Pelargonium tulipánová fotografia

História vzhľadu tulipánu pelargónie a zvláštnosti starostlivosti o rastliny

Úžasný závod pelargónie, ktoré miesto svieže dáždniky objavia kvetenstvo sú skôr elegantné kytice drobných pootvorenými tulipánov boli prvýkrát predstavené fanúšikov kultúry v roku 1966.

50 rokov histórie tulipánu pelargónie

Stalo sa to v USA v škôlke rodiny Andrea, kde sa pestoval tulipán pelargón, pomenovaný tak kvôli neobvyklým kvetinám.

Prvá v histórii pelargónie s kvetmi, ktorá zostala napoly otvorená počas obdobia kvitnutia, bola pomenovaná Patricia Andrea. Americkí chovatelia Robert a Ralph Andrea boli takí vášniví, že dostali presne tulipánové muškáty, že sa v najbližších rokoch podarilo získať ešte oveľa väčšie odrody. Niektoré z nich boli pomenované ako prvá trieda na počesť žien, ktoré sú v blízkosti chovateľov.

Európski pestovatelia kvetov sa oboznámili s fotkami, ako napríklad vo fotkách tulipánovitých pelargónie, len 20 rokov po objavení sa prvých rastlín. V rovnakej dobe, kvety spôsobili nielen skutočný záujem, ale aj veľa kontroverzie.

Predpokladá sa, že tulipány pelargónie sú komplexné pri chove, ale súvisia so štruktúrou kvetu a nízkou dostupnosťou tyčiniek a psistov. Preto sa na pol storočia na svete objavili viac ako dve desiatky odrôd a hybridy týchto úžasných rastlín.

Avšak medzi špecialistami je ďalšie vysvetlenie povahy nezvyčajnej formy kvetov. Možno, že tento druh pelargónie nebola umelo chované a bol výsledkom prirodzenej spontánny mutácie niektorých odrôd zonálne muškáty s jednoduchými plochými šľahača. Skeptici úspešná rodinná škôlka Andrea nazývané aj domnelé predkovia tulipán odrôd - old grandiflora pelargóniový vyrába vo Francúzsku na prelome XIX a XX storočia.

Všetky existujúce odrody pelargónie s kvetmi vo forme miniatúrnych tulipánov sú predmetom snov pestovateľov kvetov, ktorí nie sú ľahostajní k rozkvitajúcim dekoračným kultúram.

V tomto prípade sa rastliny navzájom vážne navzájom líšia. V podskupine je jednak vysoká výška vzorky výhonov až o 70-80 cm, ale medzi tulipánov muškáty a real trpasličích hybridov a odrôd.

Rastliny sa vyznačujú rýchlosťou rastu, farbou, tvarom a dokonca aj počtom okvetných lístkov v korunke. V priemere každá kvetina obsahuje od 6 do 9 okvetných lístkov, ktoré môžu byť rovnomerné alebo majú zauhlené hrany. Vnútorná časť koruny centimetra je vždy jasnejšia ako ten, ktorý smeruje von. Kvetinové kytice z tulipánovitých pelargóniek, ako na fotografii, pozostávajú z 20-40 kvetov.

Fotografie tulipánových pelargónie sú nápadné v rôznych farbách a ornamentality rastlín s jasným figúrou listov. Želanie stať sa vlastníkmi takýchto rastlín každý rok sa stane čoraz viac.

Funkcie starostlivosti o tulipány pelargónie

V starostlivosti o tulipánovité muškáty sú takmer letargické ako ich kongenery s bežnými kvetmi. S náležitou pozornosťou ochotne kvitnú, rastú a množia sa. Pre pestovanie okrasných rastlín, môže byť použitý ako univerzálny pripravenej zmesi a substrát samostatne pripraví zmiešaním rovnakých dielov záhradnej zeminy, rašeliny, piesku a malé množstvo na poskytnutie pôdy drobivosti.

Geraniumy sa obávajú podmáčania pôdy a stagnácie vlhkosti v ňom, takže na dno hrnca sa naleje silná drenážna vrstva.

Vysadené rastliny po celý rok by nemali chýbať slnečnému žiareniu. Najlepšie tulipánové muškáty sa cítia pod jasným, ale rozptýleným osvetlením. Ak sa staráte o zvýraznenie kríkov, môžu sa v zimách objaviť kvetenstvo. Vo stinných oblastiach výhonky tulipánovej muškátovej oslabenej, natiahnite. Lístie bledne, keď je nedostatok slnečného svetla, niektoré púčiky sa nemôžu vytvoriť a rozvinúť.

V miestnosti pelargónie nepotrebujú špeciálne podmienky zadržania. Hlavná vec je, že v lete sa vzduch ohreje na 20-26 ° C a atmosféra bude o 5-7 ° C chladnejšia. Rastliny netolerujú prievan, z ktorého je lepšie chránené pelargónie. Suchý horúci vzduch prichádzajúci z ohrievačov nie je vhodný na kvitnutie.

V teplom období, keď je dopyt po vlhkosti vysoký, tulipánové pelargónie sa napojujú každý druhý deň a dbajú na to, aby voda nestala. V zime je zavlažovanie oveľa menej bežné, ale v žiadnom prípade nie je možné vysušiť hlinený oblak pod kvetinou.

Kŕmenie sa vykonáva od jari do jesene, s použitím kvapalných komplexných činidiel s malým množstvom dusíka, inak rastlina dá veľa lístia, ale kvitnutie pelargónie vás nebude robiť

Rovnako ako iné odrody kvitnúcej pelargónie, odrody tulipánov potrebujú prerezávanie a prischipke. Tieto operácie sú navrhnuté:

 • zlepšiť tvar puzdra;
 • spôsobiť rozvetvenie výhonkov;
 • aby kvetina tvorila viac kvetov.

Výsledkom je, že rastlina je dekoratívne a atraktívny, a kvety sú oveľa komplikovanejšie ako pred orezom súčasťou systematickej starostlivosti o tulipánu muškátu.

Okrem stlačenia špičiek výhonkov je potrebné odstrániť sfarbenia sfarbenia a odstrániť vyrastajúce nezmerateľne rastúce výhonky.

Odrezané vrcholy sú nádherným sadivom na reprodukciu. Vzhľadom k tomu, tulipán pelargónie semien, ako na fotke, nie je vždy ľahké nájsť, a ich klíčenie pre začiatočníkov milovníkov kultúry môže spôsobiť problémy rezne bol najviac obyčajný spôsob, ako získať nové rastliny.

Rezy sa získavajú na jar alebo po dokončení masového rozkvetu - na jeseň. Koreňové pelargónie môže byť v obyčajnej vode, ľahký substrát z rašeliny a piesku alebo v roztoku koreňového stimulanta. Po výskyte prvých koreňov sa stonka vysadí do zeme a vystaví sa svetlému oknu.

Jediná zvláštnosť tulipánového pelargónie, s ktorou sa floristka môže stretnúť, je výskyt výhonkov s bežnými kvetmi. V tomto prípade je lepšie vyrezať taký kmeň pod základňou. Takéto prekvapenia nie sú vylúčené pri pestovaní rastlín z odrezkov. Tendencia k spontánnych mutácií naznačuje, že odroda nie je pevne pripevnené, ale nič nemení na ozdobných a prekvapivo atraktívne miniatúrne "tulipány".

Ak máte otázku, môžete sa jej opýtať v komentároch k článku nižšie!

Naši odborníci budú odpovedať na vašu otázku v blízkej budúcnosti (1-2 dni), prihlásiť sa k odberu pripomienok včas, aby ste dostali upozornenie na odpoveď!

ako geranium tulipán-ako si kúpiť semená

Nepredávame semená. Opýtajte sa na miestnom kvetinárstve. Tiež mnohí pestovatelia kvetov objednávajú semená v internetových obchodoch.

cveti-sad.ru

Geranium tulipán-v tvare

Aký druh pelarga "dostať" na parapete? Vždy si chce niečo nezvyčajné, aby nikto iný ... A tam je taký. Zaujímavá a atraktívna skupina odrôd.

Pre milovníkov elegantného pelargonium - pelargonium-geranium tulipán.

Kvety sú veľmi podobné tulipánom, tk. neotvárajte úplne. Veľmi dobré, malé Posies.

To a otlichayutsya zo zostávajúcich hybridov - takmer neporušené buton-ako kvety, v tvare veľmi podobný tulipány s 6-9 okvetné lístky.

Tulipánsky pelargonium sa objavil v roku 1966 v Bostone. Prvé tulipánovité pelargonium bolo vylučované americkými chovateľmi Robert a Ralph Andrea (Robert & Ralph Andrea), značka bola označená ako "Patricia Andrea".

Teraz existuje len 14 odrôd a všetky sú veľmi odlišné. Tam sú vysoké a očakávajúce mladé dámy, tam sú malé absolútne nie je v zhone na pestovanie, drobky. Farebná schéma je úžasná: od jemnej ružovej farby až po šialene bledý karmínový odtieň!

Ako každá krása sa ozdobila jedinečným opustí.

Typy tulipánovitého pelargonia ešte nie sú úplne stabilné a majú tendenciu obnoviť pôvodnú rodičovskú formu. Aby sa zabránilo a normalizovalo vývoj kvetenstva, stačí odstrániť úplne otvorené kvety.

Starostlivosť o tulipán borovice pelargonium

Starostlivosť o výsadbu, prerezávanie a hnojenie ako zónový pelargonium.

Táto skupina odrôd sa naozaj nepáči priamemu slnku, horúcemu počasiu a nadmernému vysychaniu. Za takýchto podmienok budú gény prarodičov preskočiť a florety sa úplne rozvinú. Je žiaduce odstrániť takéto vetvy naraz. Aj tulipány veľmi milujú vodu. Zvlášť v horúcom počasí. S dobrým napájaním sa vzhľad výrazne zlepšuje.

Kŕmiť pelargonium na jar av lete každý druhý týždeň s vodou rozpustným hnojivom s vysokým obsahom draslíka. Výhonky Prischipky prispejú k lepšiemu hubeniu a odstráneniu vyblednutých kvetov, ktoré sú bohaté na kvitnutie.

Tieto pelargoniumy sa lepšie rozvíjajú a vyvíjajú na chránenom mieste, sú krásnymi rastlinami pre lodžie, terasy a verandy.

Tieto malé snahy stojí za to, aby kolekcia rástla tak krásne ...

Geranium tulipán tvaruje dobrovoľne a veľmi dlhé kvety, ktoré tvoria obrovské čiapky.

Ďalšia zaujímavá lokalita. Kliknite na obrázok!

 • Geranium tulipán-tvar: 13 komentárov

  Takéto pelargonium - pelargónium som ešte nemusel vidieť! Veľmi elegantná rastlina. Kvety sú prekvapivo podobné tulipánom.

  Zatiaľ čo je to rarita. Ale dúfajme, že čoskoro bude táto krása častejšie v našich zbierkach.

  Veľmi zaujímavé veci, aká krása. Ďakujem, prvýkrát som sa dozvedel o tomto pelargóne, teraz viem, čo hľadať.

  Áno, úžasná krása. Veľmi nezvyčajné kvety.

  Mám také pelargónie. Veľmi krásne! Teraz snívam o kúpe ruže.

  Áno, rosebudy sa zriedka stretávajú, ani ja nemám.

  Aká krásna rastlina! Videl som rôzne muškáty, ale takého som nikdy nevidel. Úžasná krása!

  Áno, krásne. Zdobte akúkoľvek kolekciu.

  Neuveriteľná krása. Naozaj ako tulipán. V živote, mimochodom nikdy nevidel

  Geran- krása! Zostáva len nájsť miesto, kde ho môžete kúpiť!

  Veľmi nezvyčajné a veľmi pekné! Chcem to isté pelargónie, odkiaľ by som to dostal?

  Nikdy som nevidel taký kvet, ale je to doma alebo záhrada, povedz mi, kde sa dá nájsť, veľmi krásna

  A dnes som sa rozkvitla takto. Zamiloval som sa do nej

  Geranium tulipán-tvar: fotografie exotických pelargónie, ako sa starať o to, kde si môžete kúpiť

  Geranium existuje v dvoch verziách - izba a záhrada. Obe sú dnes populárne a v dopyte. Tam je sotva dom, kde nebudete vidieť izbu pelargón na okennom parapete. A ako je dobré v kvetinových zariadeniach!

  S dobrou starostlivosťou o kvety po celý rok. Chovatelia sa snažili a odvodili túto kultúru nielen kvety, ktoré majú rôzne farby, ale aj úžasný tvar. Napríklad po mnoho rokov sa vyskytol nezabudnuteľný zabalený muškátový tulipán.

  Vlastnosti a vlastnosti rastlín

  Geranium izba alebo iným spôsobom - Pelargonium - zástupca rodiny Geranium. Tento závod je ľahko sa starať a násobiť. Existuje niekoľko najbežnejších druhov pelargónie:

  1. vonný: kvety nie hojne, ale charakterizuje silný zápach, ktorý pochádza z listov;
  2. royal: kvety s jasnými, veľkými kvetmi, ale prakticky neexistuje žiaden pach;
  3. zonálne: univerzálne, dobré vo vnútornej kultúre av kvetinových záhonoch;
  4. plyuschelistnaya: ampelová forma, pestovaná v kvetináčoch;
  5. unikátny: Malá, ale staromódna skupina kvetov, ktorá sa vzťahuje na vysoké, tvorí s lignifikovanými stonkami;
  6. Pelargonium angel: malé rastliny, pripomínajúce macešky, s voňavými listami, rastúce "pod otvorenou oblohou".

  Geranium tulipán sa líši od ostatných členov rodiny kvety podobné neotvoriacemu tulipánu. Flower nie sú veľké, len centimeter. Oddelene, nebol by vyzeral tak pôsobivé, ale na každom stonke sa nachádza nadýchaná kvetenstvo tvorená 30-50 kvetov. Je to ako luxusné kyticu.

  Kvety jemnej alebo bohatej farby: od ružovej až po vínnu. Farba vnútorného povrchu okvetného lístka je jasnejšia a na vonkajšej strane sú viditeľné žily. Listy nie sú obyčajné, sú tvrdé a lesklé. Výška rastliny sa môže značne líšiť: od 30 do 70 cm.

  História pôvodu rastliny nie je celkom bežná. V Amerike, v Bostone je škôlka Andrea. V roku 1966 tam bola prvá odroda v tvare tulipánov, ktorá bola vyšľachtená a prezentovaná širokej verejnosti. Jedna verzia je druhová mutácia. Na druhej strane - výsledok hybridizácie (získaný prechodom dvoch rôznych odrôd).

  Prvá odroda s takými kvetmi bola nazvaná Patricia Andrea.Počas pouhých niekoľkých rokov podarilo priviesť niekoľko druhov, ktoré boli pomenované na počesť ženských rodín chovateľov: Patricia, Carmen, Victoria, Lillian a Linea.

  Ako správne sa starať o pelargónie v kultúre miestnosti?

  Dnes je veľa ľudí, ktorí sa chcú oboznámiť so zaujímavou rastlinou bližšie. Mnoho ľudí sa obáva otázky: aké podmienky vyžaduje neobvyklá krása? A ak obyčajné pelargónie sú skôr nenáročné, aký druh biotopu zabezpečí tulipán pelargónie?

  V ošetrovateľstve je taká nezaujatá ako bežné pelargónie. Rastú dobre, kvitnú a rozmnožujú. Niektoré podmienky poľnohospodárskej technológie by sa však mali naďalej plniť:

  pôda. Môžete si kúpiť univerzálnu zmes alebo to urobiť sami, pomocou záhradnej pôdy a rašeliny v rovnakom pomere, pridávajúc malý piesok pre voľnosť. Veľmi dôležitá je dobrá drenáž, inak korene môžu hniť.

  svetlý. Geranium musí byť v dobre osvetlenej miestnosti, ale má rozptýlené svetlo. Ak je na liste jasné slnečné svetlo, môže dôjsť k popáleniu. Ak vytvoríte zimné osvetlenie, kvetiny v závode budú k dispozícii po celý rok. Ak položíte hrniec s kultúrou v penumbre, roztiahne sa, bude bledá a interval kvitnutia sa zníži. Niektoré pupene sa vôbec netvoria.

  teplota. Pelargoniumy nemajú radi ostré zmeny teploty. V lete je potrebné udržiavať t = + 21- + 26C, v zime t = + 14- + 16C. Ide o optimálne podmienky pre kvitnutie. Kultúra netoleruje prievan a horúci vzduch prichádzajúci z vykurovacích zariadení.

  zalievanie. V lete sa zavlažovanie vykonáva v časových intervaloch 4 krát týždenne, v zime iba raz týždenne. Hoci pelargón nemá rád prebytočnú vlhkosť, sušenie zemského kóma je nežiaduce. Ak sa na spodných listoch objavia hnedé škvrny, znamená to, že vašu "krásu podobnú tulipánom" nedostatočne. Pod hrncom musí byť podnos, v ktorom preteká vlhkosť.

  kŕmenie. Vykonáva sa na jeseň a v lete, raz alebo dvakrát za mesiac tekutým hnojivom s fosforu a draslíka. S častým hnojenie, najmä dusíkatých hnojív, je dobré pestovať zelené časti rastliny, a kvitnutie klesajúci na vedľajšej koľaji.

  rozmnožovanie. Hlavnou cestou sú odrezky. Apikálne odrezky sú nakrájané na konci leta, vložené do vody. Koreňový systém sa vyvíja rýchlo bez účasti stimulátorov rastu. Pôda sa používa ako pre dospelú kultúru. Po vysadení sa hrniec s rukoväťou umiestni na osvetlenú stranu. Priľnavosť odrezkov je dobrá.

  Vlastnosti geranium tulipán, o ktorých potrebujete vedieť

  Ak nepoznáte pravidlá starostlivosti, jedinečná odroda sa vráti do pôvodnej podoby - geranium vulgaris. Kvety sa úplne otvoria a kvetina prestáva byť jedinečná. Aby ste tomu zabránili, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • štipľavé výhonky, ktoré dávajú hrdosť a nádheru;
  • odstránenie uschnutých alebo vädnutých kvetov, na mieste ktorých sa objavia nové;
  • Ak sa kvety začínajú rozvíjať, strácajú zrak tulipánu, ihneď ich odstráňte;
  • snažte sa udržať rastlinu mimo prúdu alebo silného vetra (ak bol Pelargonium vyvezený v lete na ulicu).

  Podskupina tulipánu muškáty komplikované hybridizácie (párenie odrody), takže je rozptýlené, je zastúpená 14 odrôd a hybridov. Ale líšia sa v tom, že polovica rozdelili kvety sú zhromaždené v kvetenstvo-banda. Unikátny kvety a svieža kvitnúce - "chip" tejto kultúry.

  Oboznámený s odrodami neobvyklé krásy: Všetko najlepšie k narodeninám, pani Charles, Marie-Louise, Marbacka Tulpan, Viktoria Andrea, Carmen Andrea, Patricia Andrea, Emma fran Bengstbo, Red Pandora, Pink Pandora, Conny, Apple Blossom, Hermesa, Linnea Andrea.

  Emma fran Bengstbo

  Kde kúpiť pelargónie tulipán?

  Po pohľade na fotografiu a oboznámení sa s vlastnosťami rastliny mnohí pestovatelia kvetov budú chcieť kúpiť taký pelargón v ich zbierkach. Kde ho môžem nájsť?

  Bohužiaľ, krásne a neobvyklé odrody pelargónie v našej krajine je stále ešte nie je príliš časté. Ale je to ľahké opraviť. Musíte sa pozrieť na odrode, ktorý apeluje na vás, a naplniť kvetinové kolekcie svetlých a úžasné rastliny - muškáty tulipán. A potom u vás doma nielen nové farby, ale pozitívny auru, ktorá vždy sprevádza túto kultúru.

  Autorka videokanálu a majiteľ obchodu "Flower Town" Olga Kosenko rozpráva o odrode Márie Luize.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  67 − 66 =