Paropriepustnosť peny

Paropriepustnosť epps, rozdiel epps z polystyrénovej peny

Otázka: dmitrib

Ako sú veci s paropriepustnosťou EPPS?

Aký je rozdiel medzi styrénovou penou a bežnou penovou plastovou izoláciou?

V epps je prakticky nulová paropriepustnosť. Existuje ukazovateľ, ale v skutočnosti je nulový.

Pěnoplast má o niečo viac paropriepustnosti ako epps, ale je v podstate nulová.

Rozdiel medzi týmito materiálmi je toto:

Epps v štruktúre je veľa uzavretých malých buniek. Pena nie je uzavretá bunka. Z toho je rozdiel v absorpcii vody. Epps- vlhkosť sotva vytočí (i vo vode), a za normálnych podmienok penoplast- vytočí až do 3% hmotnostných, nasiaknuť vodou.

Epps odoláva nákladom približne 30-50 ton na m2. Penoplast, v priemere 3 tony, ale to je dôležité v tých štruktúrach, kde sa nachádzajú záťaže (základy, podlahy).

Tepelná vodivosť priemerného epopu je menšia (lepšia) ako priemerná pena. Ale toto "najlepšie, 9 ", spravidla z hľadiska hrúbky, nezáleží. Ak potrebujete 53 mm epps a 57 mm peny, potom jeden a druhý je stále 60 mm. Tu sú čísla:

pre eppas λ = 0,036 W / (m · K) pre penový plast λ = 0,038 W / (m · K). Pri výpočte hrúbky izolácie to zvyčajne dáva rozdiel 2-5 mm. Výrobcovia niektorých značiek Epps stav súčiniteľ tepelnej vodivosti λ = 0,029 W / (m · K), ale v skutočnosti tam nie je nikto. Viem, že to nie z ničoho, ale skúšaním podobných značiek epps v laboratóriu pre tepelné inžinierstvo Výskumného ústavu stavebných konštrukcií. Epps s λ menej ako 0,036 W / (m · K) na našom trhu tam.

To je zásadný rozdiel.

Považujete túto konzultáciu za užitočnú? Zdieľajte odkaz na nej prostredníctvom svojej obľúbenej sociálnej siete!

Paropriepustnosť a iné vlastnosti peny

Pena - materiál, tepelnoizolačné, hlavnou výhodou je čistota ekologické. Okrem toho, že je vynikajúca tepelná izolácia, ktorá môže byť použitá pre izoláciu vnútri aj mimo domu. Tak je možné vytvoriť komfortné podmienky v dome a šetriť náklady na vykurovanie.

Z hľadiska štruktúr je polystyrén v blízkosti prírodných materiálov. Má mikroskopické bunky, ktoré sú naplnené vzduchom alebo inertným plynom.

Vďaka výhodám, ako je nízka tepelná vodivosť, zvuková izolácia a dlhá životnosť, sa pena stala aktívnou súčasťou stavebníctva.

 • znížiť náklady na vykurovanie domu počas obdobia prevádzky;
 • ušetriť využiteľný priestor;
 • znížiť náklady na dopravu;
 • Znížiť náklady na používanie komplexných zariadení počas spracovania.
 • skrátiť podmienky pre realizáciu stavebných prác a zároveň získať pohodlný a teplý domov.

Video ukazuje paropriepustnosť peny:

Pena je vynikajúca v kontakte s rôznymi materiálmi, ako je cement, vápno, farby, omietky, strešné krytiny, mydlo a ďalšie. Pěnoplast získal širokú popularitu pri usporiadaní teplých domov a dokonca aj pri oteplení základov, stien a striech. Veľmi často sa materiál používa pri tepelnej izolácii potrubia, káblov a iných podzemných zariadení. Pena dnes nepostrádateľné pri výrobe mrazu a chladiacich zariadení, ako aj regeneráciu nízkoteplotných skladov.

Vlastnosti materiálu určujú jeho pozitívnu negatívnu kvalitu. Medzi výhody patrí:

 1. Ekologická čistota a bezpečnosť. Tieto vlastnosti sú certifikované podľa záverov a štandardov výrobcu.
 2. Nízke hodnoty špecifickej tepelnej vodivosti. Toto kritérium v ​​polystyréne je dnes jedným z najlepších, takže nebude možné nájsť rovnaké. Na ohrev 80% sa skladá zo vzduchu a je to najlepší prirodzený tepelný izolátor.
 3. Protipožiarna bezpečnosť. Styrofoam zostáva stabilný pod vplyvom určitých teplôt. Jeho fyzikálne a chemické vlastnosti zostávajú nezmenené ani pri poklese teplotných charakteristík prostredia. Pěnoplast sa vzťahuje na nehorľavé materiály. Môže sa pripísať skupine plastov, ktoré pri spaľovaní uvoľňujú oxid uhličitý a vodu. Ak si kúpite kvalitnú penu, nepodlieha spaľovaniu. Je to spôsobené tým, že obsahuje spomaľovač horenia. Vďaka tomu má materiál vlastnosť vyhynutia.
 4. Nízka dynamická tuhosť, vďaka čomu je dosiahnutá vynikajúca zvuková izolácia.
 5. Odolnosť voči rôznym technickým podmienkam a patogénnych mikroorganizmov. Tepelný izolátor nevypúšťa vo vode rozpustné zložky, ktoré sa rozkladajú. Ak sa dostanú do obličiek alebo podzemných vôd, nepriaznivo neovplyvnia prírodné zdroje.

Na fototechnických charakteristikách peny:

Cez tak veľa výhod, pena má rad nevýhod, medzi ktoré patria:

 1. Penový plast sa vyznačuje obmedzenou mechanickou pevnosťou. Po inštalácii ohrievača je potrebné zabezpečiť jeho spoľahlivú ochranu pred mechanickými vplyvmi.
 2. Dosky z penového plastu neumožňujú priechod vzduchu. To vedie k tvorbe plesní. Paropriepustnosť peny je 0,05 mg / (m · rok · Pa).
 3. Penové dosky je možné rýchlo roztrhnúť, Ak sú ovplyvnené rôznymi lakmi alebo nitro farbami. Aby ste tomu zabránili, musíte si kúpu lepidla na materiál vopred.

Ale či je možné maľovať stropnú dlažbu z penového plastu a ako to urobiť správne, pomôže pochopiť informácie z článku.

Pre tých, ktorí chcú vedieť, ako lepiť penu na betón na strope, mali by ste prejsť na odkaz a pozrieť si obsah článku.

Ale aký je cena izolácie pena pre steny domu vonku, veľmi podrobne v číslach opísaných v článku.

Typy a technické charakteristiky

Pěnoplast je dnes prítomný v širokom rozsahu. Každý druh materiálu sa líši v spôsobe výroby a určitých charakteristikách.

Existujú také typy peny:

 1. tlačová. Tento tepelný izolátor má vysokú hustotu plechov - 60-600 kg / m3. Vyrábané pod rôznymi značkami a používané v oblasti rádiového inžinierstva.
 2. Bespressovy. Je charakterizovaný vysokými fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami. Vynikajúca pre izoláciu fasády.
 3. extrudovaný. Tepelný izolátor sa používa na izoláciu fasád, ale o technických vlastnostiach je oveľa menej ako predchádzajúci materiál.

Tabuľka 1 - Základné technické parametre peny

Ale čo lepiť strop podstavec vyrobený z polystyrénu peny, pomôže pochopiť informácie z článku.

Ale aký je koeficient tepelnej vodivosti extrudovaného polystyrénu a ako ho správne určiť, je tu popísaný v článku.

Aká je cena polyuretánového izolačného ohrievača a kde sa používa, je opísaný v tomto článku.

A tu je, ako plášte vyrobené z polyuretánovej peny vyzerajú ako na izoláciu potrubných spojov, môžete vidieť fotografiu v tomto článku.

V súčasnosti sa na značenie penového plastu používajú tieto označenia - PS. Ak je tepelný izolátor netlačivý, použije sa PSB. Abecedné a iné písmená sa môžu pridať k písmenom označením pomlčkou. Takže hlavné značky peny:

 1. PSB-S-15. Materiál má nízku hustotu. Používa sa pri oteplení tých povrchov, kde nie je potrebná špeciálna mechanická pevnosť. Najčastejšie sa materiál používa pri konštrukcii podkrovia, strechy, vagónov. Pěnoplast sa vyznačuje ekologickou bezpečnosťou, nie je ovplyvnený patogénnymi mikroorganizmami, má vysokú odolnosť voči vlhkosti. Môžete si ho kúpiť za cenu 900 rubľov na balík. Na foto-peny PSB-S-15
 2. PSB-S-25 . Táto značka polyetylénu je považovaná za jednu z najpopulárnejších a najobľúbenejších. Pracujú s izoláciou stien, podláh, fasád, lodžií. Je odolný proti patogénnym mikroorganizmom, je šetrný k životnému prostrediu, odolný voči starnutiu a vlhkosti. Materiál si môžete kúpiť za cenu 1600 rubľov na balenie. Na fotopolymérovej pene PSB-S-25
 3. PSB-S-35. Rozsahom materiálu je izolácia základov, podzemné stavby. Účelom penového plastu je zabrániť opuchu pôdy počas usporiadania bazénu, trávnikov. Okrem toho sa tento tepelný izolátor nebojí ani najťažších klimatických podmienok. Neobáva sa patogénnych mikroorganizmov, má vysokú pevnosť voči mechanickým vplyvom, vlhkosti a nepodlieha starnutiu. Náklady na to sú 1200 rubľov za balenie. Na foto-peny PSB-S-35
 4. PSB-S-50. Materiál má vysokú hustotu v porovnaní s inými značkami. Používa sa pri usporiadaní tých štruktúr, ktoré nemajú dôležitú mechanickú pevnosť. Najčastejšie ide o výstavbu ciest v mokradiach, usporiadanie intersticiálnych podláh. Stále táto značka z penového plastu môže byť použitá v izolácii podlahy v garáži, v priemyselných zariadeniach. Pěnoplast nie je dodávaný na biologický vplyv, je odolný voči vlhkosti a starnutiu. Môžete si ho kúpiť za cenu 3000 rubľov za balenie. Na fotopolymérnej pene PSB-S-50

Polystyrén je obľúbený stavebný materiál, ktorý bol široko používaný pre tepelnú izoláciu. Dnes sa prezentuje v širokom rozmedzí, vďaka ktorému sa môže každý materiál použiť na vybavenie jedného alebo druhého dizajnu.

Paropriepustnosť peny

Ak sa chcete dozvedieť a uviesť v tejto tabuľke paropriepustnosť všetkých druhov materiálov je ťažké, výrobcovia vytvorili obrovské množstvo rôznych omietok, dokončovacie materiály. A bohužiaľ mnohí výrobcovia neuvádzajú dôležitú vlastnosť svojich výrobkov ako paropriepustnosť.

Nezabudnite, že autor je bežná osoba, nemám vždy čas odpovedať, ak sa pýtate na vašu konštrukciu.

Ďakujem, nerozumiem ihneď.

Nad tým ste ponúkli používanie servisného tepla.

Otázka sa týka izolácie Viečko tehlový výška 1,2 m celkovej štruktúry, pretože vnútorná vrstva:. 2 cm + omietka tehlovo červená 38 cm + asfaltového tmelu 0,5 do 1 milimeter + ESR + ventzazor 10 cm 4 cm + 12 cm tehla lícne.

Sergei, ahoj. Už sa mi páči druhá kalkulačka steny, odkaz v časti "Odkazy" v menu vyššie, existuje oveľa väčší výber materiálov.

Kondenzácia v EPPS bude teoreticky ovplyvňovať len EPPS. Mrazy nemusíte vždy stáť -20. EPPS bude trvať dlhšie ako minvat.

Veľmi vám ďakujem Váš stôl skutočne pomohol

Pridajte populárne PPS-25, PPS-15

ahoj dvojité trámy s vložkami v podkroví, medzi ktorými môžete použiť penu?

Aká je paropriepustnosť fólie zabraňujúcej parám, napríklad Isospan B, Mega-isol B a podobne. Sú jeho parametre blízke jednoduchému polyetylénu?

Aká je paropriepustnosť plastelínu (ak sa lepenka pretreje s hlinkou, podobne ako mastic alebo na odrezanie kúskov papiera na plastelíne)?

Zaujímavé je, že paropriepustnosť v GB a obkladová dutá keramika je prakticky rovnaká a riešenie s napínaním je niekde blízko. Tak prečo potom vetranie medzi spojkami? Bol som obaja na vetve a bez nej, výsledok je rovnaký všade. Ako som to pochopil, najdôležitejšou vecou je umožniť, aby sa pórobetón usušil pred dokončením prác

step: Paropriepustnosť plastínu ako v parafíne - nie!

Aká je paropriepustnosť fólie zabraňujúcej parám, napríklad Isospan B, Mega-isol B a podobne. Sú jeho parametre blízke jednoduchému polyetylénu?

Váš stôl je HAT. Ako je možné penový betón s pórobetónom na jedno odberanie. Hoci sú materiály podobné, majú rôzne fyzikálne vlastnosti v dôsledku zásadne odlišných štruktúr. NIE LITERATELNE A NIE JE ODBORNÉ.

"NEROŽENÁ A NIE PROFESIONÁLNA" - hovoríte o oficiálnom SNIP? 🙂

Vitaliy, dobrý výrobca by mal uviesť na svojich produktoch paropriepustnosť, dobre, alebo odolnosť proti prenikaniu pary.

Teoreticky platí, že pre všetky tieto parotesné bariéry by mala byť permeabilita pár ešte lepšia ako pri polyetylénovej fólii. Nula PP bude na fólii.

Odolnosť proti priepustnosti pár nie je menšia ako 7 M2 / h \ Pa \ mg (výrobca špecifikuje tieto parametre) - stačí to, aby sa zabránilo vniknutiu pary do ohrievača alebo pára padne do steny? Mimochodom, vinylové tapety, ako to znižuje celkovú paropriepustnosť steny? Ďakujeme za odpoveď.

> Odolnosť priepustnosti pár nie je menšia ako 7 M2 / h \ Pa \ mg

Vitaly, táto odolnosť proti prenikaniu pary z bežnej polyetylénovej fólie:

Áno, získala sa ďalšia parotesná bariéra.

Ďakujem za odpoveď. A máte nejaké náhodné údaje o priepustnosti štandardných vinylových tapiet?

Áno, tabuľka je skvelá, ale nie vyčerpávajúca. Ako riešiť polystyrénový betón. vôbec sa neuvádza na základe paropriepustnosti alebo prenosu tepla. V tomto meste máme 3 závody a súkromní obchodníci. Ak nie je ťažké, pridajte informácie o tomto type materiálu. Ak sa to stane, požiadam vás o duplikovanie pošty a nie je možné sledovať aktualizácie na stránkach každý deň. [email protected]

Pridajte do tabuľky pórobetón. Koeficient paropriepustnosti pre hustotu 500 a 400 je 0,23

ahoj Veľká tabuľka. Pre tých, ktorí robia otepľovanie doma, môžem dodať, že permeabilita pary perepchtyvat by mala brať do úvahy hrúbku vrstvy.

Pri budovaní rámového domu sa obvykle používa nástenná clona z dosiek z drevotrieskovej dosky alebo OSB. V "pieskoch" izolácia stien takéhoto materiálu zvyčajne nie je. Z vonkajšej strany (až po odvzdušňovaciu medzeru) musí existovať paropriepustná ochrana a vo vnútri - parotesná vrstva. Otázka: Je doska z drevotrieskových dosiek (OSB) paropriepustná a mala by byť na vonkajšej strane izolácie, alebo je to parozábrana a musí byť vo vnútri?

Vďaka za stôl pomáha!

Pridajte ďalšie DSP

Miesto TAMAC označuje paropriepustnosť DSP 0,03

Veľmi užitočná tabuľka! Ďakujem veľmi pekne! Pridajte rôzne typy korku.

Dobrý deň, stôl je výborný! Pridajte prosím MDF leštené

Je zakázané plne kopírovať texty len čiastočne s odkazom na túto stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 6 = 2