Pelargonium Foto kvetina

Druhy a triedy izieb pelargónie na fotografii s popisom

Nenáročné na starostlivosť, kvitnúce niekoľko mesiacov a také jasné pelargonium kvôli podobnosti sa často nazývajú pelargónie. Ale stále je to oddelený početný rod, a fotografie druhov a odrôd izba pelargónie pomôže pochopiť existujúcu rozmanitosť týchto úžasných rastlín pôvodných v Južnej Afrike.

Pri pestovaní okenných parapetov, na lodžiach a balkónoch môžu izbové pelargónie, ako na fotografii, vyzerať ako trávnaté alebo polokrvné rastliny so vzpriamenými alebo tečúcimi stopkami. Všetky muškáty majú najvyššiu dekoratívnu kvalitu. Pozornosť priťahuje nielen jednoduché alebo dvojité kvety všetkých tvarov a farieb, ale aj jedinečné listy rastlín.

Môžu byť široké, takmer zaoblené, obrazne rezané, palmate, hladké vlnité, zelené a pestré.

Dlhoročná sláva geranínov v interiéri, ako veľkolepých a nenáročných rastlín, viedla k tomu, že posledných sto rokov:

 • bolo získaných veľa rôznych foriem pelargonia;
 • voľne žijúce druhy sú otvorené a kultivované;
 • sa objavili medzidruhové hybridy.

Preto je súčasná klasifikácia je druh milovníkov rastlín asi 250 odlišné druhy a odrody izbové rastliny gradácie prijatých v medzinárodnom spoločenstve záhradníkov, ponúkajú iba ich identifikácie na základe vonkajších znakov, ako je na fotke, odrôd a druhov pelargónie miestnosti:

 • Hviezdne hviezdicové geraniumy, ich odrody a hybridy;
 • Tulipán - tulipánovité pelargonium;
 • Unikátny izbový pelargón unikátneho;
 • Zóna - zónové alebo fringed domáce odrody pelargonium.
 • Angel - vnútorné muškátové anjely;
 • Farebné lístie - pestré odrody;
 • Kaktus - kaktusovité pelargonium;
 • Ivy-listnaté - vločkovité pelargónie, ktoré môžu byť štandardné veľkosti, rovnako ako trpaslíci a miniatúry;
 • Miniatúrne a trpasličí - miniatúrne a trpasličí rastliny miestnosti pelargonium;
 • Regal - kráľovské muškáty;
 • Vonné paradenné vône.

Pelargonium zónový alebo fringed (Pelargonium zonale)

Všetky druhy hybridov a odrôd tohto druhu geranium, ako na fotografii, krásne rastú v dome, na balkónoch a dokonca aj na mestských kvetinových záhonoch. Je to nepochybne lídrom z hľadiska popularity a počtu pestovaných odrôd, ktoré dnes predstavujú asi 75 tisíc.

Medzi ostatnými domácimi trvalými pelargónmi sú zonálne rastliny ľahko rozpoznateľné charakteristickou farbou listov. Na jasne zelenom pozadí sú jasnejšie viditeľné tmavšie oblasti, ktoré dali meno všetkým druhom interiérových pelargóniek, ako na fotografii. Kvety zónové Pelargonium môže byť jednoduché alebo froté.

Pri popisovaní odrôd pelargónie, fotografie a názvov rastlín sa podľa počtu okvetných lístkov v koróne používa nasledujúca gradácia:

 • Nepôvodné kvety pozostávajú z piatich okvetných lístkov - Single;
 • Semi-dvojité kvety obsahujú od 6 do 9 okvetných lístkov a sú označené ako polopriliečok;
 • Terry kvety geranium pozostávajú z 8 alebo viacerých okvetných lístkov - Double.

Dvojité odrody sú niekedy nazývané pelániové muškáty, čo je trochu nesprávne. Takáto klasifikácia rastlín neexistuje v medzinárodne uznávanej klasifikácii.

Kvety zónového pelargónu sa líšia nielen v ich nádhere a veľkosti. Je to už dávno, kedy na oknách ležali len červené muškáty.

V závislosti od odrody a odrody, pelargonium potešuje pohľad s kvetnatými kvetenstvami všetkých odtieňov ružovej, krémovej, burgundskej alebo karmínovej. Nie je nezvyčajné pre rastliny s bielymi, viacfarebnými a dokonca žltými koróliami, ako na fotografii rôznych škvŕn s názvom Prvá žltá vylepšená.

Ale to nie sú všetky silné stránky pelargónie. Zvláštnu pozornosť venujú pestovateľom kvetov, ktorí sa tešia odrôd s nezvyčajnou formou kvetu.

Rosaceae (Zonalové pelargoniumy z púpavy)

Príkladom je ružová, ako na fotografii, pelargónie s dvojitými účinnými kvetmi, štruktúrou a vzhľadom pripomínajúcimi miniatúrne anglické ruže.

Tento druh izba pelargónie, jeho meno a farebné fotografie boli známe vo svete už od minulého storočia. Prvé informácie o rastlinách boli zverejnené v roku 1876 v "Herald of the Horticultural Royal Society of Britain". Ale v našej krajine rosaceous odrôd - zatiaľ nedostali širokú distribúciu a nachádzajú sa len v zbierkach najpopulárnejších pestovateľov kvetov.

Tulipánovité izbové pelargónie (Tulipe-bud pelargonium)

O storočie neskôr kvetinárstvo dostalo rastliny z domáceho pelargónie s kvetmi, ktoré aj v čase plného kvetu neotvárajú a zostávajú v štádiu výbuchu.

V dôsledku toho sa táto izba pelargónie zobrazená na fotografii nazvala tulipánom. Začiatok druhu spôsobil spontánnu mutáciu a dnes málo odrôd a hybridov tulipánového pelarga, ktoré sa pestujú alebo rozmnožujú, sa niekedy pokúšajú vrátiť do prirodzenej formy.

Hviezdicovité pelargonium (hviezdne zónové pelargonium)

V polovici minulého storočia sa floristov Austrálie podarilo získať izbu pelargónie, ktoré má pôvodnú formu koruny, nie je podobná už existujúcim druhom.

Kvôli ostrým okrajom, zúženým okvetným lístkom, izraelský pelargón, na fotografii, bol nazývaný hviezdou.

V súčasnej dobe majú kvetinárstvo odrody a hybridy nielen jednoduché a dvojfarebné zo všetkých odtieňov, ale aj stellate pelargoniums s jasnými viacfarebnými listami.

Kaktusovité domáce pelargónie (Cactus Pelargonium)

Kaktusovité pelargónie, získané na prelome 20. storočia, sú dnes mimoriadne zriedkavé. Charakteristickou črtou týchto rastlín sú veľké kvety so zúženými, niekedy aj ihličkovitými okvetnými lístkami, ktoré dávajú koróne nepríjemný vzhľad.

Karafiát Pelargonium

Miesta pelargónie, na fotografii, ohromujú s rôznymi kvetmi, farbami a druhmi. Jeden z najviac neobvyklých - klinčeka-farebné odrody zónové pelargonium s zubaté okvetné lístky, dávať podobnosť kvetín karafiátu.

Pelargonium Pelargónia listovité

Väčšina ampelových odrôd izba pelargónie, ako na fotografii, sa týka veľkej skupiny pelargonínií a listov, ktoré pripomínajú husté zelené listy brečtanu. Kvôli tejto podobnosti sa početné odrody s jednoduchými a veľkými dvojitými kvetmi nazývajú brečtanom.

Ampel pelargón, ako na fotografii, je rastlina s plíživými alebo klesajúcimi stonkami dosahujúcimi dĺžku jedného metra. V kultúre sú tieto odrody nepostrádateľné pre vertikálne záhradníctvo, ako aj pre zdobenie závesných košov. Izba Pelargoniumy sa používajú aj ako rastliny na zem.

Listy ampel pelargónia sú husté, kožovité, na rozdiel od zónovej odrody, úplne hladké.

Veľmi zaujímavé sú pestré formy bravčového pelargónu, ako na fotografii.

Kráľovský Pelargonium (Pelargonium)

V dôsledku chovu a hybridizácie medzi druhmi sa získalo veľa vnútorných pelargónov. Vďaka takejto snahe sa objavili kráľovské pelargónie s kvetmi až do priemeru 7 cm.

Zvláštnosť týchto odrôd a hybridu spočíva nielen vo veľkosti jednoduchých a semimochrómových korol, ale aj v ich viacfarebnom zafarbení. Na okvetných lístkoch sú nevyhnutne škvrny, pruhy alebo škvrny kontrastných tónov.

Pelargonium Angels (Angel Pelargonium)

Pelargonium Angels vo vzhľade vyzerajú ako rastliny "kráľovskej" odrody. Ale kvety tu sú o niečo menšie a existujúce odrody boli získané z prechodu pelargonium kučeravé s veľkými kvetmi.

Anjeli sú väčšinou ampel pelargónie, ako na fotografii, tvoria bujnú korunu z výhonkov s malou monofónnou lístiou.

Pelargonium Unicum (jedinečný pelargonium)

Hybridné rastliny, získané z pelargonium kráľovského a lesklé, sa začali nazývať jedinečnými. Táto skupina patrí k najstarším odrôd, hoci nie je tak ľahké stretnúť rastliny v zbierkach kvetinárstva.

Aj keď kvety tohto druhu, rovnako ako foto izba pelargónie, vyzerajú ako kvety kráľovských rastlín, ale sú oveľa menšie. Avšak listy sú často rozrezané, zvlnené a tiež príjemné vône.

Napríklad zeleň pelargónie s názvom Paton's Unique, zobrazená na fotografii, má sladkú ovocnú chuť.

Vonkajšie Pelargonium

Je to vôňa rozpadnutých listov pelargónie a priťahuje pozornosť človeka k tejto rastline. Až do minulého storočia sa zameranie na výber izieb pelargónie nebolo krásou kvetov, ale vôňa, pretože rastliny slúžili ako "živé deodoranty".

Takéto odrody a hybridy voňavého pelargónu sú dnes populárne. Nepôsobia s jasnými kvetmi ani tvarom kvetenstva, ale používajú sa ako na ochutenie kulinárskych jedál, tak aj pre domáce vonné látky pri skladovaní posteľnej bielizne alebo vrchného oblečenia.

V závislosti na druhu a odrode, ako na fotografii, izba pelargónie, jeho listy môžu cítiť so všetkými druhmi ovocia, mäty a ruží, muškátový oriešok, mrkva alebo ihly.

Pelargonium domov

Rastlina, ktorú obyčajne nazývame geranium room, je v skutočnosti úplne iná kvetina - pelargonium. Toto nie je synonymom, ale dvaja rôzni zástupcovia rodín pelargónie! Dnes sa budeme oboznámiť s odrodami pelargonium - nenáročný, ale veľmi efektívny a užitočný rezident našich okenných parapetov.

Geranium a Pelargonium sú dve rôzne rastliny patriace do tej istej rodiny. Rodina pelargónie je trávy a kríky, obyvatelia južných šírok, tropický pás, africké krajiny. V Rusku rastie asi 50 odrôd tejto bohatej rodiny. Jeden z nich - pelargón, alebo "žeriav", ako sa nazýva v ľuďoch. Je to záhrada, za studena odolná rastlina, ktorá môže zimovať na otvorenom teréne. Pelargonium je rod teplomilných trvaliek a krásnych kvitnúcich rastlín, ktoré sú nevhodné na bývanie v chladnom prostredí a pestujú sa ako vnútorné kvety.

Tieto krásy žijú hlavne v Južnej Afrike, ale nachádzajú sa aj v Austrálii a na Novom Zélande, môžu mať klastrové, ampelové a trpaslíkové formy. V samostatnom rode Pelargonium nebol okamžite identifikovaný, predtým, ako bol pripisovaný muškám. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že ho často nazývame "geranium room". Mnohí ľudia poznajú prezývku "žeriavný nos", ktorý kvety získali kvôli podobnosti vyblednutých škatúľ s dlhým zobákom vtáka. Okrem toho sa z gréckeho jazyka "pelargos" prekladá ako "žeriav".

V stredovekej Anglicku sa domov kvetov Pelargonium stala symbolom viktoriánskej éry. V devätnástom storočí z africkej exotiky, izba geranium sa stala pravidelnou v európskych domoch. A dodnes sa na výstavách stretávame s najrýchlejšími odrodami zo škôlok Švédska, Anglicka, Belgicka, Nemecka. V Rusku sa stalo populárnym v 19. storočí, zdobili skleníky Alexanderskej záhrady a kvetinové záhony Vorončova paláca na Kryme.

Je potrebné mať na pamäti, že všetky pelargonium, s výnimkou voňavých, listy majú zvláštny zápach, ktorý nestačí pre každého.

Zonálne pelargónií sú tak menovaný za farbu listov pestrý zóny, podobne ako vychvaľovanie miestnosti Krapivka. Zvyčajne sa to stáva v niekoľkých odtieňoch: od svetla v spodnej časti až po tmu na okraji. Rozsah farieb sa líši od bežnej zelenej a žltej až po ružovú a fialovú. Tiež rozmanité odtiene kvetov týchto elegantných druhov - červené, biele, ružové, purpurové, fialové, škvrnité, s okrajom, bodkovaný, môžu byť vrúbkovaný, double, dlane.

pelargonium zonal

Zvyčajne to sú rastliny Bush, vo výške rastú od 12 cm (trpaslík) až 120 cm (veľké). Kvitnutie pokračuje celú sezónu od jari do jesene.

pelargonium zóny pelargonium zóny

Plyuschlistnye Pelargonium - druhá skupina, pomenovaná tak pre podobnosť s brečtanom. Listy týchto druhov sú hustšie a približujú sa k sukulentným rastlinám. Jedná sa o ampel a kučeravé, kvitnúce odrody. Existujú dvojité a polodvojné odrody s veľmi zaujímavou a farebnou farbou.

pelargonium plyuschelistnaya pelargonium plyuschelistnaya

V kvitnutí Pelargonium, brečtan listnatý žiť od jari až do neskorej jesene, a pozdĺž dĺžky výhonov, posiate kvetmi, môže dosiahnuť 1 m.

Podľa starých presvedčení, červené Pelargonium podporuje šťastie v láske a bielo zvyšuje plodnosť. A podľa Feng Shui má táto kvetina priaznivú energiu.

Vonné pelargónium sa môže izolovať v samostatnej skupine. Niektoré z nich kvitnú skromne diskrétne, iné majú škvrnité listy. Ale všetky sú obdarené vôňami, ktoré môžete cítiť, keď sa sotva dotknete lístia. Zriedkavé ruže, oregano, citrón, konvalinka, zázvor, eukalyptus, pena, mäta, jablko, jahoda, céder, muškátový oriešok a mnoho ďalších druhov ovocia a bylín.

Pelargonium voňavé Pelargonium voňavé

Pelargonium ružová - zdroj slávneho pelargónie, ktorý je považovaný za hodný analóg ružovej farby. V domácom prostredí sa voňavý kvet pelargonium môže používať ako prírodná chuť.

Existujú aj iné menej početné skupiny, ktoré sa objavili pomerne nedávno. Royal Pelargonium - odroda s veľkými kvetmi. Pelargonium-anjeli sa vyznačujú nezvyčajnými kvetmi, pripomínajúcimi "pančuchy". Existujú aj unikátne druhy získané krížením.

pelargonium anjel a kráľovský pelargonium

Moderné štúdie potvrdzujú, že miestnosť pelargónia absorbuje jedovaté látky, dezinfikuje vzduch okolo seba. Okolie s tým je užitočné pre ďalšie vnútorné kvety, pretože Pelargonium odpudzuje hmyz škodcov: vošky, whitefly a dokonca aj mol.

Pelargonium - nie je najviac fantazijný kvitnúce rastliny, ale stále vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel starostlivosti. Bez ohľadu na to, či máte rozkvitnutý pohľad alebo voňavé, podmienky zadržania budú približne rovnaké.

Pelargonium domov - svetlo milujúci rastlín. Prítomnosť stabilného osvetlenia je zvlášť dôležitá pre kvitnúce odrody v jarno-letnej sezóne. Na pestovanie zónových a brečtanových druhov sú okná orientované na juh vhodné, nemajú strach ani priamym slnečným žiarením. Na severnej strane môže byť kvitnutie veľmi zriedkavé alebo úplne chýba. Voňavé pelargonium nie sú tak náladové na svetlo, pri absencii slnečného miesta, ktoré môžu rásť v perá, ale od silného nedostatku svetla sa môžu vetvy roztiahnuť a lístie sa môže zúžiť.

Letný Pelargonium kvet môže držať na balkóne, je tolerantný k teplotným zmenám, rovnako ako na letné teplo. Teplotný rozsah, v ktorom má pelargón bez straty, je od 5 do 35 stupňov. Zimný režim závisí od teploty - ak je možné poskytnúť pelargónie chladným zimovaním, dodatočné osvetlenie sa nevyžaduje, pri teplotách nad 16 stupňov je potrebné osvetliť rastlinu tak, aby sa vyvíjala správne. Umelé osvetlenie v zime.

Izba Geranium sa najviac bojí prepadu. V lete, počas kvitnutia, pôda rýchlo schne a v chladnom prostredí môže dlho zostať mokrá. Ak je zaplavený, rastlina môže stratiť svoje korene a zomrieť! Pri teplotách nižších ako 10 stupňov sa zalievanie znižuje na 1 mesiac, ak rastlina spánkuje v podmienkach -18 až 20 stupňov, môže byť po úplnom vyschnutí pôdy zásobovaná vodou. Dokonca aj v lete počas aktívneho kvitnutia, je lepšie vodu menej často, ale hojnejšie. 8 pravidiel pre zalievanie kvetín.

Pri postreku pelargonium domov nepotrebuje. Počas teplého počasia jej postupy nepoškodia, ale v chladnom prostredí nadmerná vlhkosť vytvorí priaznivé prostredie pre vývoj huby.

Hnojivo sa začína pridávať z jari, keď je aktívny rast a tvorba pukov. Pravidelnosť kŕmenia - každé 2 týždne. Skoro na jar, kedy je tvorba nových listov a koreňový systém sa vyvíja, je nevyhnutnou súčasťou dusík, je tiež potrebné vonných druhy, ktoré sú cenené pre svoj dekoratívne lístie. Počas kvitnutia a zonálneho plyuschelistnye Pelargonium potrebujú fosfor-draslík obväz môže byť použitá univerzálny minerálnej zmesi s prevahou prvkov (napr, s pomerom N-P-K: 16-27-20). Tabuľka mikroelementov pre rastliny.

Pelargonium alebo pelargonium dobre reaguje na organické top-obliekanie (mullein, sapropel, biohumus, kompost, popol), ktoré by mali byť zavedené, striedavo s minerálnymi hnojivami. Aplikácia organických materiálov.

Kvetina pelargonium miluje nasýtenú a výživnú pôdu, takže ľahké rašelinové podklady vo svojej čistej forme nebudú vyhovovať. Na základe toho je možné prijať nákupnú zmes z černozemu, alebo tmavej rašeliny, aby sme do nej pridali záhradnú zem, listový humus. Nezabudnite zriediť zmes s pieskom, zlepší sa štruktúra pôdy, pretože by nemala byť ťažká a "upchatá". Namiesto piesku, vermikulitu, perlitu, jemnej expandovanej hliny bude robiť. Kvetina: vyrábame domy.

Tvar hrnca nehrá osobitnú úlohu, ale veľkosť jedál je dôležitá. V príliš veľkom hrnci bude ťažké navigovať s napájaním, jeho priemer by mal byť o 2-3 cm väčší ako veľkosť koreňového systému. Ampelové formuláre vyzerajú dobre v závesných kvetináčoch a bush - v širokých boxoch. Ako si vybrať kvetináč.

Musím odstrániť pelargonium?

Prerezávanie pelargónie domov je vystavené teplému jari (marec-apríl), aby sa vytvoril krásny kompaktný ker, aby sa skrátili výhonky natiahnuté cez zimu. Na vetve nechajte najmenej tri pupeny a malé výhonky sa môžu stimulovať štipkou. Prerezávanie by malo byť vykonané s ostrým ostrím alebo nožom a zakryť sekcie uhlím. Na fotografii je miesto orezania zobrazené modrou čiarou.

Z odrezkov môžete pestovať novú rastlinu. Ľahko sa zakopáva priamo do pôdy - ľahká zmes rašeliny a piesku. Keď stonka dáva korene a stane sa silnejšou, je vysadená na výživnejšom substráte. Kvitnúce pelargonium reprodukuje, vrátane semien. Najlepší čas na výsadbu semien je od marca do apríla. So stabilným vývojom kvitne Pelargonium v ​​tom istom roku. Pôda na výsadbu semien sa odporúča predbežne ošetriť prípravkom "Phytosporin-M", aby sa zabránilo bežnej chorobe sadeníc - čiernej nohe.

Semená sa vysadia vo vzdialenosti 4-5 cm od seba, mierne prisypevovej zeme, umiestnenej na svetelnom prahu pod filmom. Prvé výhonky pri teplote 18-22 stupňov sa objavujú za týždeň a pol a rýchlosť rastu závisí od odrody. Je potrebné, aby pôda bola mierne vlhká a aby sa zobrali po výskyte druhého páru skutočných listov.

Pelargonium nie je zložitá kvetina, doma však nie je nezvyčajné stretávať sa s problémami.

Takže kvetina môže reagovať na meniace sa podmienky, zmeniť sezónu. Častým dôvodom pre zničenie starých listov je nedostatok svetla v zime. Ak je miestnosť v teple, listy stále rastú, ale rastlina obetuje staré. Aby sa zaistilo, že zimovanie prebehlo bez straty v podmienkach s nízkym osvetlením, je potrebné znížiť teplotu na 16 stupňov. Ak to nie je možné, je dôležité organizovať pravidelné umelé osvetlenie.

Aktívne žlté listy môžu s vysychaním a zamokraním pôdy, takéto testy sú pre pelargonium všeobecne fatálne, takže stabilita zavlažovania je veľmi dôležitá.

Podrobnejšia starostlivosť o kráľovské, odrodové druhy. Ploché a brečtanovité Pelargonium ochotne kvitnú na slnečné okná. Stimulácia kvitnutia pomáha chladiť zimovanie a jarné prerezávanie. Po prerezaní je potrebné položiť hrniec na najjasnejšie miesto a začať kŕmiť - najskôr pre dekoratívne opadavé a vzhľad púčikov - pre kvitnúce rastliny (podrobnosti pozri vyššie).

Dokonca aj tvarované púčiky sa nesmú otvoriť a spadnúť, ak je kvetina studená, alebo v starostlivosti tam boli zmeny. Neodporúča sa posúvať hrniec s rastlinou v okamihu vzhľadu pukov, v tejto dobe je mimoriadne dôležité sledovať stabilitu napájania a kŕmenia. Bez svetla mladé rastliny nemusia mať dostatok sily na kvitnutie, ale s nástupom slnečných dní by sa situácia mala normalizovať.

Hnedé škvrny sa vyskytujú v dôsledku nadmerného namočenia s prebytkom mikroelementov v pôde (soľovanie substrátu). Ak sú škvrny (aj deformácie) masívnej povahy, možno predpokladať prítomnosť choroby - hubovú, bakteriálnu alebo fyziologickú. Choroby rastlín: fotografie a príznaky. Jediné škvrny sa môžu vyskytnúť v dôsledku hypotermie alebo spálení. Je dôležité prezrieť listy na prítomnosť škodcov, výsledok ktorého ovplyvňuje aj vzhľad rastliny. Diagnóza škodcov na fotografii.

Zvyčajne na základe výsledkov zimovania môžu pestovatelia kvetov pozorovať natiahnuté výhonky s dlhými medzerami a malými hornými listami. Situáciu možno napraviť jarným prerezaním. Urobte to lepšie s nástupom slnečného počasia, takže nové listy sú silné a husté. Ak urobíte účes príliš skoro, budete musieť denne osvetľovať rastlinu umelými lampami.

Ak máte akékoľvek otázky, nezabudnite sa ich opýtať v komentároch. ✿ Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho v sociálnych sieťach.

13 komentárov

Vitajte! Povedz mi, prosím, ako získať semená z Pelargoszki? Skôr, ako sa zbierať včas? Podľa môjho názoru, blednutie kvetinovým pedálom bude krabica na osivo)))

Dobré popoludnie, Svetlana!

Úprimne povedané, nikdy som nevyzbieral semená pelargonium. Zvyčajne ju šíria odrezky, čo je veľa po jarnom prerezávaní. Ale existuje metóda reprodukcie osiva, ale nie všetky pelargonia produkujú semená. Ak sa odvolávate na odrody osiva, po kvitnutí na stopke sa vytvárajú takzvané "zobáky" so semenami vo vnútri. Je potrebné počkať na ich dozrievanie, to je asi mesiac, takže sa suché a ľahko oddelí od peduncle. Potom sa môžu vysadiť semená.

Oh, Christine, si veľmi šťastná! Vitajte! Takže všetka zábava vyšla - zábavná! Napísal som ten veľký list a vybral som fotku s nádejou, že aj to bude s listom. Ale kvôli mojej ľútosti, list neodchádzal, snažil som sa znova a znova (nemôžem naozaj pracovať tu v systéme), potom som opäť čakal a urobil ďalší príspevok. Nechcela ani ísť. Bol som naštvaný a vypol počítač. A dnes som prišiel - ako dieťa bolo rád, že všetko je na mieste. Teraz, o prípad: tieto fotografie boli odobrané niekoľko týždňov pred prerezaním. Keď som ti napísal, že urobím fotografiu. nie je ťažké. Ale nemohol som ich poslať. A včera som ich musel poslať. Pravdepodobne sa to ukázalo! Takže teraz je všetko jasné. Biele listy postupne klesali. Rozhodol som sa prerušiť, pretože je to vysoká Pelargosa. Ľutoval som, že pre ňu bolo ťažké. Dobre a zároveň, dúfam, dostal nový kel. Tu je. A pomer pozemkov k tofu, som napísal nesprávne. Tam je rašelina 3: 1. Takže môžete túto krajinu miešať s tofu. Tam predajcovia tak * odporučili *, ale neverím im. Všetko sa predáva na trhu. Mám naozaj rád keramické hrnce tulipánov a granúl bez glazúry. Máte na obrázku je hrniec bez glazúry jasný, že je to, čo sa mi páči. Pravdepodobne píšem príliš veľa, pravdepodobne som ochotný. citlivá. Dobre, vďaka. Ach! môže byť rastlina vysadená bez koreňa ?. Na ňom listy idú dobre. Tiež by som chcel vytvoriť blogy. Zbohom! Veľa šťastia! Majte dobrú náladu.

Natalia, ukázalo sa, že teraz sa vaša pelargosa stala kratšou? Správne urobte všetko. Môže sa obnovovať každoročne, vystrihnúť roztiahnuté vetvičky. Ak chcete, môžete napísať priamo na moju poštu: [email protected] Bez glazúry hrnce nie je ľahké nájsť aj s nami, sú všetky farebné. To mierne zhoršuje ich priepustnosť vzduchu, ale nie kritické. Aj vy, veľa šťastia a zdravia vášho "oddelenia")))

Pelargonium zonal, výška rastliny je teraz 40 cm, priemer hrnca je 15 cm.

Christina, ahoj! Napísal som vám dlho, prepáč. Zrezal som svoj pelargón s 2 vrcholmi. Dajte ich do vody. Jeden z nich rýchlo uschol a druhý dobre vo vode. Šli sme na listy. A na hlavné stromčeky (plátky mastných aktivator.coogle) šiel bočné listy. Zatiaľ. Ale nehovorím o tom. Vo vašich odporúčaniach som nenašiel nijaký druh nočníka pre tvar pilargonium. Neviem, aké sú jej korene. Chcem vytvoriť nový proces priamo v novej banke a kúpiť túto pôdu. Je tu len pôda pre kvety a rašelinu. Chcem to všetko zmiešať. Je tu asi 1: 3. Hrniec si kúpil keramiku podľa vlastného uváženia - tulipán, nemám rád, že je pokrytý glazúrou. Ale máme veľmi málo možností. sotva to našlo. nie malé. Vysoký 15 cm v priemere 19. Tam bude taký hrniec. pre malé.? A ako propagovať Pylargonium, nenašiel. To je všetko zatiaľ. Už nemôžem napísať - monitor sa rozhýba - ako sa ohrieva, vypne sa. Ďakujem vám. Ak nájdete čas pre mňa, budem šťastný. Len vás obdivujem. Takmer okamžite odpovedáte - ako to stále nájdeš. Určite máte rodinu, staráte sa dosť. Neskôr napíšem. Ak nie, píšem - seg.ochen je to unavené.

Natalia, som rád, že si napísal. Výborný výsledok, gratulujeme. Na fotografii je rastlina "matka"? Žlté listy sú nové, ktoré vyrastali po prerezaní?

Na prvý pohľad je pôda v banke trochu "ťažká", s ďalším transplantátom ju zrieďte rašelinou. Na jar budú môcť vaše dospelé pelargónie transplantovať do hrnca s priemerom väčším ako 3 cm.

Ďakujeme za poznámku - v článku sa pridali informácie o veľkosti hrnca ao chove. O veľkosti hrnca pre nové závody ... Záleží na veľkosti koreňového systému, že nie je žiaduce, aby mohla byť oveľa väčšie, kde je možné na 3-4 cm. Ak chcete nechať rezervu pre rast, je lepšie transplantácii, ako vám rastú potom. Keramické alebo plastové - nie je dôležité, aj v podobe Pelargonium, neexistujú žiadne špeciálne požiadavky. "Tulip" bude mať pravdu (som tiež v tomto raste).

Použite čistú rašelinu na zriedenie zmesi zemín. Môžete použiť na výsadbu a záhradné pôdy (predtriediť tak, aby tam neboli škodcovia), zrieďte ju rašelinou, pieskom. Univerzálny zakúpený substrát sa môže použiť aj v čistej forme, ak ide o zmes, potom už má všetky zložky.

Ďakujem za vaše milé slová, Natalia! Okamžite odpoviem, keď sa to ukáže. Teraz je veľa záležitostí v lete, preto nie vždy je to možné. Ale snažím sa, stránka je moja myšlienka a mám rád kvety veľmi. Všetky kombinácie môžu byť ťažké, ale za niečo zaujímavé)))

Natalia, ahoj! Ďakujeme za vaše pekné slová 🙂

Spodné lístie zvyčajne zožltne, z nedostatku svetla a len od veku. Pri pretečení listu je na okraji hnedá, choroby tiež spôsobujú zjavné škvrny (často škvrny). Ak sú listy rovnomerne zafarbené, jednoducho nie jasne zelené, ale bledé, nažltlé, pravdepodobne chýbajú niektoré stopové prvky (najmä ak nové lístie zaostávajú vo vývoji). Zvlášť ak kvitne súčasne. Niekde kŕmte? Listy nemenia farbu na zelenú?

Myslím si, že to však nemusí mať dostatok svetla, hovorí to tiež predĺžené vetvičky. Postupne k slnku môžete nasadiť priame lúče na východné alebo západné okná, kde je slnko mäkké až do 12 hodín alebo po 2 dňoch.

Poviem vám, ako sa starám o svoje pelargonium. Kúpil som ho len tento rok, malý stonček na trhu. Okamžite transplantujte do hrnca a položte ho na najslnečnejší okenný parapet (juhozápad). Kŕmim každú sekundu napojením časom s minerálnym komplexom / organickým (hnojom z granulovaného koňa). Aktívne sa rozrastajú, veľké stopky. Všimol som si, že staré dolné listy sú žlté s rastom, pretože kvôli hustote koruny im chýba svetlo. Keď mierne nalial, okamžite časť listov získala žltý rám. Pre Pelargosha som pochopil, že je dôležité: veľa svetla, stabilné zavlažovanie a vrchný obväz počas kvitnutia. Bolo by zaujímavé pozrieť sa na fotografiu vašej rastliny.

Christina, ahoj! Je vám veľmi vďačná za odpoveď. Predpokladal som, že môj pylargoche nemá stopové prvky. U nás nie je zem ako v Rusku. Prakticky je žltá. Teraz budem hľadať láku. Opäť máme malú možnosť, ale myslím, že ju nájdem. Áno, listy sa objavujú s rastom, tak žiarivo žlté. Tam bol tiež pupen žltý. Som prekvapený - na tejto pozícii stále kvitne! Neexistujú žiadne priame lúče v mojom byte, na oboch stranách. Iba vo večerných šikmých lúčoch, ale silné, pretože slnko je veľmi horúce. V tomto okamihu na teplomere na okne 40 *. Dokonca aj záclony musia byť zatvorené. Takže myslím, že moje Pylargonium má dosť svetla. Na ostatných parapetoch znamená svetlo. menej. A nedávno sa na dolných listoch objavili hnedé škvrny. Uveďte, aké ďalšie hnojenie existuje! Možno vo vašom článku existujú takéto odporúčania, budem sa pozrieť. Máme malú voľbu, nie sú tam žiadne obchody, len tam sú niektoré na trhu. Pokúsim sa urobiť fotku, ale nemôžem to urobiť sám, budem vás požiadať o vloženie počítača, je to otázka času. Ďakujem znovu za pohodlné miesto a pozornosť pre mňa a moje dieťa. Veľa šťastia pre vás a lásku vašich susedov.

Natalia, ďakujem za vaše želania! Aj ty si všetko dobré, šťastie v kvetinárstve a príjemnejšie emócie v živote.

Pokiaľ ide o hnedé škvrny, môžem predpokladať, že ide o pretečenie. Najmenší prebytok vlhkosti okamžite ovplyvní. Medzi zavlažovaním necháme takmer úplne vysušiť pôdu. Jednoduché sušenie pre pelargón je lepšie ako prebytočná voda.

Pri príležitosti kŕmenia. Mám článok: flowery-blog.ru/poleznie-statiy/udobreniya-i-podkormki/podkormka-rastenij-mineralnye-udobreniya.html Popisuje rad hnojív.

Niektoré špeciálne hnojenie pelargonium nie je potrebné, môžete použiť ľubovoľné univerzálne minerálne zmesi na kvitnutie. Použil som "Agricola" v kvapalnej a rozpustnej forme, "Fertik" je tiež dobré hnojivo, "Rainbow" v tekutej forme sa mi páčil. Také hnojenie možno nájsť aj v obchodoch s hardvérom. Používam tiež hnojivo "Summerman" - je to organická polovica s výťažkom z hnoja koní a bylín. Mala som tiež "Organit" - sú to suché granuláty vtáčieho trusu a hnoja koní, možno ich objednať cez internet.

Oplodte mierne polovicu dávkovania každú sekundu. Počas kvitnutia a rastu pelargónie bude nutričná pomoc užitočná, ale nepreháňajte ju, príliš veľa. Z prebytku sa okamžite vyskytujú škvrny na listoch.

Podľa vašich slov dosť svetla, postupujte po zavlažovaní, zakúpte akékoľvek univerzálne hnojivo na začiatku a vaša pelargosa sa bude tešiť na kvitnutie a vytváranie zdravých listov. A krajina u nás nie je tak horúca, je hlina a ťažká, nie pre všetky farby. Zvyčajne odoberám časť pozemku z prímestskej oblasti, zriedi ju zakúpenou ľahkou rašelinovou pôdou, stále môžem pridať vermikulit (to uvoľní), nikdy nepoužívam krajinu v čistej forme.

Veľa šťastia pre vás! Napíšte o svojich úspechoch, pripojte fotografiu svojej krásy!

Nebojte sa, že neexistuje žiadne tlačidlo "odpovede", môžete kliknúť na "odpoveď" na môj predchádzajúci komentár a vložiť fotografiu (táto funkcia je tesne pod formulárom komentára).

Christina, ahoj! Nakoniec som vám mal písať list. Všetko nie je na tom. Pre svoje pelargónie si kúpila pôdu v balíku asi 2 kg. a stredný hrniec rašeliny.Myslím, že je to všetko zmiešané a transplantované do tejto pôdy. V spodnej časti hrnca umiestním drvenú škrupinu z vajec, asi tretinu z hrnca. Moja pelargónia má jednu odrodovú a dve dlhé vetvy. Chcem rozdeliť tieto vetvy pred transplantáciou. Je to možné? A urobím všetko správne, ako som napísal? Ďalšie otázky budú neskôr. Ďakujem vám. Pokúsim sa poslať fotku.

Ako je vaše pelargónie? Kúpená krajina - čierna zem? Môže sa pridávať do zmesi vermikulitu alebo perlitu, zlepšuje štruktúru pôdy. Akýkoľvek prášok do pečiva je vhodný: piliny, riečny piesok, kôra a je tiež užitočné pridať aktívne uhlie, zabraňuje chorobám a hnilobu. Plášť môže byť použitý namiesto odvodnenia, ako mnohí. Len nepoužívajte príliš málo hrnca, takže je o niečo viac ako koreňový systém a nebolo príliš veľa voľnej pôdy. V opačnom prípade dôjde k dlhodobému vysychaniu a vytvorí sa nadmerná vlhkosť v banke. Nižšie uvádzam fotografiu svojej rastliny. Tu v tejto hrnci rastila so mnou, vyrastala z malej vetvičky. Mám v pláne zmeniť ďalšiu jar trochu väčšiu.

A ako rozdeliť vetvy, ak je len jedna odrodka? A stojí za to znova zraniť rastlinu? Pestujte to tak, ako je to, nech je to nádhernejší Bush, potom ho môžete odstrihnúť a bude rásť.

Vitajte! Na mňa na pelargónii sú mladé listy žltej farby! Je to norma alebo choroba? Hoci mám dosť slnka! Iba nie priame lúče. Vetvy na ňom sú veľmi predĺžené. Ako ju môžem pomôcť? Má tento jar malé klíčky. Zalieham, keď vrchná pôda vyschne, ale každý deň, pretože. sme veľmi horúci, žijem v Taškente. Naozaj ju milujem. Kvetina už 2 krát. Boli tam 2 kvety. Pravdepodobne odpoveď nebude čoskoro. Ale veľmi počkám. Ďakujem vám! Naozaj sa vám páči vaša stránka. Natalia.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

"Žiť, potrebujete slnko, slobodu a malú kvetinu" ✿.

Autor stránky: Reznik Kristina.

✿ Pozrite sa na zimný prístrešok v záhrade. Pridajte sneh, ak medzi rastlinami nestačí.

✿ Vykonajte kontrolu existujúcich semien kvetinových plodín: ktoré sú vysadené v pôde a ktoré sú vysadené v semenákoch.

✿ Zachovať podmienky skladovania žiaroviek a hľuzovitých rastlín. Na konci mesiaca pripravte žiarovky na vynútenie vo februári.

✿ Je čas začať plánovať budúce výsadby.

✿ Pripravte substráty pre sadenice, kúpte hnojivá a skontrolujte záhradné náradie.

✿ Monitorujte vlhkosť v apartmáne a častejšie rozstrekujte interiérové ​​rastliny.

✿ Analyzujte osvetlenie. V prípade potreby osvetlite umelé svetlá.

3. január - 16. január (klesajúci mesiac) - je žiaduce, aby nedochádzalo k traumatickým postupom, je možné ho zachytiť, aby sa zabránilo rastu.

18. januára - 30. januára (rastúci mesiac) - Priaznivý čas na zavedenie hnojenia, presádzania a orezávania, výsadbu semien, odrezkov.

Nedávne komentáre

 • Christina k záznamu Euharis: domáca starostlivosť
 • Elena k záznamu Euharis: starostlivosť doma
 • Christina k záznamu Euharis: domáca starostlivosť
 • Elena k záznamu Euharis: starostlivosť doma
 • Elena k záznamu Euharis: starostlivosť doma

Stránka hľadá floristov! Staňte sa spoluautorom: pošlite svoje fotky a tipy. Všetky články od čitateľov sú publikované pod nadpisom "Blog" a krátke poznámky sú uverejnené v sekcii "Tipy". Vaša osobná skúsenosť je veľmi dôležitá!

Vnútorné pelargónie: fotografie, druhy a odrody

Pelargonium (Geranium) je semi-ker alebo trávnatý kvet, ktorý patrí do skupiny pelargónie. Viac ako 400 odrôd sa nachádza vo všetkých kútoch sveta. Jeho meno bolo nazvané od grékov kvôli tvaru ovocia, ktorý vyzerá ako žeriavový zobák a v Nemecku sa táto kvetina nazýva "bocianový nos".

V Európe bol pelargonium dovezený z Afriky v 17. storočí. Zvláštna vôňa a ornamentálnosť rastliny získala svoju veľkú popularitu v aristokratických kruhoch a potom sa začali objavovať pelargónie v záhradách iných pozemkov. Pelargonium vstúpilo do našej krajiny v 18. storočí a od tej doby sa stalo najobľúbenejším kvetom takmer všetkých záhradníkov. Je to kvôli jej krásnym kvetinám, aktívnemu rastu a nenáročnej starostlivosti.

Pelargonium druhy: fotografie a popis

V prírodnom prostredí je asi 250 druhov pelargónie. Vývoj chovateľov umožnil vytvorenie mnohých hybridov a odrôd, ktoré sa líšili tvarom, farbou listov a kvetenstvami. Izba Pelargonium je rozdelené do niekoľkých skupín:

Tento druh kvetu je najpopulárnejší, rovnako ako početné druhy, ktoré majú veľké množstvo odrôd. Všetky odrody tohto pelargónu sú pomerne stabilné a vyznačujú sa sviežimi kvetmi. Najčastejšie všetky vnútorné muškáty tejto odrody majú priamy kmeň s bohatým listom tvaru refrénu a okrajom hnedého alebo červeného odtieňa. Listy tejto odrody sú pubescentné a zároveň vytvárajú zvláštny zápach.

Vo forme kvetín zóna pelargonium sú:

 • Terry - na kvety viac ako 8 okvetných lístkov;
 • Semi-dvojitý - na kvety až 8 okvetných lístkov;
 • Bežné - majú 5 okvetných lístkov.

Tvar kvetov tejto odrody sa tiež líši:

 • Tulipány sú ako kvety uzavretých tulipánov;
 • Rosebudy s ružovými alebo červenými púčikmi pripomínajúc formu neúplne otvorených ruží;
 • Kaktus so skrútenými a úzkymi plátkami, pripomína červenú chryzantémiu;
 • Stelláty, listy a kvety opakujú tvar hviezdy;
 • Formosa, s kvetmi vo forme hviezdičky a rozrezaných na 5 častí listov;
 • Dekóny, malé kvety, zhromaždené v kyticiach fialových, červených a ružových odtieňov.

Farba okvetných lístkov sa tiež líši vo svojej odrode. Môžu byť viacfarebné, dvojfarebné alebo čiernobiele, s hranicou alebo bez hraníc. Samostatne, kvety, ktoré sa nazývajú "vtáčie vajcia", majú impregnácie tmavého vaječného tvaru s bodkovanými bodkami a pruhmi. Kvitnutie tejto triedy pelargonium sa vyskytuje počas leta a ak rastlina nie je umiestnená v zime v pokoji odpočinku, potom môže rozkvitnúť po celý rok.

Zóna Pelargonium je tiež rozdelená na výšku:

 • Mikromiature - do 14 cm;
 • Trpaslík - 14-25 cm;
 • Normálna - 25-70 cm;
 • Irins - až 70 cm.

Názov tohto druhu pelargónie je daný sfarbením listov s jasne vyznačenými oblasťami, stredná časť a lemovanie majú iný odtieň. Rám môže mať červené, biele, modré a bardové farby. Stredná časť listu je veľmi odlišná, dokonca aj čierna, striebristá alebo zlatá. Existujú odrody s trojfarebnými listami.

Považuje sa za najatraktívnejšiu rastlinu tejto odrody. Má veľké kvety veľmi rozdielnych farieb: ružová, biela, fialová, vínna a červená. Priemer kvetov môže dosiahnuť 16 cm a rovnakú výšku.

Hybridy tejto rastliny sa začali objavovať v 19. storočí a kráľovské pelargónie sa stalo priestranným favoritom záhradníkov po celom svete. jeho Veľké kvety froté alebo jednoduchého tvaru majú vlnité alebo zvlnené plátky, na ktorých sú po celú dobu pásy alebo tmavé škvrny, čo je charakteristickým znakom tejto odrody. Dve okvetné lístky na vrchu sú väčšie a sametové než ostatné.

Rastlina môže dosiahnuť výšku 15 cm. Ak sa pozriete na fotky z kráľovského muškátu, je zrejmé, že surové a zubaté listy sú veľmi podobné javorových listov a zároveň sú obaja monophonic a svetlé.

Táto trieda pelargonium je najkrajšia kvetina všetkých pelargónov, zatiaľ čo doba kvitnutia je oveľa nižšia ako doba iného (nie viac ako 4 mesiace) a vyskytuje sa až po dvoch rokoch rastu.

Tento druh pelargónie má najpriaznivejšie arómy, pre ktoré získalo svoje meno, ako aj uznanie záhradníkov. Ak sa opatrne dotknete listu rastliny, môžete okamžite cítiť rôzne silné chute, medzi nimi môžete cítiť citrón, ružu, jahody, zázvor, mätu.

K dnešnému dňu sú vyliahnuté hybridy, ktoré vôňujú jablko, muškátový oriešok, lila, mandle, borovica a dokonca aj ananás a kivi.

Kvety tejto miestnosti Pelargonium sú malé a, spravidla, mať fialovú alebo ružovú farbu, ako aj rôzne formy. Jasne nakrájané listy majú 5-7 dielov. Na fotografii môžete vidieť, že listy voňavého pelargónie vyzerajú ako froté.

Použitie vonného pelargonium

Z tejto rastlinnej odrody sa získava pelargónový olej, ktorý má veľké množstvo jedinečných vlastností a má obrovské uplatnenie v medicíne, voňavkárstve, kozmeteológii a tiež vo varení. Tento olej sa pridáva do sirupov na nápoje, želé a cukríky. Niekoľko kvapiek tohto oleja sa odstráni, príležitostne, nepríjemným zápachom mlieka.

Listy tejto odrody sa pridávajú do čajov, koláčov a ovocných jedál. Pomocou týchto látok vytvárajú voňavé cukry. Na tento účel sa vrstvy cukru a listov položia do sklenenej nádoby. Banka je vystavená slnku po dobu 14 dní. Po odstránení listov a priamo sa cukor používa na výrobu rôznych jedál.

Tento druh pelargónie je ampelový typ bylinných rastlín. Krehké a pull-down výhonky tejto rastliny môžu byť až 1 m. Lesklé listy sýto zelenej farby v tvare hviezdy pripomínajúci brečtanu, ktorý dal názov tejto kvetiny.

Kvety v kocke môžu byť dvojité, polodvojité a jednoduché až do 5 cm, ich farba sa môže líšiť od čisto bielej až po čierne a modré. Kvitnutie prechádza začiatkom leta až do konca jesene.

Vynikajúci vzhľad ako výzdoba lodžií a balkónov, Navyše, ak sa vysadí niekoľko druhov s rôznymi farebnými púčiami v jednom závesnom hrnci.

Tento druh pelargónie je charakterizovaný kožovitými kvetenstvami, ktoré sú podobné kvetinám "Pansies". Vysadiť až 35 cm vysoký (s konštantným prerezaním) má skôr elegantnú podobu, nádherné rozvetvenie a nenáročnou starostlivosť. Kvitnutie pokračuje počas celého leta, kvety môžu byť ružové, biele, fialové, lila s tmavými prúžkami alebo škvrny na horných dvoch okvetných lístkoch.

Vek týchto kvetov je viac ako jedno storočie. Unicums boli získané prechodom brilantných a kráľovských odrôd. Tmavozelené listy rastlín sú silne rozrezané a majú ľahký pikantný zápach. Kvety sú veľmi podobné kráľovským pelargónom, ale o niečo menšie. Zvyčajne majú strednú bielu farbu a červenú farbu listov. Odrody ružovej a bielej sú len málo. Niektoré druhy sa vyznačujú tmavými pruhmi a škvrnami.

Toto je skôr nezvyčajný druh pelargónie. Stonky rastliny, ktoré sú zhora lignifikované, sú silne klenuté a rozvetvené. So zvýšenou suchosťou vzduchu a slabým zalievaním, krídlo strhne listy. Rastlina má skôr bizarné formy, ktoré sa podobajú na rôzne fantastické tvory. Vetvy majú niekedy bolesť. Táto kvetina je zvyčajne vybraná na dekoráciu bonsai, a v úlohe exotických rastlín na zdobenie miestnosti. Z 10 odrôd tejto rastliny sa zvyčajne nachádza pelargónia kortióza, hrbená, chumáčika, mäsitá, uhlová a hrubá.

Obľúbenosť tejto rôznorodosti pelargónie si zaslúžila na úkor svojich silne rozrezaných, pôrodných, jasne zelených listov komplexného tvaru. Bush je pomerne vysoký, môže rásť až 1,5 metra. Keď sa dotknete listov, začína vyvíjať silnú citrónovú citrónu.

Jedinečné liečivé vlastnosti mnohých druhov pelargónie nazývajú Bulhariu "kúpeľné stredisko". A v skutočnosti to funguje skvele pre mnohé choroby:

 • Bolesť zubov prechádza, ak držíte pelargón na chvíľu v ústach;
 • Zápal a pocit bolesti pri zápale z očí sa môžu odstrániť pomocou lisovaných listov voňavého pelargonium, ak ich umiestnite do ušného kanála;
 • Infúzia pelargónie je vynikajúca pre stres a neurózu a tiež liečba dny a prechladnutia;
 • Hedvábna fólia pripevnená k zápästiu stabilizuje tlak;
 • Pri svrbení používajú rany, edémy a ekzémové kúpele z listov;
 • Vôňa tohto kvetu odstraňuje podráždenosť, nespavosť a bolesť hlavy;
 • Zariadenie tiež pomáha domácim zvieratám pri liečbe roztočov ucha;
 • Dekorácia koreňov a listov sa používa na ochorenie obličiek, ukladanie soli a cukrovku.

Keď hovoríme o pelargonium, nemôžeme sa zmieniť o éterickom oleji, ktorý je vyrobený z tejto rastliny. Dnes, bez použitia, už nie sú kozmetické, parfumérske, cukrárske a mydlový priemysel dostatočné. Tiež bez tohto oleja nie je možné farbenie a obliekanie určitých druhov kože.

V ľudovej medicíne sa niekoľko kvapiek oleja zriedeného v pohári vody používa na liečbu vredov, močových ciest, hnačky, cukrovky, krvácania.

Tento olej je tiež antihelmintikum. Kúpele s olejom sa používajú na ekzémy, popáleniny, vysoký krvný tlak a bolesti hlavy.

Ale nezabudnite, že rovnako ako všetky ľudové metódy liečby, Používanie pelargónie má niektoré kontraindikácie, zatiaľ čo nemôže nahradiť farmakoterapiu. Vzhľadom k tomu, ako prvýkrát vyhľadajú liečbu s tým, že je potrebné poradiť sa s lekárom.

Geranium dokonale čistí vzduch, odstraňuje nepríjemné zápachy (napríklad výpary). Zároveň bojuje dobre s molmi, muchami a komármi.

Táto kvetina je považovaná za talismana, ktorá chráni dom pred mnohými problémami a nedovoľuje, aby ľudia do neho vstúpili so zlými úmyslami. Rastlina má pozitívnu energiu, pretože veľa povier a povahy, ktoré sú s ňou spojené, majú pozitívny smer.

Ak je táto kvetina v dome, potom domácnosti takmer nikdy netrpia stresom a nebudú sa hádať. Podľa starovekej viery, pelargónový olej chráni pred zlým okom, tmavými silami a ďalšími zlými duchmi. A dievčatá nosili malé vrecia s muškátmi, aby prilákali nápadníkov. A dámy vo veku, pomohli zachovať mládež a atraktívnosť.

Kvitnúce biele pelargónie bola znamením prírastkom do rodiny, pretože je zvykom, že ju dám páry, ktoré po dlhú dobu nemôžu mať deti. V tejto bielej muškáty stále chráni pred krachom a katastrofy.

Ale červené pelargónie je užitočné pre tie páry, ktoré sú vždy v konflikte medzi sebou. Táto kvetina prináša do domu pokoj a odstraňuje všetky negatívne emócie.

Významná úloha v ružovom pelargóne. Ona môže vzkriesiť pocity pálených páru po dlhú dobu spoločne. Prináša emócie, vášeň a horlivosť do vzťahov. Používa sa tiež proti čarodejníctvu. Pretože je to kvety radosti, odporúča sa, aby sa udržiavali v domoch, kde žijú kreatívni ľudia.

tiež existuje presvedčenie, že pelargón, najmä červená, pomáha svojim majiteľom správne spravovať peniaze, ktorá sprevádza hmotné blaho. A ak ho nainštalujete v blízkosti hrnca azalky, potom sa nemôže vyhnúť prílevu peňazí.

Astrológovia hovoria, že miestnosť pelargónie môže rýchlo potlačiť hnev a hnev, neutralizovať negatívnu energiu v miestnostiach, rozvíjať zmysel pre humor a uvoľniť nervy.

Na miestach, kde je pelargónie, nikdy nie je had.

Ak je táto rastlina je v skutočnosti, je aspoň časť predpísaných vlastností, je otázkou, či je možné stávkovať pelargónie doma už nie je relevantné, jeho umiestnením na okenný parapet, snáď bude možné vyzdobiť váš domov a zbaviť sa mnoho problémov v rodine a domácnosti ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

61 − = 53