Pelargonium starostlivosť

Pelargonium (Geranium)

pelargonium (Pelargonium) patrí do rodiny pelargonium. Ďalším známym názvom pre tento kvet je pelargónie. Možno vás prekvapí, ale rodiskom tejto sladkej a tak známej pre nás všetkých od detstva je Južná Afrika. Ten pelargonium, o ktorom všetci vieme, sa objavil v Holandsku v 16. storočí a v Európe prišiel koncom 17. - začiatkom 18. storočia. Spočiatku to bolo považované za exotickú kvetinu, ale veľmi čoskoro už v 18. storočí sa stalo neuveriteľne populárnym.

Ako výsledok, veľká následná chov práce na odstránenie početných hybridov a odrôd tohto druhu zväčšených pestrý a trpasličích foriem, ako aj odrôd s bielou, dve farby a kvety. V súčasnej dobe existuje asi 280 druhov jednoročných a viacročných Muškáty, ktoré majú vzhľad bylín, kríkov a trpasličích kríkov.

Mám rád tieto farby po celom svete kvôli ich robustnosť, ľahkú údržbu a rozmnožovanie a schopnosť kvitnúť po dlhú dobu veľkými farebnými púčiky. Ako sme už povedali, odrody pelargonium sú veľmi početné. Môžu patriť do jednej zo 6 skupín: zón (záhrada); brečtan (ampelný); Veľká angličtina (kráľovská alebo domáca); pestrofarebný; vonia; šťavnaté.

Posledné tri skupiny sú zaujímavé, predovšetkým ich listy; veľkofarebné muškáty môžu byť pestované len v miestnosti; ale účel zóna a brečtan pelargonium, ktoré môžu byť množené semenami, je ornamentácia záhrady a balkóna.

Pelargonium - kultivácia a starostlivosť

Táto kvetina miluje teplo a svetlo. Optimálny spôsob rastu doma je izbová teplota, v zime je najlepšie pri teplote od 8 ° C do 10 ° C.

Pri nedostatku osvetlenia rastlina znižuje jej kvitnutie. Priame slnečné lúče sú dobre znášané kvetinou na otvorenom priestranstve, ale v zriedení miestnosti je lepšie pritenyat z horúceho poludňajšieho slnka. Tiež pelargonium má rád voľný priestor, takže sa musíte uistiť, že nie je tlmený okolitými rastlinami.

Zavlažovanie by malo byť hojné, pretože pôda vysušuje, čo sa nedá zaplaviť tak, aby sa nepoškodil koreňový systém. V zime by malo byť zalievanie znížené. Striekanie rastliny nie je potrebné, môže poškodiť okvetné lístky kvety. Všeobecne platí, že keď sa o to staráte, je lepšie nepridávať vodu, bude s tým ľahšie zvládnuť, ako s nadmernou vlhkosťou.

Najlepšie je pestovať kvetinu v zmesi pôdnej pôdy pripravenej z rašeliny a rašeliny, ktorá sa rovnomerne rozdelí na rašelinu a piesok. Uistite sa, že starať sa o dobré odvodnenie, by mal tiež vyrábať z periodických kyprenie pôdy v kvetináčoch na zabezpečenie prístupu vzduchu ku koreňom a zabrániť hnilobe koreňov.

Pri pestovaní Pelargonium je veľkosť nádoby veľmi dôležitá. Vyberá sa podľa veľkosti koreňového systému. Musíme si však pamätať, že najlepšie kvitne v malých kvetináčoch, potom má kvety a kvety, ktoré sú krásnejšie a jasnejšie. Priestorné kvetináče prispievajú k rozvoju kroviny a nižšiu intenzitu kvitnutia.

Za účelom posilnenia rozvetvenia a tvorby kríkov a koruny rastliny robia štipku, pri ktorej sa odstráni bod rastu. Musí to byť vykonané vo februári alebo marci.

Kvety vďačne reagujú na obväz. V období aktívneho rastu by mali byť počas kvitnutia minerálne zmesi alebo tekuté hnojivá - hnojivá s vysokým obsahom fosforu a draslíka a menej dusíka. Top-dressing sa vykonáva každý týždeň od konca jari do začiatku jesene.

Pelargonium - transplantácia a reprodukcia

Mladé rastliny vyžadujú každoročnú transplantáciu alebo aspoň výmenu hornej vrstvy zeme. Pre transplantáciu vezmite malú kapacitu, inak dôjde k silnému vývoju výhonkov, ale rastlina nebude kvitnúť. Transplantujte ju do zmesi trávnika, listu, humusu (dve časti) a piesku (jedna časť).

Pelargonium sa môže pestovať zo semien a odrezkov. V prvom prípade sa získajú rastliny, ktoré kvetú hojnejšie ako rastliny vypestované z odrezkov. Semená výsevu sa vykonáva v januári až februári, kladie ich na mokrej zemi a mierne pokrýva pôdy pre sadenice. Po postreku sa rastového faktora so zásobníkom osiva alebo potiahnuté sklenené vrstvy a udržiava sa pri teplote 20 až 24 stupňov, zvlhčujúce pravidelne. Postemergentná (po 1-2 týždňoch), boli pestované sadenice ponor a pri teplote v rozmedzí od 16 do 18 stupňov s dobrom svetle 6-8 týždňov, po ktorej boli transplantované do konštantnej hrnca.

Avšak, väčšina kvety vypestované odrezkami, táto metóda je jednoduchšie a rýchlejšie, než ten prvý. Zakorenenie rezne sa vykonáva vo februári a marci a v júli a auguste odrezaním strieľať apikálnej zakoreňovanie majúci 2-3 list a dĺžky 5-7 cm. Podvyaliv rezne v tieni asi deň a ponoril ich do drveného uhlia, dali v ľahkom zmesi a obsahujú pri teplote 20 až 22 stupňov. Nezakrývajte odrezky. Zakorenenie tejto cesty trvá asi mesiac.

Pelargonium - možné choroby a škodcovia

Ak urobíte chyby v starostlivosti o rastlinu, nevyhnutne to ovplyvní jej vzhľad.

Takže s nedostatkom vlhkosti alebo nadbytkom, listy sú žlté a spadajú. Ak okraje listov zčervenú, potom rastlina zmrzne, chýba teplo, listy spadnú, čo znamená, že nedosahuje svetla. Pri prehĺbení pôdy na listoch sa môžu objaviť vodnaté mäkké vankúšiky.

Geranium môže trpieť takou chorobou, ako je čierna noha, pri ktorej v dôsledku napadnutia hubami dochádza k zatemneniu základne stonky. Môže sa to stať v dôsledku nadmerného namočenia pôdy alebo jej zhutnenia, čo zabraňuje odvodňovaniu. Predchádzaním tejto chorobe je sterilizácia pôdy pred výsadbou a dodržiavaním zavlažovacieho režimu.

Tiež kvôli nadmernému namočeniu pôdy môže byť pelargonium infikované sivou hnilobou. Na listoch sa v tomto prípade objaví šedá forma. V takom prípade odstráňte postihnuté listy a ošetrujte rastlinu systémovým fungicídom, znížte zalievanie a častokrát ventiláciu miestnosti.

Ako vidíte, starostlivosť o pelargonium nie je vôbec komplikovaná. Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel pre jeho chov, môžete získať krásne rastliny, ktoré vás potešia nielen krásne multi-farebné kvety, ale aj pre svoje blahodarné vlastnosti, vytvárať pozitívny a kľudný auru v miestnosti.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov sa vyžaduje odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

Ako sa správne starať o pelargonium doma?

V poslednej dobe bol Bush kvitnúceho pelarga na parapete nepostrádateľným atribútom prosperujúcej rodiny. To bolo veril, že Pelargonium je správca krbu. Nenáročná rastlina sa odvrátila a ustúpila novým typom kvetov. Geranium nie je zabudnuté, často doma, starostlivosť o pelargonium dáva prvé skúsenosti a rastie do koníčky.

História vzhľadu pelargónie a rozmanitosti odrôd

Na konci XVI. Storočia, či už ich India, alebo z Afriky, cestovatelia priniesli semená kvetov bezprecedentnej vonnej rastliny s krásnymi kvetinovými čiapkami. Na nádvorí anglickej kráľovnej už existovala krásna zimná záhrada s podivnými rastlinami. Vyskytli sa prvé tri odrody pelargónie. Začali početné skupiny získané počas výberového procesu.

Druhy Pelargonium sú také početné, že dokonca aj klasifikácia prebieha z rôznych dôvodov. Keď hovoríme o vnútorných farbách, používame klasifikáciu dekoratívnosti:

 • zone;
 • ampelnye;
 • vonia;
 • šťavnaté.

Stále existujú odrody "Angels" a "Unicums". Všetci dobre tolerujú životné podmienky v izbe a s dobrou starostlivosťou kvitnú takmer nepretržite. Pelargonium sa líši tvarom a farbou listov a pukov, ale všetko je vždy aromatické a étery sú liečivé.

V lete je pelargón vystavený pod otvoreným oknom. Predpokladá sa, že rastlina na okenných parapetoch vyháňa múry z obydlia. Listy sa aplikujú na odreniny a rezy na rýchle hojenie rán.

Ako správne sa starať o mušle?

Reprodukcia pelargonium nevytvára ťažkosti. Stačí, ak odtrhnite stopku z rastliny alebo kúpite vrece zo semien. Semená metóda reprodukcie pelargonium dáva účinnejšiu rastlinu s veľkými čiapkami kvetov.

Rezy môžu rýchlo získať kvitnúcu rastlinu. Zakorenenie môže nastať aj po priradení koreňov vo vode a pri zakorenení v zemi. Pretože sa rastlina ľahko zakorení, môžete vytvoriť mini-salónik a vysadiť niekoľko štiepok. Neskôr po namočení podkladu ich rozložte a usporiadajte do samostatných misiek.

Pôdy pre pelargonium majú iné zloženie:

 • pozemné listy, humus, trávnik rovnomerne plus polovica piesku;
 • ak je plechová zemina nahradená rašelinou, proporcie všetkých zložiek vrátane piesku sú rovnaké;
 • záhrady, rašeliny a piesku v rovnakých podieloch.

Môžete si kúpiť špeciálny základný náter pre tieto rastliny v kvetinárstve. V takom prípade by mala byť akákoľvek pôda vopred dezinfikovaná akýmkoľvek prístupným spôsobom. Kontajner s drenážnym otvorom by nemal byť priestranný, kvety pelargonium, ak sú korene príliš úzke.

Miesto, kde bolo umiestnené mušle, musí byť slnečné. V zime sa kvetina ráda uvoľní. Počas zvyšku času klesá teplota na 13 = 15 stupňov a vytvára sa tieň. Ale ak nie je možné poskytnúť takéto podmienky, to znamená pravidlo, tým teplejšie, tým vyššia je osvetlenie, až k zvýrazneniu. A potom rastlina nebude cítiť žiadne nepohodlie.

V zimnom období by nemalo byť kŕmené pelargonium.

Voda z pelarga každý druhý deň v lete, keď je horúci, ale nadmerné namáčanie môže viesť k hnilobným koreňom, čiernou nohou. Preto, zalievaný v lete častejšie, v zime je zriedkavé. Geranium prežije sucho a zotaví sa a nadbytočná voda ho môže zničiť. Treba pripomenúť, že voda na zavlažovanie by mala byť teplá a stabilná. Hnojenie hnojením kvapalnými kvapalnými kvetmi sa vykonáva za týždeň s výnimkou obdobia odpočinku. Špeciálna zmes sa vyrába pre pelargón, nazývaný "Pelargovit".

Akonáhle korene začínajú preniknúť do drenážneho otvoru hrnca, pelargonium potrebuje transplantáciu. Transplantujte rastlinu skoro na jar po 1-2 rokoch. Počas vegetačného obdobia je potrebné uvoľniť pôdu a zároveň skontrolovať, či rastlina nepoškodila škodcov alebo choroby.

Dôvody, prečo pelargonium nekvetú, je malý. Vzhľad zariadenia pomôže určiť problém.

 1. Rastlina má dobré listy, rýchlo sa rozvíja, ale nekvasne. Tam je tučný. Zastavte hnojenie a vysušte kvet. Ak je kontajner veľký, kým korene nevyplní priestor, nebude kvitnúť.
 2. Nedostatočné osvetlenie. Dajte rastlinu pod priamym slnečným svetlom, v prípade, že nie sú svetlé južné okná v byte na usporiadanie osvetlenia.
 3. Ak sa na listoch objaví žltý okraj, rastlina má utláčaný vzhľad, kontroluje koreň a hnilobu drieku. Listy na vyšetrenie na prítomnosť bieleho alebo iného hmyzu.

Podrobné informácie o ochoreniach pelargonium ao tom, ako s nimi zaobchádzať, nájdete na webovej stránke. Možno povedať, že problémy vznikajú z nesprávnej starostlivosti. Často sa zavádza škodca alebo choroba s pôdou alebo novou rastlinou, ktorá nebola v karanténe. Hygienické požiadavky sú preto dôležité, pretože je ťažké odstrániť túto chorobu doma.

Dekoratívne rastliny sú zbavené suchého vzduchu, prehnanú dusíkatú hnojivu alebo vzhľad plesne. Včasná detekcia ochorenia zachráni rastlinu alebo od nej odoberie odrezky.

Pelargonium: starostlivosť, reprodukcia a transplantácia doma

Pelargonium je rastlina rodiny Geranium, je všeobecne známa ako pelargonium. Rodná rastlina z Južnej Afriky, kde žije vo vysušených a veterných oblastiach.

Geranium je bylinná, polokrvná alebo krovitá rastlina. Vďaka svojej nenáročnej a bohatej kvitne je veľmi obľúbená pre pestovanie vnútorných, balkónov a záhrad.

Láska k pelargoniu sa živí nielen sovietskymi babkami, ale aj obyvateľmi Európy, ktoré aktívne zdobia balkóny a lodžie. Tu je potrebné poznamenať, že pri pestovaní rastlín v priestranných vane, hrncoch av "voľnej" pôde na záhrade kvitne stredne.

Odrody odrôd Pelargonium

Celkovo je v rodu Pelargonium približne 250 druhov, na základe ktorých sa odvodzujú mnohé odrody.

Najpopulárnejšie a najbežnejšie typy:

 1. Kráľovský (je veľkokvetý) - sa vyznačuje veľkými kvetmi s okrajovým sfarbením okvetných lístkov. Stred je vždy tmavší a sametový a okraje sú veľmi ľahké;
 2. Plioklykovaný (alebo štítnatý) pelargonium sa vyznačuje lesklými listami a sametovými okvetnými kvetmi. Jeho stonky obyčajne rastú na 1 meter dĺžky, čo spôsobilo, že druhy štítnej žľazy sú obľúbené na zdobenie balkónov a lodžií;
 3. Zóna - charakteristickým rysom tohto druhu je zónové zafarbenie listov, okraje sú vždy mierne ľahšie ako stred. Jedná sa o jeden z najbežnejších druhov a je založený na mnohých odrodách;
 4. Anjel sa vyznačuje vôňou jeho listov a kvetov, podobne ako Pansies. Jedinou nevýhodou je postupné znižovanie farieb na jeseň;
 5. Voňavé pelargonium rastie dosť veľké a preto sa často používa na výsadbu záhrad. Je pravda, že človek musí byť opatrný, pretože má veľmi krehké stonky, ktoré môžu zlomiť silný vietor.

Domáca starostlivosť o začiatočníkov

Samotná starostlivosť o pelargonium je jednoduchá a je ideálna pre začiatočníkov alebo tých, ktorí nemajú radi, aby sa s rastlinami. Hlavná vec je nasledovať niekoľko jednoduchých pravidiel a sledovať stav pelaródií. Ak sa niečo pokazí, napríklad zabudnete vodu na to, všetko bude viditeľné vo vzhľade.

Pelargonium - svetlo milujúci závod odoláva priamemu slnečnému žiareniu. Najlepším miestom pre jeho umiestnenie bude južná, východná alebo západná strana. Hoci v horúcom počasí môže pelargonium "odhodiť" takmer všetky listy a zostanú len kvety.

Preto v regióne s horúcou klímou a uprostred leta je lepšie odstrániť rastlinu z južnej strany. Môžete to urobiť pokojne, pretože Pohyb nemá vplyv na mušku.

Vo všeobecnosti by osvetlenie malo byť hojné, v ideálnom prípade je ľahký deň 16 hodín. S nedostatkom svetla sa stonky začínajú rozťahovať a rastlina stráca atraktívny vzhľad. V lete je lepšie vziať pelargón na balkón alebo záhradu, takže je priamo pod slnkom.

Pri výbere miesta a osvetlenia je potrebné vziať do úvahy jednotlivé znaky druhu, takže voňavé pelargonium preferuje tieňované miesta. A pre kráľovskú odrodu je nežiaduce zasiahnuť priame slnečné svetlo, takže by ste sa mali vyhýbať lokalizácii na južnej strane.

Ako sa zbaviť vône v chladničke môžete sa dozvedieť z našej publikácie na stránke.

Informácie o správnej starostlivosti o ciclamény doma prečítajte v tomto článku.

Odtiaľ sa naučíte, ako si vybrať dizajn dlaždíc v kúpeľni.

Teplota a vlhkosť

Teplotný režim pre pelargonium je mierny. Nemá rád prechladnutie alebo veľké teplo.

 • v lete - +20 - + 22 stupňov;
 • v zime - 16 stupňov;
 • niektoré druhy môžu vydržať krátke chladenie (napríklad pelargonium zonal môže vydržať pokles teploty na +1).

Pokiaľ ide o vlhkosť, sú vhodné bežné indikátory. Dodatočné zvlhčovanie (postrek) pelargonium nevyžaduje. V extrémnom prípade ide o veľmi suchý vzduch počas intenzívneho tepla. Ale silne vlhký vzduch môže viesť k rozpadu stoniek a koreňov, ako aj k výskytu infekcií.

Tiež dávajte pozor na cirkuláciu vzduchu. Musí byť trvalý. V stale stojacom vzduchu sa rastlina začne bolesť. Toto je obzvlášť dôležité počas zimovania.

Pri častom zalievaní pelargónie nepotrebuje. Orientácia je potrebná, pretože pôda vysuší. Ale existuje niekoľko pravidiel, v letnom období by mala pôda vždy zostať vlhká (ale nie mokrá).

Najlepší spôsob, ako skontrolovať čas na vodu pelargonium alebo nie, je otestovať pôdu na dotyk. Horná vrstva by mala byť vysušená, ale pod ňou (približne 1 cm hlboká) by mala byť už vlhká.

Po napájaní uistite sa, že počkajte, kým sa voda vypustí do panvice. Po 10 minútach vypustite kvapalinu a počkajte, kým úplne nevyteká. Najlepšie je vodu na palete a vodu neponárajte priamo pod korene. Toto je známe najskúsenejším záhradníkom a pestovateľom kvetov. Ale aj keď robíte všetko "normálnym" - nič strašným, hlavnou vecou je odstrániť nadbytočnú tekutinu. Toto pravidlo platí pre zimné i letné zavlažovanie.

S horným obväzom je to ešte jednoduchšie. Musí sa zaviesť počas obdobia kvitnutia - to je približne od skorého jari až do neskorej jesene. Raz za dva týždne sa pridá roztok pre kvitnúce rastliny. Môžete si vybrať akýkoľvek horný obväz, ktorý nie je bohatý na dusík. Informácie o dávkovaní nájdete v pokynoch pre každé hnojivo.

Pelargonium prakticky nepotrebuje transplantáciu, s výnimkou transplantácie zakorenených odrezkov, ale o to neskôr. Pelargonium rastie približne tri roky, preto sa zvyčajne robí iba náhrada hornej vrstvy pôdy za novú (zmes sa vyrába rovnako ako pôda, v ktorej rastlina už rastie).

Rastliny sú potrebné ročne, na samom začiatku kvitnutia, t.j. skoro na jar. Zvyčajne sa odstránia všetky horné výhonky (môžu sa ďalej používať na chov). Tento výrez vám umožní dosiahnuť laterálny rast pelargonium a bohatý kvitnutie.

Farba pelargónie, ako už bolo naznačené, od začiatku jari až do neskorej jesene. Forma kvitnutia je niekoľko kmeňovitých kvetov. Môžu mať úplne inú farbu (v závislosti od druhu a odrody). Kvety sa tiež líšia vo veľkosti (u niektorých druhov sú veľké, rovnako ako v kráľovskej, v iných menších).

Reprodukcia doma

Pelargonium domáce sa môže množiť dvoma spôsobmi: pomocou semien a pomocou odrezkov. Prvý, pri pestovaní domu, nie je široko rozmiestnený, pretože je dosť ťažké.

Na reprodukciu semenami sa na jar kontajner pripravuje a naplní ľahkou pôdou. Semená sú zasiate do pôdy a pravidelne napojené. Prvýkrát by mali byť teploty 20-22 stupňov.

V polovici leta sú mladé rastliny transplantované do zmesi listnatých a kôstkových pôd s fosforom a pieskom. Súčasne sa pozoruje, že zložky sa odoberajú v rovnakých množstvách.

Pre vegetatívne rozmnožovanie odrezky sa odoberie malý hrniec (približne 19 cm v priemere). Najskôr sa na dno položí drenáž a potom sa naleje zmes rašeliny a piesku.

Rezy by mali mať 3-5 párov listov, ale nie menej ako 2. Sú odrezané buď v uzle, alebo mierne nižšie. Odrezať odrezky odstrániť dolný pár listov opúšťať holý "stĺpec".

Po príprave odrezkov je potrebné vytvoriť otvory v zemi bližšie k okraju hrnca. Potom umiestnite odrezky tam, aby všetky listy boli nad pôdou a jemne mleté ​​pôdy.

Teraz musíte počkať niekoľko dní, kým korene "nezachová" na pôde. Až po tom, môžete vylievať mladé výhonky. Do polovice leta transplantujte pelargonium do väčších hrncov.

Pelargonium, hoci odolné rastliny, ale môže tiež niekedy ochorieť, často je to kvôli nevhodnej starostlivosti.

 • šedá hniloba;
 • hrdza;
 • Verticillium wilt;
 • rozpad stonky;
 • iné patogénne huby, kvôli ktorým sú na listoch a stopkách rôzne miesta.

Ak sa rastlina začína rozvíjať sivé hniloby, potom sa na jej listoch, výhonkoch, stonkách a dokonca plátky kvetov začína objavovať šedá tabuľa. Je to spôsobené nízkymi teplotami, vlhkosťou vzduchu a nedostatkom vetrania, hojným zalievaním.

 • V zimnom období dodržujte teplotný režim potrebný pre pelargonium;
 • Pravidelne vetranie miestnosti;
 • nevkladajte rastliny blízko sebe;
 • odstráňte suché alebo choré listy;
 • nepoužívajte častejšie ako raz za 10 dní.

Rast môže byť zistený súosovými kruhmi hnedej farby na vnútornej strane listu. Z vonkajšej strany tabuľky budú viditeľné iba žlté kruhy.

Príčiny: vlhkosť, nedostatočné vetranie.

Liečba: je potrebné odstrániť všetky postihnuté listy a ošetriť rastlinu roztokom benzátu v dávke 1 g na 1 liter.

Toto ochorenie je spôsobené hubou, ktorá ovplyvňuje vodivý systém pelargonium. Géranium sa postupne stráca a listy sú žlté. Žiadna liečba.

Na začiatku stonky sa začína objavovať a zvyšuje sa čierna škvrna. Postupne sa stonka úplne otáča v základni. Liečba - chýba. Maximálne, čo možno urobiť, je znížiť stonku zhora a zabrániť samotnej chorobe. Príčiny: príliš hojné zavlažovanie.

Hmyz, ktorý postihuje pelargonium:

 1. Whitefly je biely veľmi malý motýľ. Namiesto toho na rastline môžu stále existovať biele malé larvy;
 2. Klíšťata žijú na spodnej strane listu a ich prítomnosť môže byť zistená charakteristickou tenkou vrstvou na rastline. Keď sa roztoč infikuje, listy sa postupne stávajú mramorované kvôli strate živín;
 3. Práškové moruše - nájdené charakteristickými kusmi podobnými bavlnenej vate, v axilách listov a stoniek.

Počas nákupu starostlivo skontrolujte, či rastlina je prítomná v prítomnosti múčnatky. Ak sa náhle našli príznaky škodcov alebo sami - odmietajú kúpiť.

Možné problémy a riešenia

Okrem napadnutia rastlín rôznymi chorobami a škodcami sú možné aj menej hrozné problémy. Zvyčajne vznikajú z dôvodu nevhodnej starostlivosti a sú liečené odstránením príčiny.

Problémy a riešenia:

 1. Ak začne pelargonium vyčistiť listy, potom je teplota príliš nízka a musíte nastaviť požadovaný teplotný režim;
 2. Len málo kvetov, ale veľké množstvo listov - vyrábate veľa hnojív, znížte množstvo alebo lepšie dočasne prestanete kŕmiť;
 3. Spodné listy sú žlté - nedostatok vlhkosti a nedostatok vetrania.

Hlavnou vecou v starostlivosti o túto úžasnú rastlinu je dodržiavať všetky jednoduché pravidlá alebo opraviť situáciu v čase. A zvyšok rastliny nespôsobuje nepríjemné pocity a okúzľuje oko s jeho kvitnutím.

Niektoré tipy na vytvorenie sviežeho pylargonium bush sú v ďalšom videu.

Najprv som nakrájala geranium odrezky pre klíčeniny, vložte ich do pohára vody, aby nechali korene vo vode. Potom sa pelargónie nevyhnutne zakorenuje, keď sa vysadí do hrnca. V mojom byte je to najprestížnejšie kvetina, nepočítajúc kaktusy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 5 = 9