Pelargonium v ​​tvare tulipánu

Geranium tulip - popis rastliny s fotografiami, kultiváciou a starostlivosťou doma

Pelargonium alebo pelargonium v ​​tvare tulipánu - to je izba kvetina, ktorá je milovaná svojou krásou a nenáročnou starostlivosťou. S pomocou zdobia balkóny, lodžie, okenné parapety, rekreačné priestory a ďalšie interiérové ​​prvky. Pelargonium v ​​tvare tulipánu nezaslúžene zostáva v tieni iných druhov muškárskych plodov a v skutočnosti má neuveriteľné kozmetické kvety a nezvyčajne jemné farby.

Čo je tulip geranium

Charakteristickým rysom tulipánového pelargonium z iných druhov pelargónie sú jeho kvety. Na základe názvu majú púčiky tejto rastliny tvar tulipánu. Ich dĺžka nepresahuje jeden centimeter. Približne 8 okvetných lístkov tvorí dvojitý kvet. Na jednom stonku muškátového tulipánu je jedno kvetenstvo, ktoré pozostáva z približne 50 púčikov. Vytvárajú sviežu kyticu, ktorá dokáže vyzdobiť ľubovoľný kútik vášho domova.

Existuje verzia, že v podobe pelargonium tulipánu sa objavili kvôli mutáciám odrôd pravidelného pelargónie. Ale chovatelia z chovateľskej stanice Andrea (USA) to vyvrátia. V tejto škôlke sa pestoval prvý druh pelargónie. Mali ich mená za ženy z rodiny chovateľov: Lillian, Patricia, Emma a ďalší. Neskôr boli vytvorené Red Pandora a Marbacka Tulpan. Všetky druhy sa vyznačujú výškou výhonkov, tvarom okvetných lístkov a listov. Rosal pelargonium sa rozkladá na 70-80 cm, spolu s nimi sú hybridné trpasličí odrody, kráľovské odrody a ďalšie.

Pelargonium rosebud Červená pandora má koralovo-červené kvety. Externe púčiky sú skôr ako tulipán a kráľovná kvetov - ruža. V kvete je veľa okvetných lístkov, takže púčik nie je úplne otvorený. K dnešnému dňu existuje veľa druhov ružových kvetov, ale Pelargonová červená pandora sa medzi nimi zaradila do hodnosti kvetinárstva.

Herman Pelargonium má nádherné červeno-oranžové pupeny. Hodnota tejto odrody spočíva v nádhere kvetenstva a dlhého kvitnutia. Púčiky na rastline sa uchovávajú od apríla do septembra vrátane. Majú luxusný vzhľad. Voľba takého tulipánu v tvare pelargonia vás nebude ľutovať. Môžete diverzifikovať svoju kvetinovú záhradu pomocou iných druhov tejto rastliny.

Medzi výhody tejto odrody patrí kompaktnosť koruny rastliny. Geranium tulipán v tvare Lilian Andrea dobre Bush, chýba veľké medzery. Tento pelargonium kvitne hojne a dlho. Púčiky majú jasný karmínový odtieň. Okvetné lístky odrody Lilian Andrea majú pôvodný tvar, mierne skosené na vrchole. Listy tohto druhu Pelargonium sú zelené, mierne zamatové na dotyk.

Rozmanitosť tulipán-tvarovaný pelargonium Marbacka Tulpan v obyčajných ľudu bol nazývaný "nezmyselné blondínka." Všetko kvôli pôvodným bielym tulipánom s ružovým odtieňom. Kvetenstvo tvorí bujnú kyticu. Pelargonium Marbacka Tulpan jasne zelené listy majú okrúhly tvar, vyzerajú veľmi elegantne a esteticky. Rastlina rastie, vyžaduje pravidelné formovanie koruny.

Toto je prvá odroda zónového pelargonium s kvetmi pripomínajúcimi tulipán, ktorý bol chovaný chovateľmi v roku 1966. Pestovateľ Patricia Andrea má klasický tvar tulipánu. Kvety majú ušľachtilý červeno-karmínový odtieň s jemnými ružovými škvrnami. Geranium Patricia Andrea má zelené listy s lesklým povrchom a vyrezávanými okrajmi.

Táto rastlina je veľmi veľká a vyžaduje periodickú formáciu koruny. S náležitou starostlivosťou a včasným prerezávaním sa kvety stanú nádherne krásnou. Zriedkavé zalievanie môže zle ovplyvniť listy, skrútiť sa, vykĺznuť. Emma fran Bengtsbo je ružová odroda tulipánu pelargónie. Petaly svetlo ružovej farby majú podlhovastú podobu.

Pestovanie tulipánu pelargónie

Kvetinári vedia, že obvyklé pelargonium je veľmi nenáročná rastlina. Mnohí sa však zaoberajú otázkou, ako sa cicavka v tvare tulipánu správa doma a ako sa oň starať? Bez ohľadu na nenáročné fungovanie rastliny by sa mali dodržiavať nasledujúce podmienky agrotechniky: pestovanie v určitej zložke pôdy, zabezpečenie dostatočného množstva svetla, udržanie prijateľnej teploty atď.

Na pestovanie tulipánu pelargonium je vhodný univerzálny primer, ktorý sa predáva v kvetinárstve alebo supermarketoch. Jeho zloženie obsahuje rovnaký podiel záhradnej pôdy, rašeliny a tiež malý piesok, ktorý slúži ako prášok na pečenie. Týmto receptom môžete nezávisle pripraviť pôdu pre rastliny. Dôležitým bodom je dobré odvodnenie. Ak je úplne chýba, korene budú nakoniec hniť. Vysoko navlhčená pôda môže viesť k stagnácii vody a ďalšej smrti rastliny.

Pelargonium potrebuje dobré osvetlenie. V tomto prípade je potrebné zabrániť priamemu slnečnému žiareniu, čo môže spôsobiť popáleniny na listoch. Osvetlenie priamo ovplyvňuje obdobie kvitnutia rastliny. Ak v zimnom období poskytnete dostatok pelargónie a svetlo, Pelargonium môže rozkvitnúť po celý rok. Ak umiestníte rastlinu na tmavé miesto, bude bledá, stratí pôvabnosť púčikov a zníži interval kvitnutia.

Pelargonium nemá rád prievan, ostré teplotné skoky. Teplota miestnosti pre pestovanie tohto druhu pelargónie by sa mala udržiavať v lete v období medzi +21-26 ° C av zime +14-16 ° C. Zariadenie netoleruje teplo z domácich vykurovacích telies. Pri optimálnych svetelných podmienkach a dodržiavaní teplotného režimu bude pelargónie dlhé, hojne kvitnúce.

Hoci pelargonium nemá rád nadmernú vlhkosť, sušenie pôdy môže tiež vážne ovplyvniť stav rastliny. V lete by mala byť napojená až 4 krát týždenne. V zime sa toto množstvo zníži na 1. Ak majú listy tmavé škvrny, rastlina nemá dostatok vlhkosti. Hrniec na pelargonium musí byť nevyhnutne s paletou, aby prebytočná voda v pôde nestala.

Na jar je potrebné odstrániť dospelé rastliny. To vám umožní udržať svieže kvetenstvo, krásny tvar koruny a všeobecne zdravý, atraktívny vzhľad. Ak chcete urobiť, musíte odstrániť staré a najviac stoniek, na každom z nich nechať najmenej 5 obličiek. Miesto odstraňovania by malo byť ošetrené aktívnym uhlím, po ktorom by sa musel kukuricu nahradiť špeciálnymi hnojivami.

Pelargonium tulipwood sa kŕmi v lete a na jeseň 1-2 krát za mesiac. Vhodné tekuté hnojivá s vysokým obsahom stopových prvkov, ako je fosfor a draslík. Ak preháňate horným obväzom, stratíte mu esteanický vzhľad. Zelená zeleň sa rozširuje a kvitnutie prejde na pozadie alebo chvíľu zmizne.

Reprodukcia tulipánového pelargónu

Pelargonium tulipánový tvar sa šíri odrezaním. Do konca leta sa horná časť rastliny rozreže a vloží do vody. Korene sa rozvíjajú nezávisle a veľmi rýchlo bez ďalších stimulátorov rastu. Po zakorenení sa stonka vysadí do pripravenej pôdy a hrniec sa umiestni do dobre osvetlenej miestnosti s prijateľným teplotným režimom. Tento druh pelargónie má dobrú mieru prežitia.

Môžete si kúpiť semená tohto druhu pelargónie. Musia byť vysadené uprostred zimy. Silne prehĺbiť semená v zemi nie je nutné, len ľahko posypte zemou. S pomocou potravinového filmu, vrecka alebo skla vytvárajú skleníkový efekt. Keď sa objavia prvé výhonky, je potrebné zastaviť (odstráňte tyč na stimuláciu rastu koreňového systému rastliny). Po tomto postupe by sa sadenica mala opäť zasadiť do rovnakej hĺbky ako semená. Po 2 mesiacoch môže byť rastlina transplantovaná do hrnca.

Choroby a škodcovia z pelargónie

Celá rodina zónových pelargónie postihuje rovnaké ochorenia a škodcov:

Rast rastlín sa objaví na listoch vo forme bielych kruhov, so sivou plesňou na spodnej časti listov sa tvoria šedé práškové škvrny. Okrem toho zmrazenie pelargónie môže zmeniť tieň listov a výhonky na červenkasté. Ak zistíte, že vaša rastlina je chorá, mali by ste okamžite začať liečbu. Pelargonium v ​​tvare tulipánov si vyžaduje väčšiu pozornosť a starostlivosť než tradičné pelargonium, ale jeho pôvodný vzhľad priťahuje čoraz viac obdivovateľov.

Na domáce úžasné potešenie vás a vašich blízkych s bohatým kvitnutím po dlhú dobu, dodržiavať nasledujúce odporúčania pre starostlivosť:

 1. Pravidelne prishchipki strieľa.
 2. Skontrolujte púšte pre choroby a škodcov.
 3. Zbavte sa zbytočných a suchých kvetov.
 4. Zabezpečte dostatočné osvetlenie a regulujte teplotu v miestnosti.

Kde kúpiť tulipán pelargónie

Keď vidíte tento druh pelargónie naživo alebo na fotografii, budete si chcieť kúpiť túto krásu. Kúpiť pelargonium v ​​tvare tulipánu môže byť na špecializovaných kvetinových trhoch alebo online obchode. Cena za tento druh pelargónie sa pohybuje v rozmedzí od 400 do 1000 rubľov, v závislosti od odrody rastlín, jej veku a pestovateľskej oblasti, pokiaľ ide o doručenie do mesta.

Geranium tulipán-tvar: fotografiu exotických pelargónie, ako sa starať o to, kde si môžete kúpiť

Geranium existuje v dvoch verziách - izba a záhrada. Obe sú dnes populárne a v dopyte. Tam je sotva dom, kde nebudete vidieť izbu pelargón na okennom parapete. A ako je dobré v kvetinových zariadeniach!

S dobrou starostlivosťou o kvety po celý rok. Chovatelia sa snažili a odvodili túto kultúru nielen kvety, ktoré majú rôzne farby, ale aj úžasný tvar. Napríklad po mnoho rokov sa vyskytol nezabudnuteľný zabalený muškátový tulipán.

Vlastnosti a vlastnosti rastlín

Geranium izba alebo iným spôsobom - Pelargonium - zástupca rodiny Geranium. Tento závod je ľahko sa starať a násobiť. Existuje niekoľko najbežnejších druhov pelargónie:

 1. vonný: kvety nie hojne, ale charakterizuje silný zápach, ktorý pochádza z listov;
 2. royal: kvety s jasnými, veľkými kvetmi, ale prakticky neexistuje žiaden pach;
 3. zonálne: univerzálne, dobré vo vnútornej kultúre av kvetinových záhonoch;
 4. plyuschelistnaya: ampelová forma, pestovaná v kvetináčoch;
 5. unikátny: Malá, ale staromódna skupina kvetov, ktorá patrí k vysokým, tvorí s lignifikovanou stonkou;
 6. Pelargonium angel: malé rastliny, pripomínajúce macešky, s voňavými listami, rastúce "pod otvorenou oblohou".

Geranium tulipán sa líši od ostatných členov rodiny kvety podobné neotvoriacemu tulipánu. Kvety nie sú veľké, len centimeter. Samostatne by to nevyzeralo tak pôsobivo, ale na každom stonku je našuchorené kvetenstvo, tvorené 30-50 kvetmi. Je to ako luxusná kytica.

Kvety jemnej alebo bohatej farby: od ružovej až po burgundovú. Farba vnútorného povrchu okvetného lístka je jasnejšia, zatiaľ čo na vonkajšej strane sú viditeľné žily. Listy nie sú obyčajné, sú tvrdé a lesklé. Výška rastliny sa môže značne líšiť: od 30 do 70 cm.

História pôvodu rastliny nie je celkom bežná. V Amerike v Bostone je škôlka Andrea. V roku 1966 tam bola prvá odroda v tvare tulipánov, ktorá bola vyšľachtená a prezentovaná širokej verejnosti. Jedna verzia je druhová mutácia. Na druhej strane - výsledok hybridizácie (získaný prechodom dvoch rôznych odrôd).

Prvá odroda s takými kvetmi bola nazvaná Patricia Andrea.Za niekoľko rokov bolo identifikovaných niekoľko ďalších odrôd, ktoré boli pomenované podľa rodín chovných žien: Patricia, Carmen, Victoria, Lillian a Linea.

Ako správne sa starať o pelargónie v kultúre miestnosti?

Dnes je veľa ľudí, ktorí sa chcú oboznámiť so zaujímavou rastlinou bližšie. Mnoho ľudí sa obáva otázky: aké podmienky vyžaduje neobvyklá krása? A ak obyčajné pelargónie sú skôr nenáročné, aký druh biotopu zabezpečí tulipán pelargónie?

V ošetrovateľstve je taká nezaujatá ako bežné pelargónie. Rastú dobre, kvitnú a rozmnožujú. Niektoré podmienky poľnohospodárskej technológie by sa však mali naďalej plniť:

pôda. Môžete si kúpiť univerzálnu zmes alebo to urobiť sami, pomocou záhradnej pôdy a rašeliny v rovnakom pomere, pridávajúc malý piesok pre voľnosť. Veľmi dôležitá je dobrá drenáž, inak korene môžu hniť.

svetlý. Geranium musí byť v dobre osvetlenej miestnosti, ale má rozptýlené svetlo. Ak je na liste jasné slnečné svetlo, môže dôjsť k popáleniu. Ak vytvoríte zimné osvetlenie, kvetiny v závode budú k dispozícii po celý rok. Ak položíte hrniec s kultúrou v penumbre, roztiahne sa, bude bledá a interval kvitnutia sa zníži. Niektoré pupene sa vôbec netvoria.

teplota. Pelargoniumy nemajú radi ostré zmeny teploty. V lete je potrebné udržiavať t = + 21- + 26C, v zime t = + 14- + 16C. Ide o optimálne podmienky pre kvitnutie. Kultúra netoleruje prievan a horúci vzduch prichádzajúci z vykurovacích zariadení.

zalievanie. V lete sa zavlažovanie vykonáva v časových intervaloch 4 krát týždenne, v zime iba raz týždenne. Hoci pelargón nemá rád prebytočnú vlhkosť, sušenie zemského kóma je nežiaduce. Ak sa na spodných listoch objavia hnedé škvrny, znamená to, že vašu "krásu podobnú tulipánom" nedostatočne. Pod hrncom musí byť podnos, v ktorom preteká vlhkosť.

kŕmenie. Vykonáva sa raz alebo dvakrát mesačne v jesenne-letnom čase s tekutým hnojivom s fosforom a draslíkom. Pri častých hnojeniach, najmä v dusíkatých hnojivách, zelená časť rastliny bude dobre rásť a kvitnutie pôjde na pozadí.

rozmnožovanie. Hlavnou cestou sú odrezky. Apikálne odrezky sú nakrájané na konci leta, vložené do vody. Koreňový systém sa vyvíja rýchlo bez účasti stimulátorov rastu. Pôda sa používa ako pre dospelú kultúru. Po výsadbe je hrniec s odrezkami vystavený osvetlenej strane. Priľnavosť odrezkov je dobrá.

Vlastnosti geranium tulipán, o ktorých potrebujete vedieť

Ak nepoznáte pravidlá starostlivosti, jedinečná odroda sa vráti do svojej pôvodnej podoby - geranium vulgaris. Kvety sa úplne otvoria a kvetina prestáva byť jedinečná. Aby ste tomu zabránili, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • štipľavé výhonky, ktoré dávajú hrdosť a nádheru;
 • odstránenie uschnutých alebo vädnutých kvetov, na mieste ktorých sa objavia nové;
 • Ak sa kvety začínajú rozvíjať, strácajú zrak tulipánu, ihneď ich odstráňte;
 • snažte sa udržať rastlinu mimo prúdu alebo silného vetra (ak bol Pelargonium vyvezený v lete na ulicu).

Podskupina tulipánu muškáty komplikované hybridizácie (párenie odrody), takže je rozptýlené, je zastúpená 14 odrôd a hybridov. Ale všetky z nich sú rôzne v tom, že poloprevádzané kvety sú zhromaždené v kvetenstve-kytice. Jedinečné kvetenstvo a bujné kvitnutie - "čip" tejto kultúry.

Oboznámený s odrodami neobvyklé krásy: Všetko najlepšie k narodeninám, pani Charles, Marie-Louise, Marbacka Tulpan, Viktoria Andrea, Carmen Andrea, Patricia Andrea, Emma fran Bengstbo, Red Pandora, Pink Pandora, Conny, Apple Blossom, Hermesa, Linnea Andrea.

Emma fran Bengstbo

Kde kúpiť pelargónie tulipán?

Po pohľade na fotografiu a oboznámení sa s funkciami rastliny mnohí pestovatelia kvetov budú chcieť kúpiť také muškáty vo svojich zbierkach. Kde ho môžem nájsť?

Bohužiaľ, krásne a nezvyčajné odrody tohto pelargonium v ​​našej krajine ešte nie sú veľmi časté. Ale je to ľahké opraviť. Musíte sa pozrieť na druh, ktorý vás priťahuje a doplniť kvetinovú zbierku so svetlou a úžasnou rastlinou - tulipánom pelargónie. A potom vo vašom dome sa objavia nielen nové farby, ale aj pozitívna aura, ktorá vždy sprevádza túto kultúru.

Autorka videokanálu a majiteľ obchodu "Flower Town" - Olga Kosenko rozpráva o odrode Márie Luize.

Pelargonium tulipán: starostlivosť, popis, foto

Až donedávna len pár fanúšikov vnútorných rastlín pestovalo pelargonium. Táto kvetina bola jedným z príznakov "philistinism9raquo; a nebol obzvlášť populárny. Môžete to vidieť len v školách alebo materských školách. Dnes sa pelargonium stáva obľúbeným a módnym. Vyskytla sa veľa veľmi odlišných, často veľmi krásnych a vyžadujúcich špeciálne odrody starostlivosti. Sú medzi poslednými a pelargonium tulipánom (Tulipa Pelargonium).

Niekedy nie príliš skúsení milovníci vnútorných rastlín volajú pelargonium geranium, čo je úplne zlé. Rodisko tejto kvetiny je najjužnejším bodom Afriky - mysu dobrej nádeje. Je tu pred pár storočiami námorníci kúpili prvé pelargonium pre európskych botanikov. V skutočnosti sa pôvodne táto rastlina pripisovala špecificky muškám. Je to všetko o svojom ovocí v tvare zobáka, čo je hlavná charakteristická vlastnosť tejto rodiny. Neskôr však vedci rozdelili rod pelargónie na dve časti. Zimné rastliny sa nazývajú geranium proper, a teplomilné rastliny sa nazývajú pelargonium. Vonkajšie od prvého sa dá rozoznať znakmi štruktúry kvetu. Pomerančnosť púčikov je to, čo odlišuje pelargón. Pelargonium tulip-ako, rovnako ako zvyčajne, má kvety s veľkými hornými a malými dolnými okvetnými lístkami. Na otvorenom teréne tento druh nemôže spánkovať v podmienkach Ruska.

Tieto pelargonie vlastne majú tvar tulipánu, a to hlavne pre neobvyklú, veľmi krásnu formu kvetov. V zásade majú rovnakú štruktúru ako iné odrody. Kvety pelargonium tulipánu však nikdy nie sú úplne odhalené. Vďaka tomu sa podobajú na tulipány, ktoré boli účinne zhromaždené v kyticu.

Aké sú odrody a kde kúpiť tulipán pelargonium

Variety tohto milovníka rastlín vnútorných kvetov pestovali obrovské množstvo. Pelargonium púčiky môžu byť zhromaždené vo veľmi svieže alebo skromné ​​kefy, majú rozdielne veľkosti a farby. Existujú oba bežné odrody tulipánu a froté. Tvar pupienkov môže byť takmer okrúhly alebo pozdĺžny.

Všetky pelargonium kultivované v izbových podmienkach sú rozdelené do dvoch veľkých skupín: kráľovský a zónový. Prvé sú veľmi náročné, posledné sú pomerne nenáročné. Preto pri pestovaní týchto farieb je možné použiť dve technológie starostlivosti. Pelargonium zónový tulipán vyžaduje menej pozornosti než kráľovské verzie pelargónie. Avšak v tomto prípade má pestovanie niektoré svoje nuansy. Ďalej v článku, vo všetkých podrobnostiach, a pochopiť, ako správne vody, hnojiť, rezať a transplantovať rastliny tejto skupiny.

Kde kúpiť tulipán v tvare pelargonium - otázka nie je príliš zložité. Veľmi často sa tieto rastliny predávajú v špecializovaných kvetinárstvách. Semená nejakej nezvyčajnej odrody môžu byť tiež napísané prostredníctvom internetu. O tom, ako pestovať pelargonium tulipány z takéhoto sadivového materiálu, povieme nižšie.

Typy tulipán-tvarovaného pelargonium, ako už bolo spomenuté, existuje niekoľko. Najobľúbenejšie medzi fanúšikmi domácich rastlín sú:

Emma fran Bengtsbo.

Veľmi často pestovatelia pestujú atraktívnu škálu hermie. Pri výbere konkrétnej odrody sa milovníci vnútorných rastlín pozerajú predovšetkým na vzhľad kvetu. Niekto má rád ružové froté "tulipány" 9raquo; niekto je červený, niekto je malý a niekto je veľký. V skutočnosti je starostlivosť o všetky tieto odrody prakticky rovnaké. Ale niektoré odrody môžu byť ešte trochu rozmarnejšie ako iné.

Je to veľmi kompaktný a nenáročný druh. Popularita jeho pelargonium Herma tulipánu získal veľmi kľukatých veľké kvetenstvo, ktorá sa skladá z nádhernej červeno-oranžovej púčiky. Hodnota tejto odrody nie je len v luxusnom vzhľade, ale aj v dlhom kvete. Púčiky na rastlinách trvajú od apríla do septembra.

Je to veľmi vysoká rastlina, ktorá si vyžaduje stálu formáciu koruny. Keď je správne orezaný pelargonium tulipán (obrázok môžete vidieť nižšie) Emma fran Bengtsbo sa stáva jednoducho báječne krásnou. Opustí jej zelené-farebný, lesklý, dobre tyulpanchiki farby sú veľmi príjemné na oči svetlo ružové odtieňa a úhľadné pretiahnutého tvaru. Táto odroda o niečo horšia než iné odrody toleruje nedostatok zalievania. Pri nedostatku vody sa jej listy otáčajú nahor a rastlina stráca svoju účinnosť.

Je to tiež veľmi účinná odroda. Jeho výhody zahŕňajú kompaktnosť koruny, schopnosť dobre krútiť, absencia veľkých internodov. Lilian Andrea kvitne veľmi dlhá a bohatá odroda. Buds má len luxusný bohatý karmínový odtieň. V tomto prípade je veľmi tvar kvetov veľmi krásny, pretože každý okvetný lístok je mierne nasmerovaný zhora. Listy tohto pelarga sú zelené, mierne zamatové.

Táto odroda, mnoho milovníkov vnútorných rastlín sa nazýva nezmazateľná blondínka. "Tulipány 9raquo; má biely, mierne ružový nádych. Vo forme sa podobajú načechranému vajcu. Okrúhle zelené listy tejto odrody vyzerajú veľmi čisto. Rovnako ako "Emma9raquo; Pelargonium tulipán-v tvare Marbacka Tulpan - rastlina rastie a vyžaduje pravidelné formovanie koruny.

Táto odroda je jedna z najprestížnejších a preto obľúbená medzi fanúšikmi domácich rastlín tulipánových odrôd. Červené listy Pandora, pelargonium v ​​tvare tulipánu, majú klasickú tmavozelenú farbu a kvety červené so svetlými žilami. Tvar púčikov je celkom krásny - mierne zaoblený. Rozmanitosť červenej pandy sa zvyčajne pestuje súčasne s ružovými odrodami. Spolu vyzerajú pozoruhodne veľkolepé.

Tvar kvetov v tejto odrode je jednoduchý, elegantný, klasicky tvarovaný tulipán. Listy sú lesklé s vyrezávanými okrajmi. Oceňované Pelargonium Tulipán Patricia Andrea milovníci vnútorných rastlín, predovšetkým pre veľmi veľkolepé karmínovo-červené, striedavo s jemne ružové škvrny púčikov.

Aká je starostlivosť o pelargonium v ​​tvare tulipánu?

Ako už bolo uvedené, vo väčšine prípadov je táto skupina vnútorných kvetov nenáročná. Ale v každom prípade venujte pozornosť jeho tulipán-ako pelargonium stále. Starostlivosť o tieto rastliny zahŕňa nasledujúce postupy:

Okrem toho pre pelargonium bude potrebné vybrať správne miesto a pôdu.

Pôda pre takú rastlinu, ako je tulipán pelargonium (fotografie na stránke jasne ukazujú, ako krásne môžu byť vzorky správne pestované) bude vhodný len pre úrodnú, hnojivo alebo kompost. Odtok v kvetináčoch je povinný. Najjednoduchšou cestou je nalievať zmes zmesou pozostávajúcou z piesku, rašeliny, humusu a kompostovanej pôdy v rovnakých množstvách. Takýto primer by bol ideálny, najmä pre mladé rastliny. Starí Pelargoniáni cítia dobre zmes zloženú z kompostu, rašeliny, ihličnatého a humusu. Letný pelargonium tulipán môže byť zasadený vedľa domu, v obvyklom trávnatom teréne.

Je dôležité zabezpečiť, aby pôda pod týmito kvetmi nebola obzvlášť hustá. Príliš veľa rašeliny v pôde by sa v žiadnom prípade nemalo pridávať. Ak v kvetinovom lôžku alebo v kvetináčoch stagnuje voda, korene rastlín začnú hniť.

Ako si vybrať kapacitu miestnosti Pelargonium

Pri pestovaní týchto vnútorných rastlín je dôležité vybrať nielen zmes pôdy, ale aj samotné hrnce. Hlinité alebo drevené kontajnery sú najlepšie pre tieto kvety. Príliš veľký hrniec alebo krabica pod pelargonium tulipom by sa nemala brať. V opačnom prípade rastlina nebude kvitnúť. Plastové a zvlášť transparentné nádoby na použitie podľa Pelargonium sa tiež neodporúčajú. Presné vysvetlenie toho nebolo nájdené, ale pestovatelia kvetov si všimli, že v týchto kvetináčoch sa tieto rastliny začínajú veľmi chorý.

Samozrejme, kontajner by nemal byť príliš malý, inak sa kvetina nebude dobre rozvíjať. Optimálny priemer hrnca pre jednu rastlinu je 12-14 cm, jeho výška by mala byť 10-15 cm, veľmi často v jednom kontajneri, milovníci vnútorných rastlín rastlín 2-3 pelargonium. V tomto prípade je lepšie vziať hrniec s priemerom 22-25 cm.

Schopnosť ukladať vodu do stoniek je to, čo odlišuje pelargonium od tulipánu. Starostlivosť o túto rastlinu doma preto vyžaduje dodržanie presnosti zavlažovania. Tulipánové odrody milujú vodu viac ako iné pelargoniumy. Nemôžu sa však prepracovať. Zvlhčite zem pod nimi, najlepšie po vysušení vrchnej vrstvy (1,5 cm). Zalievanie by sa malo vykonávať nie pod koreňom, ale cez paletu. V druhom z nich nalejte vodu. Potom vložte hrniec do zásobníka asi pol hodiny. Voda na zavlažovanie by sa mala odoberať pri izbovej teplote, predtým uvarená alebo pohotovostná počas dňa.

V lete, pôda pod pelargonium tulipánom hydratuje raz denne alebo dve, v zime - nie viac ako raz za týždeň. Príznakom nadmerného napájania môže byť vzhľad vodných podložiek na listoch rastlín. Pri nedostatku vlhkosti spodné listy sú žlté.

Oplodniť pelargonium v ​​tvare tulipánu zvyčajne iba v teplej sezóne. Súčasne sa používajú ako minerálne, tak aj organické zlúčeniny. Najlepšie je kŕmiť tieto izbové rastliny s "Kemira9raquo ;," Zircon 9raquo; "Ideal9raquo ;," Mikrassa9raquo ;. Ak nechcete minúť peniaze, môžete použiť aj organické organické hnojivá. Môžu to byť napríklad vaječné škrupiny, špičatý čaj, infúzia žihľavy alebo nadbytočný hnoj.

Kontajnery s pelargonium sú vždy inštalované v najľahších miestnostiach. Ultrafialové tieto rastliny sú veľmi rád. Nepoužívajte však priame slnečné svetlo na listy. V opačnom prípade môžu byť spálené. Pelargonium v ​​tvare tulipánu, navyše s prebytkom ultrafialového svetla, môže "športovať von". To znamená, že gény rodičov sa zobudia a ich kvety sa úplne rozvinú. Samozrejme, v tomto prípade pelagónový tulipán stratil svoju originalitu. Ak k tomu dôjde, športový štetec by mal byť orezaný. V opačnom prípade takéto vetvy môžu úplne upchať odroda v tvare tulipánu.

V teplom období sa na balkón zvyčajne odoberajú hrnce s pelargoniami. Môžete to urobiť hneď po zohriatí teploty na ulici nad 15 stupňov. Stonky s vysokými odrodami by mali byť inštalované s palicami. V opačnom prípade môže byť pelargonium zlomené vetrom. V zime by sa mali tieto rastliny udržiavať v chladnej miestnosti (11-15 stupňov.). Ak je miestnosť v chladnej sezóne príliš teplá, v lete Pelargonium nemusí kvitnúť. V krátkom svetelnom dni nad rastlinou sa odporúča zavesiť žiarivku.

V príliš vlhkých miestnostiach sa tieto kvety necítia príliš dobré. Inštalácia Pelargonium by mala byť v suchých miestnostiach. Z toho istého dôvodu sa rastlina nikdy nestrieka. Tiež nemajú radi pelargonium či stagnáciu vzduchu.

Pelargonium môže byť krásne, svieže a kompaktné dvoma spôsobmi: pichaním alebo prerezávaním. V prvom prípade sú body rastu jednoducho odstránené. To vyvoláva vývoj mladých výhonkov. Pelargonium tulipán v tvare stáva viac vetvenie a svieža. Strávte pin vo februári alebo marci na 6-8 hárkoch.

Metóda obriezky sa používa hlavne pre dospelé rastliny. Táto metóda umožňuje radikálne zmeniť tvar pelargonia. V tomto prípade jednoducho odstráňte staré a príliš veľké výhonky z kefa. Súčasne sa na každom stonku ponechajú asi 5 obličiek. Urobte túto liečbu skoro na jar.

Prishchipku by sa malo robiť s čistými rukami a prerezávanie - trenie s alkoholovým náradím. Všetky rany sa musia ošetriť zeleným alebo dreveným uhlím. Môžete tiež použiť nejaký fungicíd. Po prerezaní musí byť rastlina kŕmená.

Zistili sme teda, ako sa uskutoční veľkolepá rastlina, ako je pelargonium tulip, starostlivosť. Ako vidíte, je to pomerne jednoduché. Jednoduchosť sa líši a postup reprodukcie týchto rastlín. Ako sadivový materiál sa zvyčajne používajú odrezky alebo semená odobraté z materskej rastliny. V prvom prípade sú z rastliny vyrezané zvislé výhonky s dvoma alebo troma listami. Je lepšie ich oddeliť od uzla s rastúcim hárkom. Kvety sa odoberajú z odrezkov. Pristátie sa vykonáva niekoľko hodín po rezaní. Stonka je predbežne ponorená do drveného uhlia. Najčastejšie mladý tulipán Pelargonium, vysadený v plastových pohároch. Ty sú umiestnené na južnom okne a rastochki sa mierne pritenyayut. Po naplnení šálky koreňovým systémom sa mladé rastliny prenesú do konštantnej nádoby.

Semená pelargonium sú v januári alebo februári vysadené v semenákoch. Sú umiestnené na povrchu pôdy a ľahko pokropené. Potom je krabica pokrytá sklom alebo filmom. Výber sa uskutočňuje po výskyte 2-4 listov na mladých rastlinách. Rastliny Pelargonium, keď sú prepravované do tej istej hĺbky, v ktorej rastú v krabici. Po 6-8 týždňoch sa rastliny umiestnia do stálej nádoby. V balkónových krabiciach sú vysadené vo vzdialenosti 20-25 cm, v závislosti od odrody.

Pelargonium tulip - rastlina pomerne vytrvalá a nenáročná. Tieto vnútorné kvety sú zriedkavé. Najčastejšie je Pelargonium ovplyvnené sivou hnilobou alebo alteráriou. Liečba v obidvoch prípadoch sa vykonáva pomocou systémových fungicídov. Môžete použiť napríklad "Fundazol9raquo;.

Z hmyzu môžu byť tieto kvety ovplyvnené vošky alebo roztočmi. V prvom prípade je pelargonium tulipán spracovaný takými prostriedkami ako "Akarin9raquo; alebo "Decis9raquo ;. Proti kliešťom použite "Zolon9raquo; alebo "Ditox9raquo ;.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

69 − 63 =