jeden model - veľká hmotnosť zariadenia (4100 g).

Celkové hodnotenie zákazníkov je vynikajúce. Výrobok plne spĺňa očakávania.

Karcher SC 2 - najlepší parný čistič pre rodiny s deťmi

Krajina pôvodu - Nemecko. Relatívne malý indikátor výkonu parného čističa zabezpečuje výrobu pary až do 3,5 baru. Voda v nádrži sa rýchlo zahrieva - za pouhých 6,5 minút. Môžete nastaviť prívod pary. K dispozícii je ochrana pred deťmi.

Používatelia zaznamenali nasledujúce výhody zariadenia:

 • účinnosť;
 • atraktívny dizajn;
 • dostupnosť ochrany pred deťmi;
 • funkčnosť;
 • jednoduchá údržba;
 • dobrá konštrukcia.

Jediná vec, ktorá obťažuje zákazníkov, je neodôvodnený mechanizmus skladania napájacieho kábla: je jednoducho zabalený na hornej strane a nie je umiestnený v tele parného čističa.

Väčšina používateľov zostala dosť akvizičná. Po prvom použití bola zaznamenaná dobrá kvalita pary čalúneného nábytku a podlah.

Parný čistič okien - čistota lesku bez ťažkostí a ťažkostí

Takéto zariadenia sú kompaktné a ľahko použiteľné. Faktor výkonu je nízky - zvyčajne až 1 kW. Náklady na takéto čističe pary sú výrazne nižšie ako náklady na predchádzajúcu kategóriu.

Smile ESC 922 - najlepší parný čistič pre malé množstvo práce

Veľmi výhodné a rozpočtové prístroje. Kapacita nádrže na vodu je 220 ml. Parný čistič umožňuje čistenie na veľkých miestach - dĺžka napájacieho kábla umožňuje (5m). V súprave sú dodatočné trysky - 2 kusy.

Stojí za to zdôrazniť rad výhod opísaného modelu:

 • kompaktná veľkosť;
 • vhodná hlavná hubica;
 • dobrý tlak parného prúdu;
 • nízka hmotnosť;
 • demokratická cena;
 • dlhý napájací kábel;
 • jednoduché použitie.

Ako defekt parného čističa Smile ESC 922 používatelia spomínajú nedostatok ochrany pred horúcou parou. Potrebujete zručnosť, aby ste sa neúmyselne nespálili v procese práce.

Veľká časť kupujúcich zostala spokojná s modelom. K demokratickému cene zariadenia patrí úloha.

Najkompaktnejší model - DeFort DSC-1200

Miniatúrne zariadenie s výkonom 1 kW. Objem nádrže na vodu je 300 ml. Od okamihu, keď je zapnutý do úplne funkčného stavu, zariadenie potrebuje iba 2 minúty. Na plnenie nádrže sa používa odmerka a lievik. Existujú tiež rôzne dýzy a kefa na boj proti silným kontaminantom.

Hlavnými výhodami parného čističa sú:

 • kompaktnosť;
 • množstvo príloh obsiahnutých v balení;
 • dobrá konštrukcia.

Z minus je potrebné si všimnúť iba dostatočne veľkú hmotnosť zariadenia s takými rozmermi.

DeFort DSC-1200 dostal dobré užívateľské hodnotenie. Malý parný čistič je ako ženy v domácnosti a dokonca so svojou hlavnou funkciou zariadenie robí vynikajúcu prácu.

Viacúčelový čistiaci prostriedok pomôže s akoukoľvek kontamináciou

Takéto zariadenia sú univerzálne. Pomôžu umyť dlažbu, vyparovať kabát a dať okná do poriadku. Výkonné, dobre vybavené prístroje dokonale zvládnu celkové čistenie dokonca aj najväčšieho bytu. Náklady na multifunkčné parné čističe v Rusku začínajú od 10 000 rubľov.

Parný čistič Kitfort KT-903 - najlepší pomer cena / výkon

Veľmi presvedčivé zariadenie. Považuje sa za najspoľahlivejšie zariadenie vo svojej kategórii. Výkon parného čističa je 2000 W. Sada obsahuje množstvo prídavných zariadení a ďalšie príslušenstvo. S Kitfort KT-903 môžete čistiť okná, podlahy, dvere, nábytok. Čas na automatickú prevádzku parného čističa je 1 hodina. Model má neobvyklý dizajn.

Používatelia majú nasledujúce charakteristiky modelu:

 • dobré vybavenie;
 • dlhé obdobie autonómnej práce;
 • atraktívny dizajn;
 • kvalitné parenie;
 • vysoký výkonový faktor;
 • univerzálnosť;
 • multifunkčnosť;
 • jednoduché používanie.

Parný čistič je obľúbený u kupujúcich, mnohí považujú takúto akvizíciu za skutočne prospešnú. Pomerne vysoké náklady na zariadenie sú odôvodnené vyššie uvedenými výhodami modelu.

1. Takže potrebujete pomoc pri čistení podlahy a čalúneného nábytku v dome alebo apartmáne. Ak ste spokojný majiteľ veľkého obytného priestoru, čistič pary ENDEVER, Odyssey Q-901, bude pre vás nevyhnutný.

2. Ak má dom deti, najbezpečnejším zariadením bude Karcher SC 2 - táto jednotka je vybavená ochranou pred popáleninami parou.

3. Na čistenie sklenených plôch je vhodný rozpočet model Smile ESC 922. Najkompaktnejším a nie menej dôstojným zariadením bude DeFort DSC-1200.

4. Univerzálny parný čistič Kitfort KT-903 je vhodný na všeobecné čistenie veľkých priestorov, ako aj na parenie oblečenia.

Najlepšie parné čističe pre recenzie kupujúcich

Chcete, aby vaša izba svietila čistotou? Potom stačí utrácať peniaze na chemikálie pre domácnosť a ťažko znečistiť! Moderné zariadenie - parný čistič, dlho získalo srdce miliónov používateľov. Pomocou takéhoto zariadenia dezinfikujete ťažko dostupné miesta a vďaka horúcej pare sa zbavíte vírusov, baktérií a alergénov. Predstavte si ideálnu čistotu a dokonca aj zdravotné výhody. Vzhľadom na to, že je ťažké zakúpiť si dobré zariadenie a nie všetci vedia, čo hľadať, pomôžeme vám pochopiť a v článku vám budeme podrobne vysvetliť, ako si vybrať parný čistič pre váš domov a získal ocenenie najlepšie z roku 2017!

Zariadenie a princíp fungovania parného čističa

Venujte pozornosť, výrobcovia každý rok len zlepšiť svoje výrobné technológie. A aj keď parný čistič nie je nové zariadenie, modely novej generácie sú ideálnym asistentom v každom dome. Návrh moderného parného čističa sa skladá z:

 • Dýzy a príslušenstvo
 • Prvok pre ohrev tekutiny
 • Vodná nádrž
 • Spúšť pištole
 • Pružná hadica

Pred začatím práce s týmto zariadením by ste mali parný kotol naplniť vodou. Len potom pripojte k sieti. Po niekoľkých minútach bude zrejmé, ako sa voda varí a zmení sa na paru. Upozorňujeme, že spúšťací mechanizmus poskytuje tlačidlá a režimy, ktoré umožňujú až po stlačení, aby sa uvoľnil prúd pary dosahujúci teploty až do 100 stupňov Celzia. Nemôžete sa ani obávať, že horúca para bude poškodzovať vaše zdravie! Vzhľadom na voľnú štruktúru odtoku, nebudete sa spáliť a byť úplne bezpečný.

Pozri tiež - Ktorý parný mop je najlepší - hodnotenie 2017

Parné čistiace zariadenie je považované za jedno z najefektívnejších a najuniverzálnejších zariadení našej doby. Spočiatku sa zariadenie používalo v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach na dezinfekciu pohlaví, ale v priebehu času rozsah pôsobnosti rozšíril svoje obzory. Teraz môžete s jeho pomocou vyčistiť nielen priestory, ale aj pri čistení interiérov automobilov alebo domácich spotrebičov. Zvolený parný čistič sa často používa na čistenie kúpeľne, ale existuje mnoho ďalších možností využitia, medzi ktoré patrí:

 • Čistenie sklenených plôch
 • Odstránenie zamrznutých nečistôt z náradia a domácich spotrebičov
 • Dezinfekcia a čistenie čalúneného nábytku
 • Čistenie postelí z kliešťov a alergénov

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené príležitosti je zariadenie hrdé na to, že sa nazýva univerzálnym a praktickým používaním. Jediné, čo sa nedoporučuje používať parné čistiace prostriedky na povrchy vosku a laku, a tiež v zimnom období očistiť studené okuliare (pri poklese teploty je možné praskanie skla).

Široká škála domácich spotrebičov pre domácnosť bude páčiť drahé i rozpočtové modely. V závislosti od preferencií a oblasti použitia profesionáli rozlišujú hlavné tri typy parných čistiacich prostriedkov:

 1. Vysávače. Zariadenia tohto typu sú najvhodnejšie na profesionálne použitie. Medzi analógmi je zariadenie charakterizované vysokými výkonovými charakteristikami a účinnosťou. Vzhľadom na vysokú kvalitu montáže, trvanlivosti a vybavenia sa považuje za najdrahšiu. Chcete vybrať asistenta nie na desať rokov? Potom je lepšie tráviť čas, než zbytočne strácať nervy a peniaze na opravu.
 2. Kompaktné. Hora popularity je obsadená modelmi kompaktného typu. Vďaka umiestneniu nádrže na podlahe je možné ich porovnať s vysávačmi. Táto výhoda, pretože nemusíte udržiavať zariadenie dlhú dobu v rovnováhe. Pred výberom budete dobre oboznámený s kompletnou sadou a dlhou hadicou a káblom. Treba mať na pamäti, že tento typ modelu by mal mať dĺžku hadice aspoň 3 metre a kábel - čím dlhšie, tým ľahšie sa používa. Kompaktné parné čističe sú spravidla vybavené tryskami na čistenie rôznych povrchov.
 3. Manual. Mnohí sa budú spýtať: "Ktorý čistič pary je lepšie kúpiť za dom za prijateľnú cenu a s dobrými parametrami? - Samozrejme, manuál. Tento unikátny vynález vám umožní rýchlo a ľahko čistiť akékoľvek povrchy. Ľahký a kompaktný dizajn je ľahko ovládateľný a pohodlný na uloženie.

Ako si vybrať najlepší parný čistič pre váš dom?

Ešte stále neviete, ktorý čistič pary je lepší? Ak to chcete urobiť, nemusíte prečítať viac informácií, stačí určiť rozsah aplikácie. Najlepší parný čistič je ten, ktorý úplne vyhovuje požiadavkám a potrebám zákazníka, preto je potrebné venovať pozornosť takýmto parametrom:

 • Power. Medzi väčšinou parametrov sa považuje za hlavný a dôležitý pri výbere domácich spotrebičov. Čím vyšší je výkon, tým vyššia je rýchlosť napájania pary a tým vyššia účinnosť čistenia. Najlepší parný čistič pre recenzie zákazníkov je ten, ktorého výkon je viac ako 1000 wattov. Venujte pozornosť, podlahové vysávače majú výkon od 1300 do 2300 W, ale manuálne, zasa - od 700 do 1600 wattov.
 • Objem parného kotla. Tento indikátor sa pohybuje od 0,5 do niekoľkých litrov. Dávajte pozor, čím je kapacita menšia, tým častejšie ju budete musieť naplniť vodou. Vzhľadom na rozsah práce si vyberiete príslušnú možnosť. Kapacita kapacity v 1 litri s hlavou bude stačiť na 30-40 minút práce v režime non-stop.
 • Deklarovaná hmotnosť. Najmä pre ručné čističe pary a rozsahy od 1-6 kg (zvyčajne merané v prázdnej forme).
 • Trysky a ich funkcie. Pri nákupe drahé vybavenie, dávať pozor na komponenty, medzi ktorými musia byť: bod trysku, tryska pre čistenie podláh a obkladov, rovný a ručné náradie pre čistenie kefkou, hubica umývanie okien plochy. Minimálny počet ďalších komponentov musí byť aspoň 3 kusy.
 • Dĺžka kábla. Najlepšie je vybrať zariadenie s maximálnou dĺžkou kábla (4-6 m). Tiež stojí za zváženie funkcie navíjača káblov. Toto je veľmi pohodlné a nemusíte rozvinúť a odvíjať kábel ručne.
 • Dĺžka pružnej hadice. Ako ukazuje dlhodobá prax, dĺžka hadice nemusí mať vždy dobrý účinok na kvalitu a účinnosť práce. Ak zoberiete do úvahy hodnotenie parných čistiacich prostriedkov, takmer všetky modely majú priemernú dlhú hadicu. To je sprevádzané skutočnosťou, že pri nízkych výkonoch sa pary prechádzajúce cez dieru ochladzujú. Výsledkom je časté rozstrekanie vody, ktoré nie je vhodné na ošetrenie jemných povrchov.
 • Rozmery štruktúry. V priemere, mobilné a ručné parné čističe dosiahnuť veľkosti 20h15h25 cm a teraz vnútro zariadení, napríklad: Karcher SC 1702 (ktorý je obsiahnutý v hornej parné čističe) má veľkosť 50h33h33 cm.
 • Čas vykurovania a maximálna teplota. V závislosti od výkonu a objemu nádrže je priemerná doba ohrevu 10 sekúnd až 10 minút. Ak sa vyžaduje najrýchlejšie vykurovanie, je možné nádrž naplniť predhriatou vodou. Po úplnom zahriatí teplota vody dosiahne 140 ° C, tlak pary je asi 3,5 baru. Vzhľadom na vysoké teplotné indexy sa zvyšuje kvalita čistiacich a baktericídnych vlastností.
 • Tlak pary. Hodnotenie parných čistiacich prostriedkov ukázalo, že moderné modely majú tlak pár 2 až 6 barov. V charakteristikách môžete často vidieť presne tieto indikátory, ale je dôležité pochopiť, že tento tlak je v nádrži, nie pri napájacej pare. Tiež prúd pary závisí od použitej trysky a dĺžky hadice. Ak ste v rozpore s otázkou, ktorý parný čistič je lepšie kúpiť pre dom, spätná väzba používateľov bude viesť a najmä poskytne radu.
 • Typ vykurovania. Dôležitým parametrom, ktorý môže byť priamy prúd alebo s vytváraním pary v samotnom kotle. Druhá možnosť je považovaná za najviac požadovanú a odporúčanú na nákup, pretože výkon pary a teploty bude oveľa vyšší.
 • Výrobný materiál. Vysokokvalitná konštrukcia - záruka trvanlivosti a pohodlia. Najlepšie je kúpiť techniku, ktorej základňa je vyrobená z tepelne odolného plastu. Odborníci odporúčajú odobrať parný čistič s hliníkovou nádržou na vodu. Kvôli dobrej tepelnej vodivosti kovu sa voda ohreje rýchlejšie a váha sedí na povrchu.
 • Ďalšie vymoženosti. Mnoho drahých modelov má rozšírenú funkcionalitu, ktorá vám umožňuje sledovať tok kvapalín, nastaviť výkon atď. Ale aby sme pochopili, ktorý parný čistič je najlepší, recenzia skutočných kupujúcich urobí správnu voľbu.

Hodnotenie parných čistiacich prostriedkov pre domácnosti v roku 2017

Parné čističe rozsah je pomerne široký, ale treba pripomenúť, že vysoko kvalitné a odolné zariadenia je možné zakúpiť iba od renomovaných výrobcov v kvalifikácii, ktorého súčasťou je: Karcher, DeFort, úsmev, Kifort, Endever, veľmajstra Philips.

 • Grand Master GM-Q1 Multi Elite je najlepší parný čistič pre dom v roku 2017. Multifunkčný model pomôže nielen k čisteniu podlahy, ale aj k tomu, aby sa pokazená vec dostala do poriadku. Je možné pripojiť žehličku (súčasť súpravy). Výkon 1950 W a zásobník s objemom 2,3 litra umožnia čistenie s maximálnou účinnosťou a komfortom.
 • Kitfort KT-903 - jeden z najlepších modelov v pomere ceny a kvality. Má široké využitie, pretože je vybavený vysokými výkonovými charakteristikami - 2000 wattov. Malý a štýlový parný čistič dopĺňa akýkoľvek interiér a dlhšiu prácu bude potrebovať až 60 minút.
 • Parné čističe, hodnotite najlepšie pre čistenie nábytku a podlahy - Endever. Model Odyssey Q-410 - najlepší medzi svojimi kolegami. Zariadenie je vybavené veľkou nádržou na vodu (1,5 litra), ktorá sa doslova zahrieva v priebehu niekoľkých minút na teplotu 130 ° C. Súprava tiež obsahuje množstvo trysiek, ktoré umožňujú vyčistiť a vyčistiť rôzne predmety.
 • Aký parný čistič má vo svojej funkcii "ochranu pred deťmi"? Samozrejme, Karcher SC 2! Model má malú kapacitu, ale nie je prekážkou na kvalitatívne vyrovnanie s čistením. Objem nádrže 1 liter sa môže po 6,5 minúte úplne zahriať. Tiež existuje ochrana proti rozsahu a režimom regulácie dodávky pary.
 • Často umývajte okná a sklenené plochy, ale neviete, ktorý čistič pary je lepší? Potom dávajte pozor na model Smile ESC Malý a cenovo dostupný asistent s výkonom 1000 W a kapacitou zásobníka 220 ml. Majte na pamäti, že model má pomerne dlhú šnúru, ktorá je vhodná pre veľké izby. Je vybavená dvoma dýzami na umývanie okuliarov a čistenie textílií.
 • DeFort DSC-1200 je kompaktný model s priemerným výkonom 1200 wattov. Čistič pary je vyrobený z vysoko kvalitného termoplastu s objemom 300 ml. Zariadenie je vybavené odmerkou a rôznymi dýzami.
 • Ak potrebujete multifunkčné zariadenie na žehlenie a napaľovanie, najlepšie vo vašej firme bude spoločnosť Philips GC660 / 05. Parné čistič, najlepší poradie trvá niekoľko rokov za sebou. Výrobcovia sa postarali o maximálne pohodlie a vybavili zariadenie vyberateľnou nádržou na vodu. K dispozícii je aj funkcia automatického prevíjania kábla. Nezabudnite na výkonové charakteristiky - sú maximálne. Výrobok je vybavený dýzami, rackovým vešiakom a ochranným obalom.
 • Smile ESC 924 je moderný model malých rozmerov s výkonom 800 W a vodnou nádržou 250 ml. S ním zabudnete, čo sú pokazené veci a špinavé priestory. Dokonalý výsledok za vaše peniaze!

Buďte bdelí a pamätajte si, že domáce úkony používajúce parné čistiace prostriedky vyžadujú osobitnú pozornosť. Dodržujte všetky pokyny a dodržiavajte bezpečnostné pravidlá a výsledok prekročí všetky vaše očakávania.

Dúfame, že teraz už nebudete mať žiadne otázky a budete presne vedieť, ako si vybrať parný čistič pre váš domov v roku 2017!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

22 − 21 =